חוסר האטרקטיביות לעבוד בענף המוסכים

 כדי להבטיח את עתיד ענף המוסכים ואת שגשוגו, הוא זקוק לעובדים חדשים עם פוטנציאל להתמודד עם הטכנולוגיות הקיימות, ולכן עליו להיות אטרקטיבי עבורם. לאנשים המצטרפים לענף צריכה להיות נכונות להשקעה וללימוד מתמשך. הם צריכים לזכות לתמריצים כדי לעודד התנהגות יצרנית והנחה של תשתיות טכניות. עליהם להיות בעלי ידע נרחב שימנע מבעדם להחליף חלקים מיותרים ולבזבז זמן עבודה יקר. ענף המוסכים זקוק לכניסת עובדים שיבטיחו את שגשוג הענף. 

דוד לוי*
---------- 


 ההסבר המקובל, שכוח אדם איכותי מעדיף לפנות לעבודות יוקרתיות כגון: רפואה, משפטים, ראיית חשבון וכו'. הוא נכון אך נתוני ההשכלה בישראל מציגים תמונה שונה: רק ל-46.1% ממסיימי בתי ספר התיכוניים זכאים לתעודת בגרות, ורק ל-29% מהאוכלוסייה הם בעלי תואר אקדמי. הכניסה לענף המוסכים בשל הביקוש הנמוך אינה דורשת תעודה אקדמית ואף אינה דורשת זכאות לתעודת בגרות. המחסור בכוח אדם איכותי בענף המוסכים נובע מתדמיתו הנמוכה המרחיקה ממנו את דור העתיד. הענף זוכה לתדמית נמוכה, בין היתר מכיוון שלקוחות המוסכים מרגישים מרומים, כפי שהטיב להביע את דעתו בנושא יאיר לפיד בכתבתו - " למי אסור להאמין". וכך הוא כתב שם:  "אסור להאמין.......לאנשי מחשבים שמספרים ש"יש לך בעיה עם מסך-האם". הם הגרסה המודרנית של הגראז'ניק שגרם לך להחליף חצי מנוע." תחושת חוסר האמינות פוגעת בתדמית הענף, ובאטרקטיביות שלו כמקום עבודה בעבור 71% מאוכלוסיה אשר העבודה בענף הרכב אינה קוסמת להם, והם מעדיפים לעסוק בעבודות אחרות שאינן דורשות תואר אקדמי. העבודה בענף הרכב-שלא בצדק-נחשבת לעבודה שחורה בעיקרה, ומכיוון שלקוחות המוסכים הם לקוחות מוטי מחיר בשל בעיית המידע הא-סימטרי* רמת השכר בו היא נמוכה. על מנת להגביר את הביקוש לעבודה בענף, על המצב להשתנות.

* * *

אחד הצעדים שיש לנקוט הוא ליצור אופק מקצועי עבור העובדים בענף. אחת הדרכים לעשות זאת היא על-ידי הרשאה לביצוע עבודות בהתאם לסיווג המקצועי. מתן משמעות מעשית לכול סיווג מקצועי יאתגר וידרבן את העובדים להמשיך ללמוד ולהתקדם. הענף ייראה עקב כך הרבה יותר מקצועי והייטקיסטי  ופחות כעבודה שחורה.
 הקשר עם הלקוחות הוא נקודת מפתח מרכזית לתדמית הענף, ועליו להתבצע ע"י יועץ שרות שהוכשר והוסמך לכך במסגרת  לימודי הסיווג המקצועי. יועץ השרות  צריך  לבחון את הרכב, ולהציג בפני הלקוח את ממצאי הבדיקה ומחיר התיקון. כאשר המחיר אשר יוצג ללקוח יהיה מחייב. במידה והתקלה מורכבת מדי עבור המוסך ואין ביכולת המוסך לתקנה בזמן ובמחיר סביר, יפנה המוסך את הלקוח למוסך שהמתמחה בתקלות מסוג זה. כך נהוג בתחומים עתירי ידע , וכך ראוי לנהוג בענף שנפרד מזמן מהפלטינות ומהקרבוראטור.
גם בתחום החלפים נדרשת מעורבות פעילה של המוסך. מכיוון שתכונות החלפים, וההבדלים שבין סוגי החלפים השונים, אינם ברורים ללקוח, על יועץ השרות להסבירם.  במוסכים רבים רפידות בלם שאינן "שורקות"  הן איכותיות, למרות שלא קיים כל קשר בין "שריקת" רפידת הבלם לאיכות הבלימה. במוסכים רבים מסנן שמן שמתברג למקומו מבלי לגרום לנזילה מוגדר כתואם מקורי ובולם זעזועים איכותי הוא בולם שאינו נוזל, מבלי להתחשב בנתוני אחיזת הכביש שלו. מסתבר, שהידע בחלפים חשוב לא פחות מהידע באבחון תקלות ותיקונן, הוא מונע מהמוסך עבודות חוזרות בטווח המידי ומהלקוח הוצאות תיקון מיותרות בטווח הארוך.  בזכות הידע יגדל הרווח של המוסך (וגם של הלקוח), וכך יוכל המוסך להעלות את רמות השכר ולהגביר כניסת עובדים איכותיים לענף המוסכים.

* * *

כלי הרכב של ימינו כיום הם רכבי הייטק, כלי רכב בטיחותיים המסוגלים לחזות מראש תאונות ולדרוך את כריות האוויר ואת חגורות הבטיחות כאשר מערכת ה ESP נכנסת לפעולה. כלי הרכב מצוידים כיום במנועים בעלי נפח קטן החוסכים בדלק ומפיקים הספקים גבוהים. על מערכות הרכב מפקדים כ-70 מחשבים, המסוגלים לקלוט אלפי נתונים בזמן אמת ולספק פקודות לכל מכלולי הרכב.הרכב אינו מהווה עבור בעליו, עיסוק יומי ולכן לימוד הנושא אינו מצדיק מבחינתם את הטרחה והם נותרים "בורים רציונאליים". ביקורם במוסך מזמן את האפשרות להציג בפניהם את הענף, בשקיפות ובמקצועיות. להמחיש להם באופן בלתי אמצעי, שהעבודה במוסך אינה שחורה כפי שהיא מצטיירת. העבודה במוסך מחייבת להפגין רמות גבוהות של ידע, שימוש בציוד מתקדם שליטה במאגרי מידע ולימוד מתמשך.
תופעה שצריכה לחלוף מן העולם היא התופעה של בעלי מוסכים שאינם אוהבים לראות את עובדיהם לומדים, ורואים בלימודים אלו "רקימת דרך מילוט". על בעלי המוסכים להתייחס אל לימודי המקצוע בצורה חיובית, ולעודד עובדי מוסך שמשקיעים בלימודים ומתעמקים במקצוע.  עובדים מקצועיים מעלים את יעילות המוסך בהתנהגותם היצרנית ומניחים בו תשתיות טכניות איתנות, המציעות ללקוח את הערך הטוב ביותר ומבטיחות את שגשוג המוסך. שגשוג המוסך מאפשר לשמר עובדים ולתמרץ לעבודה קשה, וגורם לעובדים להפעיל את מיטב כישוריהם על מנת לשפר וליעל את ביצועיהם. בעלי מוסכים אשר אינם כוללים עובד לומד בתכניותיהם ארוכות הטווח, מתוך החשש שהוא ירצה לעזוב אותם בהמשך לא יכלו למנוע את הפיכתם למוסך כושל ללא תלות בתשתית. מוסכים כושלים מושכים אליהם אנשים בעלי כישורים נמוכים כאלה שאינם "רוקמים דרכי מילוט" מן הסתם הם אינם צפויים ליצור את סוג החדשנות הנמרצת שאנו רואים במוסכים מצליחים יותר. וככל שמוסכים מודרניים תלויים יותר באנשים בעלי כישורים, כך נחיתות זו תחמיר- והסיכוי להתגבר עליה – יקטן. מוסכים כושלים הם מלכודות ללקוחות דלי אמצעים ובעלי אפשריות מוגבלות שנשאבים אליהם בשל מחירי התיקון הזולים, ובכך גורמים למוסך להיכנס לולאת משוב של הורדות מחירים על חשבון איכות ובטיחות. לולאת המשוב של הורדת המחירים מושכת אליה מוסכים נוספים ככדור השלג ופוגעת בתדמיתו של הענף כולו.

* * *

האטרקטיביות לעבוד בענף המוסכים תעלה את רף תנאי הקבלה אליו ותמשוך כוח אדם איכותי שיעלה את יעילותו של הענף. כוח אדם איכותי יחסוך לצרכן  כסף, יקטין את הסיכון למעורבות בתאונה, יפחית יצירת אוויר מזוהם וימנע  מחלות, נכות ואף מקרי מוות מיותרים.

 


 


הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים