תחשיב לאחזקת מיכלית להובלת חומרים מסוכנים 

 

באגף הרכב של משרד התחבורה מחמירים בהדרגה את הדרישות הקשורות להובלת חומרים מסוכנים, כשהדרישות נוגעות הן להכשרת הנהג והן להתאמת המשאית להובלת חומ"ס. המשבר הכלכלי שבו שרוי ענף התובלה הישראלי מורגש פחות בתחום הובלת החומרים המסוכנים, וזאת עקב מאפייני העבודה הייחודיים לענף ואשר מושפעים במידה פחותה מהביקושים לסחורה 'רגילה' במשק. גם בענף זה מושם דגש הוא על תובלה במלוא המשקל הכולל המותר, תוך ניצול מלא ככל האפשר של המשקל הכולל המותר של הרכב.
בכדי לשפר את יעילות התובלה, אחת הבחירות 'הטבעיות' היא במשאית בעלת 3 סרנים, במשקל כולל של 26- 25 טון, כשאליה מוצמד נתמך מיכלית, וזאת במשקל כולל מורכב של 48 טון.
רכישת תומך ונתמך-מיכלית הם סיפור יקר לרכישה ולתפעול. בחברת 'חשב מערכות מידע' ערכו עבור 'רכב ותחבורה' תחשיב לאחזקת תומך ונתמך העומדים בתקני ה- ADR  (להובלת חומ"ס) בתצורה של 4X6 , עם נתמך מיכלית נירוסטה להובלת חומרים מסוכנים. התחשיב מבוסס על משאית שנוסעת 65,000 ק"מ בשנה (מרבית הנסיעות מחוץ לעיר), ובקרבה של המשאית מותקן מנוע המפיק 420 כ"ס. על אף ההפחתה שבוצעה במשקלות, ענף המשאיות נשאר נאמן למנועים חזקים אלו, וזאת למרות הניסיונות לחסוך בצריכת הדלק שאותה ניתן להשיג באמצעות שימוש במנועים בעלי הספק נמוך יותר.
מחיר המשאית הוא כ- 575,600 שקלים (כל המחירים ללא מע"מ), כשלסכום זה מתווסף מחיר המיכלית (נירוסטה) שהוא כ- 355,000 שקל (כולל תוספות הנלוות, כגון ברזים, פתחי ריקון וכו').
 החזר ההון השנתי על המשאית הוא כ- 123,700 שקל. החזר זה נקבע בהתאם למחיר הכולל של המשאית, וזאת בתנאי שהמשאית תשרת את בעליה במשך 7 שנים, ואז תימכר בשווי המגיע ל- 25% ממחיר המשאית החדשה.
החזר ההון השנתי על נתמך המיכלית מסתכם ב- 41,900 שקל. החזר זה נקבע מבוסס על כך שהנתמך יימכר כעבור 8 שנים, ואז ימכר בשווי המגיע ל- 35% ממחיר הנתמך החדש.

הוצאות שנתיות קבועות נוספות: 
רישיון שנתי: 3,456 שקל (תומך + נתמך)
ביטוח חובה: 4,286 שקל (תומך + נתמך)
ביטוח מקיף: 25,700 שקל (תומך + נתמך)

מבחינת העלויות המשתנות, החישוב מבוסס על משאית הנוסעת כ- 65,000 קילומטרים בשנה, כאשר רוב הנסיעות הן מחוץ לעיר. במקרה זה, עלות התיקונים והחלפים הכוללת (תומך + נתמך) תסתכם ב- 71,180 שקלים, וכל קילומטר נוסף יעלה כ- 1.095 שקל. עלות זו כוללת אביזרים ראשונים נוספים, תיקון תאונות קלות, הוצאות יחסיות עבור מחלקת הרכב במוסד, ועוד. לסכום זה יש להוסיף את עלות החלפת הצמיגים שמגיעה ל- 26,540 שקלים (כ- 0.41 שקל לקילומטר), מבוסס על 67,500 ק"מ להחלפה.
עלות התדלוק נותרה גבוהה, למרות הנפילה במחירי הנפט במהלך השנה האחרונה, כשהיא מותירה חור עמוק בכיס. מנתוני 'חשב' עולה שעלות זו מגיעה ל- 230,970 שקלים בשנה. החישוב מבוסס על מחיר ליטר סולר של 5.97 שקלים (סולר ללא מע"מ, בניכוי 30%), וצריכת דלק של 1.68 קילומטר לליטר.
אם מצרפים לכל ההוצאות הללו את שכר עבודת הנהג, כ- 97,500 שקלים לשנה, הרי שבשורה התחתונה מדובר על הוצאה שנתית של 597,200 שקלים, והוצאה חודשית של 49,770 שקלים. ההוצאה הנדרשת עבור כל קילומטר נוסף היא כ- 5.27 שקלים לקילומטר.


 

 

 

 


 

  הירשם עכשיו לניוזלטרים של מגזין רכב ותחבורה 
        קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים