דאף 105 XF: עברה את המבחן

 

נסיעה במשאית חדשה של דאף 8x4  - DAF FAD XF 105  בכבישי הדרום הארוכים מלמדת שמדובר במשאית נוחה לנהג, הן בתנאים הסביבתיים והן בקלות התפעול. לבוחן המשאיות של 'רכב ותחבורה'  לא הייתה אף מילה אחת של ביקורת, וזה הרבה.


דובי זכאי


יש משהו אצילי במשאית לבנה, מה גם שמשאית כזו מהלכת כאשר מהלכת בגאווה, ומולכת ממרום גובהה על הכביש בדרום הארץ. כאמור משאית לבנה, בולטת בצבעה הצחור מול צבעי המדבר הדהויים.
אנו ספונים במשאית הלבנה. אני, עבדכם, נוהג ולצידי מדריך הנהיגה של חברת תשתית (יבואנית דאף) דוד רגב. נקודת החניה הראשונה במפעלי תובלה, במגרש הגדול סמוך לעיר דימונה. במגרש החניה הגדול - שורות של משאיות צהובות של החברה, והמשאיות שלנו ממשיכה לבלוט בצבעה הלבן, לבן-צחור מול כל הצהוב. הכניסה האלגנטית של המשאית החדשה, יישור קו החניה בין שאר המשאיות. משאית זו חריגה בנוף, ואנו אורחים רצויים במוסך הגדול של מפעלי תובלה. עוצרים לקפה ולהגיד שלום לאנשי המוסך. המשאית הלבנה כמובן אינה זקוקה לתיקון, (הרי היא חדשה לחלוטין), ואינה שייכת לצי משאיות מפעלי תובלה. לבעלים שלה כמה משאיות, וזו המשאית החדשה העומדת להיכנס ולהיות חלק מהצי הקטן של המשאיות שברשותו. בעל החברה, הרצל מיכאל, השאיל  בטובו את המשאית הלבנה, החדשה, למחצית היום כדי לערוך עליה נסיעה, להתרשם ממנה וכך יצאנו לדרום הארץ, כדי להרגיש וללמוד את הלבנה החדשה, הכיף שבנהיגה לדרום הארץ וחזרה.
כאמור, המשאית חדשה לגמרי. לכן הקפדנו להשאיר במקומם את הניילונים שעוטפים את המושבים. את תענוג הקריעה השארנו לנהג או לבעל החברה... דרך ארוכה יחסית עשתה המשאית בין מגרשי האחסנה הגדולים של חברת 'תשתית' (יבואנית משאיות דאף) ברמלה ועד לדימונה המדברית. מדריך הנהיגה של 'תשתית', דוד רגב מתענג יחד איתי על הנוף, קצת רכילות מהברנז'ה ובעיקר הסברים על המשאית החדשה.

מבט חיצוני

לפי צורת החזית נראית המשאית כאילו היא מורכבת משני חלקים; החלק העליון, כאילו צף מעל החלק התחתון. תא הנהג יושב למעלה, מופרד בארבעה קפיצים סליליים כדי לתת נוחיות בנהיגה, כדי למנוע זעזועים ולהתרחק מרעידות ורעשי המנוע. תא הנהג תוכנן לנסיעות ארוכות, הובלה למרחקים. הישיבה מאחורי ההגה נוחה מאוד, גלגל ההגה נוח לאחיזה. לוח המכשירים; באמצע הקבינה נשלחת קונסולה מרכזית, בולטת שמנגישה את כל מערכת הלחצנים לנהג, מבלי להתאמץ. מאחורי כיסא הנהג נפרשת מיטה נוחה, מזרון רך ברוחב של 90 ס"מ. לצרכי טיפול במנוע ובמכלולים הקבינה מתהפכת בעזרת מערכת הידראולית. החזית של ה-XF 105 מרשימה, הגריל הקדמי בחלק העליון, ממש מתחת לחלון הגדול, פסים ארוכים, כהים, כשבחלק העליון מצוין שם החברה והדגם; DAF XF. בחלק התחתון, פגוש קדמי ממתכת, במרכזו גריל נוסף עם אפשרות פתיחה למאחז רגל, לצורך ניקיון החלון הקדמי. הגריל נראה כאילו ממתיק חיוך ענק, שני פנסים בצדדים כעיניים מבריקות, מעליהם כונסי אוויר צרים. בשני צידי הקבינה, מסיתי זרימה פינתיים בצבע תא הנוסעים. החלק התחתון נראה כאילו נפרד מהעליון, כעין בסיס יציב עליו מונח תא הנהג. דגם ה-XF 105 נחשב כמשאית הדגל של חברת 'דאף' ההולנדית, גאוות חברת 'דאף' על תא הנהג המאובזר והנוח. המערכות שנועדו להקל על הנהג ונמצאות בטווח הושטת יד. הכל נראה בסטנדרטים גבוהים של גימור והרכבה. ציפוי הדלתות, לוח מכשירים מעוצב נקי וברור, תאי אכסון רבים שפזורים, ופינת שינה מסודרת. הגה כוח הידראולי, גלגל ההגה בעל ציפוי רך ונוח לאחיזה. האמריקאים מוכרחים להראות שגם להם יש חלק בעיצוב ולא שכחו את סטנדרט הגימור דמוי עץ בפנל הקדמי, שריד השפעה מהמשאית האמריקאית, 'קנוורט' שמיוצרת על ידי חברת 'פאקאר'. מתחת למיטה עוד תאי אכסון. ומרוב תאי איכסון לך תזכור איפה שמת מה...

  
בקרביים של הדאף

המנוע נושא את השם של חברת האם האמריקאית 'פאקאר'. 12.9 ליטר, מנוע שישה צילינדרים בטור. המנוע פרי תכנון משותף בין דאף הולנד לבין חברת האם בארה"ב. כיום המנועים אמנם מיוצרים בהולנד, אך נושאים בחלקם העליון את שם חברת האם 'פאקאר'. מנוע פאקאר, MX 12.9 ליטר מספק 460 כ"ס מומנט גבוה, בין 2,000 ל-2,300 סל"ד, המומנט הזמין בין 1,000 ל-1,400 סל"ד. טכנולוגיה SCR של 'דאף' עומד בתקני המזהמים יורו 5, וגם בתקן המחמיר יותר, EEV, (תקן שהוא מעל 5 ופחות מ-6), משאית שעומדת בתקן גם מפחיתה את תצרוכת הדלק. תיבת ההילוכים בעלת 16 הילוכים ידניים. (יש אפשרות בחירה בין 12 הילוכים ידניים או גיר רובוטי, AS-Tronic). בוכנות חדשות, הזרקת דלק אופטימאלית, סעפת פליטה ייחודית במארז סגור שמפחית את צריכת הדלק וגם פליטתCO2  נמוכה.
מיכלי האוויר הותקנו בחלק הפנימי של השלדה, כך נוצר מקום גדול יותר למיכלי הדלק, אפשר לקבל מיכלי דלק גם בנפח של 620 ליטר. מיכל ה-AbBlue מכיל 70 ליטר. השלדה מיוצרת מפלדה איכותית, קלה יחסית, אך חזקה ובעלת כושר נשיאה רב. היא שטוחה ומהווה בסיס נוח לכל סוג המרכב. קורות השלדה הראשיות מצוידות בחורים קדוחים, זאת כדי להקל על התקנת המרכב. בחלק הפנימי מורכבים גם דוד העמם של מערכת הפליטה ומנשא של המצבר.


נכנסים ונוסעים

הגירסה שנסענו בה: משאית אחודה מסדרת ה-8x4 , בעלת ארגז מתכת מורכב ומותקן בארץ, המשאית נועדה לעבודות עפר, כאמור היא עדין לא ירדה אל השטח לעבודה, היא רק עברה התקנה של ארגז וצביעה.
העלייה למשאית מאוד נוחה, שלוש מדרגות שקועות, יציבות בתוך "בית" פלסטי ששומר על ניקיונן של המדרגות. עלייה לתא הנהג במשיכה קלה של הגוף, וישיבה על הכיסא הנוח. כיווני ההגה בעזרת לחץ אוויר, מאפשר קדימה אחורה ולקבוע גם את הזווית הנוחה. הישיבה גבוהה ושולטת, החלון הקדמי גדול, סט המראות מטיב להראות את מה שקורה בצדדים ומאחור. הדלת נסגרת בנקישה קלה. המושב ליד הנהג נוח ומפנק, ומאפשר ישיבה נוחה עם מרווח רגלים מכובד. מעל כיסא הנוסע תא אכסון גדול.
תיבת ההילוכים תוצרת ZF בעלת 4 הילוכים עם מחלק תחום ומפצל הילוכים, מספק 16 הילוכים, בתיבת ההילוכים קיימות שתי הגנות כנגד שילוב בטעות בקבוצה הנמוכה, (במהירות גבוהה), או בקבוצה הגבוהה (במהירות נמוכה), מערכת זו מגינה ושומרת על תיבת ההילוכים ועל טעות מקרית של הנהג. לוח המכשירים מאובזר עם בקרה אלקטרונית מלאה ללחצים וטמפרטורה של המנוע. שהמנוע נדלק לא שומעים רעש בקבינה אלה גרגור חרישי של מנוע הדיזל. הרעידות של המנוע נוטרלו בעזרת הרווח בין הקבינה לחלק התחתון. מיקום ידית ההילוכים במקום נוח, בגיר ידני הנהג מתעסק הרבה בהילוכים ולכן הם חייבים להיות במיקום נוח ועם החלפת הילוכים קלה. המצמד חד דיסקי, בעל הפעלה הידראולית, בסיוע פנואמטי, קל להפעלה ואין נדרש כוח רב כדי ללחוץ על הדוושה. למרות הגודל והגובה המשאית מתנהלת בקלות, קלה לנהיגה ומזכירה לי את ריקוד ההיפופוטם ביצירה של וולט דיסני "פנטסיה", למרות גודלו ההיפופוטם מתנהל בקלילות, נועל נעלי בלט וכולו קלות של ריחוף.

בלם המנוע, (אגזוז ברקס), מופעל חשמלית בסיוע פנאומטי. מאט אינטגרלי הידראולי בתיבת ההילוכים, (אופציה), מעניקים אפשרות נסיעה כמעט מבלי שימוש בבלמי הרגל. מערכת בלימה אלקטרונית, EBS ומערכת למניעת נעילת הגלגלים ABS. בתוך הקבינה שקט, אפשר לנהל שיחה רגועה, אפשר לשמוע רדיו עם מערכת סאונד טובה של כמה רמקולים שמפוזרים בתא הנהג.

בשורה התחתונה

בחוברת הדרכה של דאף כתוב על המשאית, "מכונת נהיגה אמיתית", ואמנם התיאור נכון. בנסיעה ארוכה לדימונה ועוד מסלולי נסיעה לכיוון אילת וחזרה לא הרגשתי עייפות או תשישות; הישיבה נוחה, הנהיגה קלה, העברת ההילוכים, בזכות המצמד ותיבת ההילוכים, נוחה. גם ההגה והישיבה הנוחה תורמות. אמנם לא בדקנו את המשאית בתנאי שטח קשים, אך בנסיעת מבחן באתר בחו"ל יכולתי לראות ולהרגיש את יכולות הנסיעה גם בשטח.   

 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים