עבודה עם מנוף

 'רכב ותחבורה' מלווה את יום העבודה של ראובן כינורי, במשאית מ.א.ן שנת ייצור 2010, עם מנוף ענקי בעל כושר הרמה של 350 טון למטר. רמלה-שקף-כרמים – רק חלק מהמסלול.

 

מאת: יוסי ריבלין

------------------------------
שם החברה: מנופי בן יהודה
נהג: ראובן כינורי
משאית: מאן מודל 2010 - 480 כ"ס עם מנוף.
-----------------------------

בחלקו השני של  יום העבודה של ראובן כינורי ("כינורי זה מספיק"), הוא יגיע לישוב כרמים שבנגב המזרחי. לכאורה עוד יום עבודה אפרורי לנהג של מנוף ענקי, עוד ישוב ברשימה לא נגמרת של ישובי הקרוונים שהוקמו בשנים האחרונות. אבל לכרמים, ישוב צעיר-ותיק שהוקם על יסודותיו של קיבוץ שהתפרק, זה לא היה יום אפרורי כלל וכלל. הכניסה האטית של כינורי במשאית המנוף, בראש שיירה שהובילה 4 מגורונים ושני חדרי ביטחון לכרמים, היוותה לתושבי הישוב חגיגה קטנה. ילדי הגן  יצאו להקביל את פני המשאיות, תושבים אחדים יצאו החוצה להביט, אפרת, המפיקה סרט על הישוב לקראת יום הולדתו ה-30, עזבה הכול, יצאה החוצה כשבתה בת החודשיים נגה קשורה למותניה והחלה לצלם. בתום כשלוש שעות עבודה מאסיבית קם רחוב חדש לישוב המתחדש הזה. שלוש משפחות חדשות יעברו לכאן בקרוב.

בוקר:  הצטרפתי לכינורי ("במקור זה קונורטי, אבל כשאבי עליה מבולגריה הוא שינה לכינורי") ליום עבודה אחד. נפגשנו במגרש החנייה של מפעלי נשר שליד רמלה. אמצע השבוע, דבוקות רוכבי אופניים יוצאות ממגרש זה לאימון רכיבת בוקר. לא סתם אני מציין זאת. בהמשך נושא רכיבת אופניים יעלה שוב בשיחתנו. "ברוך בואך למשאית המנוף הכי מיוחדת," הוא מקביל את פניי, בזמן שאני מטפס אל מרומי הקבינה. אנחנו לוחצים ידיים ויוצאים לדרך. ברקע תא הנהג מנגנן לו דיסק של פול אנקה.

על המשאית: דגם מ.א.ן שנת ייצור 2010, בעלת 5 צירים, מנוע 480 כ"ס, היגוי אחורי, ריטרדר אוטומטי. על המרכז שלה מותקן מנוף ענקי מתוצרת תורכיה בעל כושר הרמה של 350 טון למטר. מחיר: כארבעה מיליון שקלים. מפעל קטן. "אין עוד מנוף כזה", הוא אומר לי, "ואין גם יותר מדיי מנופאים בארץ עם ניסיון וותק כמו שלי. זו עבודה מפרכת וצעירים מחפשים היום עבודה קלה".

יוצאים לדרך: היעד הראשון שלנו מושב שקף שבחבל לכיש. פריקת מגורון וחדר ביטחון למשפחה מפונה מגוש קטיף.  נסיעה שקטה מאוד, נטולת רעידות וקפיצות. תא נהג מפנק. כינורי מפעיל את "מגביל המהירות" וקובע את מהירות הנסיעה שלנו ל-80 קמ"ש. גם אם ידביק את דוושת הגז לרצפת הרכב, המשאית לא תעבור את ה- 80. מידי פעם מכוניות 'מניטאוריות' קופצות לו וחותכות אותו על הכביש. כינורי מתרגז "ראית מה זה? הן לא קולטות שמשאית זו מפלצת עם יכולות מוגבלות בבלימת חירום, ולמרות זאת לפעמים נדמה לי שלא סופרים אותי על הכביש. זה מתסכל, אבל האחריות להימנע מתאונה היא עלי". טפו-טפו, עד כה הוא נטול תאונה משמעותית בקריירה שלו. הוא  תושב גני תקווה בן 60, גרוש אב לשניים וסב לנכדה. כמעט 40 שנה הוא עובד כנהג משאית. בחברת מנופי בן-יהודה, מקום עבודתו הנוכחי הוא עובד כבר 20 שנה. מבסוט. חייו מחולקים בעיקר לשניים, שניהם קשורים לכלי רכב: משאית - המנוף והאופניים.

האופניים: בצעירותו היה אלוף הארץ ברכיבת אופניים לנוער. אחרי הצבא (צנחנים) נסע לאיטליה להתאמן ולהתמקצע ברכיבה. התאמן עם הגדולים ביותר כולל אדי מרכס המיתולוגי. בשלב מסוים נקרא לארץ לבא ולהתחרות מטעם המדינה. היה מועמד להתקבל לתוכנית מצטיינים במכון וינגייט. היו שניים מועמדים להתקבל. הוא  ועוד אצנית מוכשרת שהחלה אז את דרכה. הוא לא התקבל. היא כן. קראו לה אסתר שחמורוב. כינורי המתוסכל זרק את האופניים ועלה על משאית. באופניים לא יגע כמעט 20 שנה.  החל לעבוד כנהג משאית דשנים בבארות יצחק. המשאית הראשונה שלו הייתה וולוו. אחר כך הצטרף לקואופרטיב הכוח "תשאל אותי כמה רמזורים יש מקריית שמונה ועד טאבה – תקבל תשובה", הוא מאתגר אותי כדי להדגים את ניסיונו רב השנים על הכביש. לא אתגרתי אותו. לפני כמה שנים טובות נגמל מעישון כבד, רכש לו זוג אופנים מקצועיות (פוטריאסט) וחזר לרכב ואף להתחרות מעת לעת. ("יש לי 'שריטה'. אם אני מתחרה אני חייב לנצח").

מנופי בן יהודה: חברה משפחתית המתמחה במנופים. את החברה הקים נחמיה בן יהודה ז"ל שנפטר באופן פתאומי לפני כמה שנים. מאז מנהלים את החברה הבן דורון ושותפו אמנון מושיוב. החברה ממוקמת באלקנה ומתמחה בהובלה, שינוע והנפה. היא מתגאה בישובים רבים שהוקמו בעזרתם בתוך הקו הירוק ובעיקר מחוצה לו. לאחר שהתגרש כינורי הוא שכר יחידת דיור אצל המשפחה. את המוסיקה שמושמעת ללא הרף בתא הנהג אחראית בת המשפחה ריקי. אחרי פול אנקה נאזין בפול ווליום לשלמה ארצי.

שקף: מגיעים לשקף. הקרוון וחדר הביטחון כבר ממתינים לכינורי ולמנופו. בתוך שניות הוא מאתר את המיקום הנכון להעמיד את המשאית, שולף את הרגליים המייצבות של המנוף מצליב את השלט-רחוק של המנוף על גופו  מתחיל בעבודה. מסתובב בשטח העבודה כמאלף בכלוב נמרים.  במקום גם אנשי חברת הארגז יצרנית המגורונים. ניכר שיש הכרות והערכה רבה ביניהם בעיקר בעזרת הרצת דאחקות אחד על השני.  השאקלים מתחברים לקרוון הוא מונף באוויר ומורד במקומו. בהמשך יצמיד אליו גם את הממ"ד. רגע לפני שהוא מתפנה למשימה הבאה ערן  בן יהודה, נהג מהחברה ובן משפחת הבעלים, שהגיע עם המגורון, קורא לכל מי שמסביב לקרוון שזה עתה הורד לקרקע: היום זה יום הולדת ארבעים שלו. הוא שולף מיצים, וופלים ועוגה. כל הקבוצה שרה לו שירי יום-הולדת. דווידי, מפקח העבודה מ"הארגז", שולף מפוחית ומלווה את השרים בנגינה. חגיגת יום-הולדת 40 בתוך מגורון בן כמה דקות...

בדרך: אחר כך כינורי מקפל את המנוף (כעשרים דקות עבודה) עולים על המשאית ויוצאים לכרמים. שם המשימה מורכבת יותר. בדרך מדברים על העבודה. " לקח לי 10 שנים להבין באמת שאני נהג משאית. שנהיגת משאית זה מקצוע לכל דבר. לקום בזמן, להבין את הכוח של המשאית על הכביש, לדעת לקשור, לנסוע בבטיחות, לעבוד בבטיחות, לא לחרוג יותר מדיי משעות העבודה המותרות אם כי זה בלתי אפשרי להימנע לגמרי מחריגה. לפעמים אני מסיים לעבוד אחרי 12 שעות בבאר-שבע. מה אני אשאר לישון בבאר-שבע? אני רוצה את המיטה שלי אז אני נוסע הביתה. אם יעצור אותי שוטר זה קנס. אבל אין מה לעשות בעניין. מגיעים לכרמים.
כרמים: ממוקם כקילומטר מערבית ליישוב מיתר. כרמים נמצא תחת שיפוטה של המועצה האזורית בני שמעון והוא משתייך לקיבוץ הארצי. הוא הוקם בשנת 1980 ועבר תהליך הפרטה. כיום מתנהל כ'קיבוץ מתחדש' בו כל חבר מתקיים בעצמאות כלכלית. מקור שם הקיבוץ הוא בכרמים הגדלים באזור. בשנים האחרונות עובר הקיבוץ תהליך של שינוי במטרה להופכו ליישוב אקולוגי ופלורליסטי, בו מתגוררים ביחד חילונים ודתיים. במסגרת התהליך נקלטו מספר משפחות חדשות, והיישוב גדל לכ-40 משפחות.
רגע אחרי: אחרי שהעבודה מסתיימת אנחנו מוזמנים לחדר האוכל המופרט של כרמים לארוחת צהריים. אוכל  טעים. "אני בדרך כלל אוכל צהריים במסעדה שמזדמנת לי על הדרך. אני לא אכלן גדול משתדל לשמור בגלל אורח חיי הספורטיביים בתום הארוחה חוזרים למנוף מקפלים הכול ויוצאים חזרה. למחרת יש לכינורי בוקר חופשי אז הוא ינצל זאת ללוות את אימו בת ה-90 לבדיקות רפואיות. לפני כן כנראה יצא לקצת רכיבת אופניים.

 

 

 

 

  הרשם עכשיו לקבלת עדכונים של 'רכב ותחבורה'
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך אחת לשבוע - במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

   

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים