קונצנזוס מפתיע של האירופאים בנוגע לגז הקירור החדש
 הבחירה היא בגז ההידרו-פלואור - HFO-1234yf

 

תעשיית מיזוג האוויר האירופאית הגיעה לאחרונה לקונצנזוס מפתיע בנוגע לגז העתידי שישמש את מערכת מיזוג האוויר של הרכב. כזכור, במועצת השוק האירופאי קבעו לפני כשנתיים כי בשנת 2011 יפסק השימוש בגז הקירור הנוכחי המכונה  R134-a , וזאת בשל העובדה שגז זה אינו ידידותי דיו לסביבה. מחוקקי התקנות במועצת השוק קבעו קריטריונים נוקשים ביותר באשר למידת הזיהום שייצור הגז החדש שיאומץ ע"י התעשיה, כאשר הבדיקה העיקרית תיעשה באשר 'לתרומתו' של גז זה להתחממות כדור הארץ. הקריטריון שנקבע הוא שפוטנציאל החימום הגלובלי של הגז החדש (GWP) לא יעבור את הערך של 150 (וזאת ככפולה של דו תמוצת הפחמן שלו יש ערך GWP של 1.0).  כיום, אחרי חודשים רבים של לבטים והתלבטויות לא פשוטות, נראה כי תעשיית מיזוג האוויר העולמית הגיע לקונצנזוס בנושא הגז שיחליף את ה- R134a , כאשר מדובר בגז המכונה hydrofluoro-olefin, או בקיצור HFO-1234yf.
למשמעות בחירת הגז ישה חשיבות מכרעת. נותרו רק כשנתיים בלבד עד לתאירך היעד של החלפת הגז, ועדיין לא פותחו הרכיבים והמערכות שיתאימו לגז החדש. מדובר בתהליך ארוך ויקר שאותו צריך לעבור הענף במהירות. כך, לדוגמא, החלפת גז ה- R12 לגז ה- R134a  ארכה שנים רבות, וזאת בהשקעה של 8 מיליארד דולר, לפני למעלה מעשור. יש לציין שפניה של ראשי הענף למחוקקי התקנות האירופאים באשר לדחיית היעד נענו עד כה בשלילה מוחלטת. המשמעות בפועל היא שתעשיית מיזוג האוויר חייבת להתחיל במאמצים כבירים של מחקר, פיתוח וייצור, וזאת על מנת לעמוד בדרישות התקינה. במילים אחרות: לא ניתן יהיה לשווק דגמי רכב חדשים באירופה המופעלים באמצעות ה- R134a, וזאת כבר בעוד שנתיים בקירוב. דגמי רכב 'וותיקים' (כלומר שייצורם הסדרתי החל עוד קודם ל-2011) יוכלו להמשיך ולשווק את הדגמים הללו, תוך שימוש בגז ה- R134a עד לשנת 2016.  
הקונצנזוס האחרון נראה ברור.  בכנס מיוחד שערך ארגון מהנדסי הרכב העולמי בחרו יצרנים המייצרים כ- 40 מותגים (והמהווים כ- 69% מהשוק האירופאי) בגז החדש.  ההנחה היא שמרבית היצרנים יאמצו את הגז שיבחר, אולם אין מניעה שיצרנים שונים יבחרו בגזים שונים (כגון R-744) לשם עמידה בדרישות התקן. מצב שכזה יכביד מאוד על הענף מאחר והוא יחייב השקעה גדולה בציוד ובמערכות כפולות של ייצור ותיקון לכלי הרכב. מנגד, במידה וכל יצרני מערכות מיזוג האוויר יאמצו את גז ה- HFO-1234yf , הרי שניתן יהיה להתחיל בפיתוח משותף ומואץ ולעמוד בתאריך היעד שאותו הציבה מועצת השוק האירופאי. העלויות של הפיתוח והייצור תהיינה במקרה של איחוד כוחות נמוכות משמעותית מבחירה בשני גזים חליפיים.
היתרון הגדול של הגז החדש טמון הן בתכונותיו הדומות לגז היוצא (R134a ), וכמובן שבידידותו הרבה לסביבה. פוטנציאל החימום הגלובלי של הגז החדש (GWP)  הוא רק 4.0 בלבד, הרבה מתחת לערך של 150 שנקבע כרף העליון. יחד עם זאת, עלות הייצור שלה מורכבת ויקרה יותר מגז הקירור הנוכחי, והיא עשויה להגיע לסכום שנע בין 55 ל- 80 יורו לק"ג גז.  הערכה היא שעלויות הייצור תפחתנה בצורה הדרגתית עם ההתמקצעות, התחרות והמעבר לייצור המוני. הגז החדש הוא פחות יעיל בפעולת הקירור מהגז היוצא, בשיעור של 5% בקירוב. המשמעות היא צריכת דלק מעט גבוהה יותר.
במקביל, הקונצנזוס הנוכחי הוריד מסדר היום את האופציה להשתמש בגז דו תמוצת הפחמן שלו יש ערך GWP  של 1.0.  גז זה אומנם נמצא בשפע, אלא שהוא מחייב פיתוח יקר וממושך של מערכות מיזוג אוויר חדישות. השימוש בגז שה מחייב פיתוח מממושך ויקר של רכיבים שעד כה לא היו בשימוש, וזאת בכדי שניתן יהיה להשתמש בגז זה במערכת הקירור,  במקום ה-.  R134a

 

 

 

 

 

 
 
 

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים