מבחן דרך: הונדה סיוויק חדשה  1.8 ליטר

דובי זכאי, שרות רכב ותחבורה 

אוסף של עיתונאי רכב מנומנמים מילא את חלל עגול מוקף בצמחיית גן נפלאה ב'מקום בלב' ברעננה. מיץ תפוזים סחוט היטב רענן את העיתונאים, הסבר קצר וממצה קירב אותם אל הנסיעה המיוחלת. שניים שניים, נכנסו למכוניות החדשות, כמעט בתולות לפצוח בנסיעה ארוכה לצפון הארץ וחזרה כדי לתת חוות דעת ראשונית על הסיוויק החדשה של הונדה.
אנחנו, (אני ועיתונאי נוסף שהצטרף אלי), התחלנו עם הדגם הבסיסי, (שגם הוא מפואר) 4 דלתות, סיימנו את הנסיעה עם דגם של סיוויק סטיישן, 5 דלתות אוטומטי. הונדה מיקמה את עצמה כמותג בין רכבי המותגים לבין הרכבים הסטנדרטיים. גם מבחינת מחיר וגם מבחינת איכות המוצר. הונדה יצרה לעצמה תדמית שהמחיר הגבוה יותר מממכונית סטנדרטית ייתן יותר באיכות גימור ומנוע. היום, כשרף המכוניות עולה ועולה, להונדה יש תחרות קשה על כיסו של הלקוח. הונדה סיוויק לא היתה מעולם רכב של חברות ליסינג, רוב הקונים הם פרטיים, נאמנים למותג, שבכל כמה שנים מחליפים לאותו רכב, רק חדש. חברות הליסינג שרוצות לצ'פר מנהלים מציעות להם, הונדה סיווק.
הדגם החדש התעגל וחצב בפח סימני היכר חדשים להבדיל מהסיוויק הישן. עדיין שומר בעקשנות על מנוע 1.8, אך הוכנסו בו שיפורים בצריכת הדלק והפחתת הזיהום. חיצונית נוספו לסיוויק כמה פסי אורך אווירודינמיים חדשים, מערכת מתלים והתנהגות כביש משופרת. עיצוב הפנים החדש בולט ורמת זיהום נמוכה שהציבה את הסיוויק מדורגת בסולם 3-4 (מבין 15 דרגות זיהום), שבדרך כלל שוכנות שם בכבוד מכוניות קטנות ממנה. המראה החיצוני, מכובד, נראה טוב, עיצוב אחיד וזורם, שדה הראייה האחורי הורחב, סביבת הנהג עוצבה מחדש, מנוע הבנזין קיבל תגבור של כוח, 142 כ"ס ב-6,500 סל"ד. הישיבה בסיוויק מאוד נוחה. סגירת הדלת מעניקה ליושב את התחושה כמו במכוניות פאר יקרות ממנה. החוץ נשאר בחוץ, אף צליל ממנו לא חודר למכונית לחלל תא הנוסעים, עם התנעת המנוע נשמעת לחישה והנהג צריך להתבנון בשעונים כדי לדעת האם המנוע עובד... רחש של מכונת תפירה זעירה. בעליות ההונדה גילתה אטיות בהחלפת ההילוך, עזרתי לה ידנית והמנוע רגש וקצף, ושלח קולות של זעם אל הקבינה. בעזרת הילוכים ידניים אפשר למתן את תאוצת המכונית בירידות, המנוע בולם גם בירידה תלולה. לנהג ישיבה נוחה מאוד עם אפשרות כיוון של ההגה והמושב, אפשרות לנהיגה ספורטיבית בעזרת כפתור שמשנה את קצב החלפת ההילוכים, מי שמעדיף יכול ליצור לו את הנהיגה שלו בעזרת שליטה ידנית בהילוכים. גלגל ההגה בקוטר קטן ונעים, הנהיגה יכולה להיות מהירה עם סיבובים חדים יחסית והמוכנית נשארת יציבה ללא זריקת אחוריים והכל בשליטה. המושב ליד הנהג מרווח, גם הנוסעים מאחור זכו לתוספת מרווח לרגליים.
עדיין קשה לי להתרגל להגה כוח חשמלי, המסתגל לתנועה (Motion Adaptive), שהופך להיות נוקשה ככול שהמהירות נעשית גבוהה. הדגם עם ארבע הדלתות מצויד במערכת זו, ואני מאמין שצריך להתרגל אליה. האמת שאני מחכה לטעום את ההונדה סיוויק עם גיר רגיל שישה הילוכים - נראה שזו הבשורה לצעירים, שחלק מהם מעדיפים בהחלט את הגיר הידני על פני האוטומטי. (ההפרש יכול להגיע ל-20,000 שקל).
הונדה סיוויק, 1.8 ליטר, חמש דלתות, ארבע דלתות, גיר רגיל שישה הילוכים. מחיר:  125,900 - 144,900 שקל. 

        
  
     


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים