הועדה לפניות הציבור תתקן את המחדלים של סיטיפס

שרות רכב ותחבורה 

בוועדת הכלכלה של הכנסת מתכוונים לשנות את מודל הקנסות של חברת סיטי פס.  הקנסות המוטלים על הנוסעים ברכבת הקלה נקבעו אומנם בחקיקה בכנסת בהמלצת משרד התחבורה, אולם עקב תלונות מודל יישום הקנסות ישונה.  עוזי יצחקי, מ"מ מנכ"ל משרד התחבורה: "הנושא מטופל ברמת השר. יש אכן ליקויים בכרטוס, בהסברה, בקנסות, בערר ובהתנהלות הפקחים. אנו בטוחים שהעסק ישתפר מהר. כשמפעילים מערכת הסעה המונית ללא צורך לעבור נהג או כרטיסן, צריך מעקב ובקרה. אני מסכים שצריך שהבקרה תהיה מכובדת. נוסעים לא צריכים להגיע לבכי או פחד. זה לא מקובל עלינו וזה לא יהיה".
ח"כ אורלב מסר כי "קצה נפשנו לשמוע יום יום על נוסעים שפקחי הרכבת הקלה העליבו והשפילו אותם כאילו היו מאחרוני הגנבים, למרות ששילמו תשלום מלא עבור הנסיעה, אבל לא הצליחו לתקף את הכרטיס".  לדבריו "מסרתי לסמנכ"ל משרד התחבורה ספר כרוך ובו עשרות תלונות על אי צדק. כל נסיעה ברכבת מלווה במתח וחשש ממה שעלול לקרוא לי או מי יודע לאיזה מחזה אהיה עד, כי הפקחים בטח יתפסו שוב מישהו שלא הצליח לתקף את הכרטיס. אלפי דוחות שניתנו במהלך 5 חודשים הכניסו לסיטיפס מיליוני שקלים. מטרת המחוקק הייתה שלא יעלו לרכבת ללא תשלום, ולא שיקנסו אנשים ששילמו עבור הנסיעה, אבל לא מצליחים להבין את מערכת התיקוף המסורבלת. התייאשתי מסיטיפס".
שי אייזנברג, סמנכ"ל תפעול ושירות בחברת סיטיפס: "בכל המקרים של נסיבות מיוחדות לא הטלנו קנסות – בחול המועד פסח, יום הזיכרון ויום העצמאות לא הטלנו קנסות. גם כשהחל שיתוף הפעולה עם סופרבוס לא הטלנו קנסות. החלטנו גם לא להטיל קנסות על קוד 2 מאגד. שמנו שילוט בתחנות וברכבות ובימים הקרובים נוסיף הודעות קוליות שיבהירו לנוסעים שיש לתקף את הכרטיס. אנו אחראים על הפעלת הפקחים במסגרת הסכם הזיכיון. הפקחים מונחים בצורה ברורה להתייחס לנוסעים בכבוד. מקובל בכל העולם להפעיל פקחים בצוותים של  ארבעה. 25 פקחים פוטרו מיידית מעבודתם לאחר שתלונות נגדם נמצאו מוצדקות".

בינתיים, זכיינית הרכבת הקלה בירושלים נדרשת להורות לפקחיה להדריך נוסעים כיצד לתקף את הכרטיסים, ולא לחכות להם שימעדו על מנת להטיל עליהם קנסות. הוועדה פונה למשרד הביטחון לזרז את חתימת ההסכם לפיו גם כל החיילים שאינם במדים ייהנו מנסיעה חינם. הוועדה פונה לעירייה ולמשרד התחבורה לטפל בבהילות בסידור מעבר בטוח ליד בית הספר יפה נוף בשדרות הרצל, בטרם יקרה אסון, כפי שהוצג על ידי נציגת ההורים שנכחה בדיון.


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים