החשש: יצרני הגרורים הסינים יחדרו לאירופה

 
 

הגלובליזציה חודרת בשנים האחרונות גם לענף הגרורים. לתהליך זה יש מספר היבטים שעלולים לפגוע גם בתעשיית הגרורים האירופאית. החשש הגדול המקונן בליבם של ראשי הענף הוא שהיצרנים האסייתים ינצלו את כוח העבודה הזול על מנת לייצר גרורים זולים, ולמכור אותם בשווקים האירופאים. תעשיית הגרורים הינה עתירת כוח אדם, ותשומה זו מהווה נתח נכבד מעלויות הייצור. המשמעות היא שיצרני הגרורים האסייתים ייהנו מיתרון זה. הערכה היא שתעשיית הרכב האסייתית תפרוץ בשלב כלשהו לשוק האירופאי, ותנגוס מהיקפי הייצור ומהרווחיות של התעשייה המקומית. מעבר לכך, שער הדולר הנמוך (בהשוואה לאירו) מעודד אף הוא חדירה לשוק האירופאי.
באסיה פועלים 3 יצרנים סיניים גדולים  Shekou ,Guangdong Minweiו- CIMC , שלהם יש נתח שוק כולל של 48% מהגרורים. בפועל, יצרנית הגרורים CIMC   (Chinese International Marine Containers) מייצרת לבדה כ- 110,000 גרורים בשנה !, כשהיא ממוקמת במקום הראשון בעולם מבחינת היקף הייצור. מדובר בהיקף ייצור מרשים הכפול (בקירוב) מיצרנית הגרורים האירופאית הגדולה ביותר, שמיץ' קרגובול.
החדירה של היצרנים האסייתים כבר מתרחשת הלכה למעשה. במהלך 3 השנים האחרונות המגמה הזאת צוברת החלו היצרנים הסינים להקים מפעלי ייצור הרחק מארצם. בחלק מהמקרים מדובר במפעלי הרכבה, ובחלק מהמקרים מפעלי ייצור מלאים. יצרנית הגרורים הסינית הבכירה, CIMC, החלה לפני 5 שנים לשווק לארה"ב שלדות גרורים שיוצרו בסין, כשהם מנצלים את היתרון של כוח העבודה הזול. המחיר הזול של השלדות הללו גרם לכך שהרבה מפעלי גרורים אמריקאים נאלצו לסגור את שעריהם. במקביל לכך, היצרנית הסינית פתחה בשנת 2004 מפעל מתקדם לייצור גרורים באינדיאנה, כשהיא מנצלת הן את השלדות שיובאו מסין והן חומרי גלם נוספים שנרכשו מספקים מקומיים, וזאת על מנת ליצור מפעל גרורים גדול המכונה ' Vanguard National Trailers'.  כיום מפעל זה הינו אחד מעשרת המפעלים המובילים בייצור גרורים בארה"ב. נשיא חברת CIMC, Mai Boliang, כבר התווה בעבר את האסטרטגיה של היצרן הסיני והיא  "think global, act local" (כלומר חשיבה גלובלית ופעולה בהתאם לשוק המקומי). אשתקד רכש היצרן הסיני את אחת מחטיבותיה של  חברת Burg Industries ההולנדית, המתמחה בייצור מרכבי מיכליות וגרורי מיכליות, רכישה שנמנעה רק עקב ההתערבות של הממונה על ההגבלים העסקיים באירופה. יחד עם זאת, לכל ברור שזו רק שאלה של זמן עד שהענק הסיני יגיע לאירופה יקים מפעלים ואף ירכוש חלק ממתחריו הגדולים. השאלה הגדולה היא האם היצרנים האירופאים יוכלו להתחרות כהלכה ביצרן הסיני, כשהאחרון יחדור לאירופה.
בגליון הבא של 'גרורים ומרכבים' נביא כתבה מורחבת על תהליך הגלובליזציה שאותה עובר ענף הגרורים.

 

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים