מאסר לרוכשים חומרים ממחצבות פיראטיות

שרות רכב ותחבורה 


 האם כלי הצמ"ה המופעלים באתרים פיראטיים עתידים להיעלם בעקבות הענישה המוגברת?
בימים אלה אושר בכנסת, עדיין בקריאה ראשונה,  "חוק המכרות" שאותו יזם ח"כ אורי אריאל בשיתוף עמותת "ירוק עכשיו". בהצעת החוק נקבע כי מי שרוכש או מקבל סחורה ממחצבה מבלי לוודא מראש שהמחצבה היא חוקית יידון לחצי שנת מאסר או קנס בסך 75 אלף שקלים. מדובר בהצעה שנועדה להגביר את האכיפה כלפי תופעת הכרייה והחציבה הבלתי חוקיות במחצבות, ולקבוע איסורים נוספים על אלה הקבועים בחוק, לאחר שהאיסורים הקבועים כיום בחוק לא הביאו לצמצום מספק של היקף החציבה הבלתי חוקית.
ע"פ הצפי, החתקיקה תאושר בקרוב גם בקריאה שניה ושלישית, וזאת לאור ההסכמה הרחבה באישורה, וזאת מצד משרד המשפטים, משרד האנרגיה וכן איגוד המחצבות, המייצג מחצבות חוקיות ומוסדרות.

לדברי ח"כ אורי אריאל, יוזם החוק: "המחצבות הבלתי חוקיות הפכו למכת מדינה. הן פוגעות באוויר שאנחנו נושמים ובנוף שאנחנו רואים, וחמור מכל: הנזקים שנגרמים מהמחצבות האלה הם בלתי הפיכים. גופי הפיקוח בתחום הזה פועלים ביעילות ראויה לציון, אולם לעתים בעלי המחצבות הפירטיות פועלים בתחכום שלא מאפשר אכיפה יעילה. הצעת החוק החדשה תפגע בפעילות המחצבות האלה, כי אף אחד לא יוכל לקנות מהן". ח"כ אריאל הוסיף: "בעיה נוספת שאנחנו מתמודדים איתה היא חציבה בלתי חוקית בשטחי הרשות הפלסטינית. גופי האכיפה הישראליים מנועים מלאכוף שם את החוק, זאת למרות שהפגיעה הסביבתית שהם גורמים פוגעת בכולנו – ערבים ויהודים כאחד. הצעת החוק החדשה תמנע מישראלים לקנות את הסחורה ממחצבות אלה, אפילו אם נחצבה בשטחים שלא ניתן לאכוף בהם את החוק".
עופר ענבר מנכ"ל עמותת "ירוק עכשיו" בירך על העברת החוק ואמר: "עמותת ירוק עכשיו שמחה כי הכנסת אישרה את הצעת החוק ומצפה כי הממשלה תדאג גם לאכוף חוק חשוב זה. מדובר במחצבות פיראטיות אשר פוגעות בטבע, זיהום אוויר ובמי התהום שבסופו של דבר פוגעים בכל אחד ואחת מאיתנו. אנו מודים לחה"כ אורי אריאל על תמיכתו בהצעת החוק והובלתו לספר החוקים של מדינת ישראל".
 


הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים