קרוואן במו ידי

נפתלי אסולין, קצין בטיחות ממושב הזורעים, הוא איש חזון ומעשה. הוא הצליח הגשים חלום פרטי - בניית קרוואן פרטי ומהודר, המשמש את משפחתו לטיולים. בכתבה ל'רכב ותחבורה' מתאר נפתלי את כל הדרך הארוכה והנפתלת שעבר, עד לעליית הקרוואן שלו על הכביש

נפתלי אסולין


לפני כ-25 שנה, במסגרת הפעילות של חברת מיכון לחקלאי, רכשתי קרוואן ניגרר חדש לחלוטין, מבחור ממושב עין יהב בערבה. הקרוואן שימש אותנו מספר שנים עד שנימכר. לפני כ-10 שנים נסענו לטיול משפחתי למשך כ-40 יום באירופה, והפעם עם תאומים קטנים בני  4. שכרנו קרוואן בגרמניה, דבר אשר  הוזיל משמעותית את עלויות הטיול למשפחה. הדבר בא גם לידי ביטוי בנוחות עם הילדים, שהיו נרדמים במיטות במהלך הנסיעות, בהכנת האוכל הקלה, בשירותים צמודים, מקלחת ועוד פינוקים רבים. מניסיוננו הרב בטיולים קרוואן הוא הפיתרון הזול והטוב ביותר עבור משפחה; אין צורך בחיפוש כתובות המלון, אין צורך בהשכרת רכב, אין צורך בחיפוש אחר מסעדות כשרות ועוד.
בשנת 1994 נשלחתי לסיור מקצועי במפעלי DAF  בהולנד. למשלחת הוצמד אוטובוס מיוחד עם סלון, בר, טלוויזיה, מתקן קפה, שירותים ועוד תוספות רבות. חשבתי לעצמי: מדוע אין בארץ שרות שכזה? או-אז החלטתי שאני בונה קרוואן עם סלון, ומסיע חתן וכלה ביום חתונתם, ובנוסף הרכב ישמש אותי לצורכי עבודה - כמשרד למקומות מרוחקים, או לעבודות לילה.
כך הכול החל
לפני כ-4 שנים גמלה בליבי החלטה לבנות באופן עצמאי קרוואן עם כל הפינוקים והשכלולים. מאחר ואני בעל מקצוע; מכונאי-מסגר, (יש אומרים - עם ידי אומן ונפש של אומן) - לא נרתעתי מהפרויקט.
בתחילה התחלתי לחפש רכב מתאים, בעל חלל אחד, כך שכל המשפחה המורחבת תוכל להימצא יחד במהלך הנסיעה. ההחלטה הייתה על רכב מסוג מידיבוס שאורכו 7 מטר, לא מדגם חדש - שלא יכאב הלב לפרק אותו לגורמים...
לאחר מספר חודשי חיפוש הגעתי למטיילי עירון בחיפה ורכשתי מידיבוס מאן משנת 1993 במצב לא הכי טוב מבחינת פחחות, מרכב, מכלולים ועוד. על מנת להביא את הרכב למצב תקין לחלוטין התחלתי בתיקון ושיפוץ כל המכלולים,קפיצים, בולמים, צמיגים חדשים, מערכות בילום חדשות, הגה שהוחלף מפירוק, תיקון מכלולי מנוע, החלפת פנסים ותאורה כללית ועוד.
לאחר בדיקה מקיפה ותיקוני כל המכלולים, החלתי בפירוק המידיבוס, כולל פירוק דפנות, כל המרכב הפנימי, מערכת חשמל, היגוי, פגושים, רצפה, הוצאת כיסאות - כך שהרכב היה ערום לחלוטין. כל שנשאר זה שלדה וצלעות חיזוק. כל צלע אשר נמצאה חלודה הוחלפה בחדשה. הוזמנו כל חלקי הפח חדשים לדפנות הרכב, הוזמנו חלונות הזזה חדשים, והחל שלב השיפוץ והבניה.
תכנון וביצוע
הבניה החלה לאחר תכנון משותף של כל המשפחה, כאשר אנו מבצעים שרטוט עם גיר על ריצפת המידיבוס, ומסמנים כל דבר היכן ימוקם והיכן תהיה כל מיטה וכל אביזר. מאחר ומדובר בבית נוסע , התכנון היה חייב להיות מדויק וקפדני, וכך כל המשפחה שותפה וכל אחד מציע ותורם להליך התכנון. לאחר מספר מחיקות ושינויים הגענו לשלמות בתכנון - כך שכולם מרוצים.
שלב בניית המרכב נמשך מספר חודשים, כאשר כל יום אני עובד כ-5 שעות.  יש לציין שרבים מחברי המושב שראו את הרכב מפורק לא האמינו שהדבר הזה לבסוף גם ייסע... לאחר שלב החלפת הצלעות והמעטפת, ביצענו בידוד של 5 ס"מ בעזרת חומרים חסיני אש. הרכבנו את ציפוי האלומיניום הפנימי לדפנות, והחל שלב ההכנות לצבע.
ההכנות לצבע בוצעו ע"י בעל מוסך לפחחות, חבר מזה 30 שנה, בשם מוסך השלושה מנצרת עאוני גבור. איש מיוחד ונדיר בימינו, חבר אמיתי. כל יום שלח אלינו למושב צוות עובדים, כך במשך שבועיים, הכינו את הרכב לצביעה. לאחר ההכנה - הרכב הוכנס לסככה ןעבר צבע כללי.
לאחר הצבע החל שלב הרכבת החלונות ע"י חברה מת"א, שאנשיה הגיעו עם צוות להרכבת  השמשות והחלונות החדשים.
התקנת אביזרים
בזה העבודה טרם הסתיימה.
נסעתי לקיבוץ סמוך לחדרה ליצרן של לבד, לצורך כיסוי הרצפה והדפנות. רכשתי 2 גלילים לבד ישירות מהיצרן, ובכך חסכתי כסף רב ועליות תיווך.
שלב הדבקת הלבד היה קשה ומצריך מיומנות גדולה מאוד, שכן מורחים דבק מגע הן על הריצפה והן על הלבד עצמו, וממתינים לייבוש. לאחר הייבוש מדביקים את הלבד באופן מדויק - והמדובר ביריעות ארוכות באורך 7 מטר. אם ישנה סטייה בתחילת ההדבקה של 1 מ"מ בסוף הסטייה היא של ס"מ רבים ואין אפשרות לבצע ישור או תיקון,  ונאלצים לזרוק הכול - כך שיש צורך במיומנות ודייקנות ללא פשרות.
לאחר הציפוי הכללי החל שלב בניית מיכלי הנירוסטה – מיכל מים 500 ליטר לשתייה, מיכל שירותים כימיים 150 ליטר ומיכל מים אפורים 400 ליטר. בקרוואן המים האפורים הם של המקלחות והמטבח, לשירותים מיכל משל עצמו, שאליו מוזגים 2 חומרים אחד  כימי ואחד לריח טוב.
בנוסף נבנתה אגנית  80-80 ס"מ מנירוסטה. לאחר הצבת מיכלי המים והאגנית במקלחת החל שלב חיבורי צנרת מים חמים וצנרת מים קרים למקלחת, שירותים, כיורים, מטבח, אטמור לחימום ולדוד מים חמים המופעל על גז.
מערכת החשמל נפרסה לכל אורך הקרוואן – מערכת 220 וולט – מערכת 12 וולט –מערכת 24 וולט – כל המערכות מועברות ומוגנות ע"י נתיכים ומפסקים לשעת חירום.
עכשיו החל שלב בניית המיטות, רכישת מזרונים חסיני אש, נשלחו 7 כיסאות  למפעל ריפוד מיוחד לאוטובוסים.
נרכשה משאבת מים מיוחדת, המופעלת אוטומטית עם כל פתיחת ברז בעלת הספק של 24 ליטר דקה, שזה חזק וטוב.
לאחר הגעת הריפודים והמזרונים החל שלב הרכבת הכיסאות וחגורות הבטיחות וכן הרכבת המיטות. הוזמן נגר אשר בנה את ארונות המטבח והשירותים, ע"פ הזמנה שיותאם לתנור האפייה הפועל על גז בלבד, וכן לכיור עם שולחן עבודה מנירוסטה. האבזור הוטס מארה"ב; ציוד מיוחד ויעודי לקרוואנים – כולל תאורה מיוחדת לכל מיטה ולחלל הקרוואן.
הנגר בנה פלטת שולחן שאני חיברתי באופן מיוחד ל-6 סועדים ו -6 כסאות מתוכם 2 מתקפלים. הוכנס מקרר הפועל על גז בלבד ,וכן מקרר מקפיא נוסף הפועל על 24-12 וולט. הוכנסה טלוויזיה עם די וי די.
בתאים הוכנס גנרטור, המספק חשמל למזגן 1 כ"ס של תדיראן, על הגג הותקן גגון נפתח חשמלי ,מתקן ל-2 זוגות אופניים קידמי ומתקן ל-3 זוגות אחורי, בתאים יש כיסאות נוח, שולחן פיקניק מתקפל ומספר כסאות, בנוסף חגורות הצלה, מערכות דייג , מנגל, מטען מצברים, ארגזי כלים - ועוד ציוד רב ע"פ הצורך.
הסיוט של עמדה מס' 1
הליך בניית הקראוון נמשך כשנתיים. כל התוכניות הועברו למהנדס רכב לבדיקה ואישור. מהנדס הרכב  ליווה, בדק ואישר את כל האבזור. עם אישורי המהנדס וכן מסמכי שקילות הרכב, ומסמכים נוספים, הוגשה בקשה למשרד התחבורה בת"א, מחלקת תקינה. יש צורך להגיע לחולון לעמדה מספר 1 ובמקום זה מתחלי הסיוט של כל אזרח המעוניין לאשר שינוי מרכב או בנייה חדשה ועוד... מאחר ואני מתגורר בצפון הארץ, נסענו יום לפני כן. כאשר אנו עומדים בתור, משיחה עם ממתינים נוספים הובהר לנו שיש אנשים אשר ממתינים 4 ימים לתורם. בעמדה מספר 1 נחשף המחדל הגדול והזלזול באזרח. יש אנשים הישנים ברכב מספר לילות וממתינים... למזלי, אצלי מדובר בקרוואן - כך שהיו לי את כל התנאים - כולל אוכל, מים, שירותים, מיטה - דבר שאין לממתינים אחרים.
סוף-סוף, בשעה טובה, מגיע תורך ומתחילה הבדיקה. במידה והכול ע"פ אישור מהנדס - עוברים ומחתימים מסמכים, חוזרים למשרד התחבורה רח' המלאכה 8 ,  יש בדיקה נוספת, מוסרים מסמכים, משלמים אגרות, ולבסוף מקבלים רישיון רכב כרכב משא מגורים.
"משא מגורים" – כן, כן - משא מגורים, אבל מעולם הרכב הזה לא היה משא ולעולם גם לא יהיה משא, הוא היה מידיבוס. מדינה נחמדה, כך עושקים את האזרח הקטן שכל כולו מעוניין לטייל מספר פעמים בשנה בטבע וליהנות מנופי הארץ המובטחת.
אזרח קטן, המדינה תדאג שתשלם כמו משאית בדיוק, אשר נוסעת מאות ק"מ ביום, בעוד אתה "משא מגורים" נוסע בקושי 1000 ק"מ בשנה, וזאת ע"פ רישום דיסקאות הטכוגרף. בארץ עשרות בודדות של קראוונים המשלמים תשלום אגרת רישוי – ממש כמו משאית –ביטוח חובה כמו משאית – ביטוח מקיף כמו משאית, אבל האזרח צועק: "הי, זה קרוואן, זה לא משאית!"
כולם מכניסים את היד לתוך הכיס העמוק של האזרח הקטן, ומשתתפים בחגיגת העושק המפוברק.
סוף טוב
אנחנו מטיילים בכל הארץ, במיוחד בחגים ובקיץ; אילת, נגב, ערבה, גולן, גליל, ערי החוף. פשוט חוויה שלא נגמרת. מחליטים, מעמיסים אוכל, מים - ויוצאים לדרך. הקרוואן מאובזר בכל הציוד, כולל ציוד מטבח קבוע, כך שכל שיש הוא למלא מים טריים, בגדים לארונות, אוכל למקררים – והופ, יוצאים לדרך.
מאחר ואנחנו דתיים, בניתי מתקן מתקפל בעובי 0.5 ס"מ, כאשר הוא נפתח בעזרת צירי כנף נוצר מבנה מלבני עם מכסה, התחתית מוגבהת בכ-8 ס"מ ומשמשת להנחת החמין והסירים בשבת. מתחת לתחתית אני מניח 8 נרות נשמה ל-24 שעות, והלהבה מחממת את התחתית כמו פלטה חשמלית ויותר. זה לא יאומן כמה שהאוכל חם במהלך כל השבת, בעלות של 8 שקלים בלבד...
יש לנו תוכניות להסיע את הקרוואן באונייה לאירופה  למהלך חופשת הקיץ, זה הרבה יותר זול מכרטיסי טיסה לכל המשפחה.
לעניין עלויות הבניה; במידה ויש לך ידיים טובות, ואתה בונה הכול בעצמך - העלויות הם החומרים בלבד, וכל אחד יכול לרכוש מרכב על-פי יכולתו הכלכליות, ולהכניס ציוד ע"פ יכולתו הכלכלית.


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים