בנזין מזהם יותר מדיזל
נתון מפתיע: מוניות מזהמות יותר ממשאיות

 

בדו"ח החצי שנתי ינואר-יוני 2008, שמפרסמת המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל - מלר"ז, עולה כי שיעור כלי הרכב המזהמים המונעים על ידי בנזין גבוה למעלה מפי שתיים מכלי הרכב המזהמים המונעים על ידי דיזל ( 131רכבים שהם כ- %14 מכלל רכבי הבנזין שנבדקו לעומת  147 רכבי דיזל שהם כ- %6.7 מכלל רכבי הדיזל שנבדקו).
ממצא זה עלה מתוך 3,137 בדיקות זיהום אויר מרכבים, שהתבצעו בששת החודשים האחרונים על ידי ניידת לניטור האוויר שמפעילה העמותה באזור המרכז. הפרויקט למדידת זיהום אוויר מרכבים פועל זו השנה השישית ברציפות, בשיתוף פעולה עם העיריות, משרד התחבורה, המשרד להגנת הסביבה ומשטרת ישראל. מטרתו היא לבדוק את רמת הפחמן החד חמצני (CO) והעשן הנפלטים מרכבי בנזין ודיזל. פרויקט ניידות הניטור אמור להביא להפחתה של כמות התמותה והמחלות בערים כתוצאה מזיהום אוויר, העומדת כיום על כ- 1,100 מיתות בשנה ועוד עשרות אלפי חולים. מדובר לרוב באוכלוסיה ענייה שגרה סמוך לנתיבי תנועה מזוהמים ומרעישים, הנוסעים בתחבורה ציבורית, ונושמים לכן את אגזוזי האוטובוסים.
בוחני הרכב של העמותה, בשיתוף עם שוטרת-מפקדת בדרגת רס"ר, מוסמכים על ידי משרד התחבורה והמשרד להגנת הסביבה לערוך בדיקות זיהום אוויר לרכבים. רכב שנמצא מזהם, נקנס בקנסות בגובה 250-2000 שקל (גובה הקנס משתנה אם מדובר ברכב בנזין/דיזל, עבירה ראשונה או חוזרת, רכב פרטי או תאגיד). מלבד הקנס, כל רכב שנמצא מזהם, מורד אוטומטית מהכביש עד שיתקן את רכבו ויעבור טסט מחדש. כספי הקנסות מועברים לקרן הניקיון של המשרד להגנת הסביבה.
כ- 939 רכבים (כ- %30 מבין הרכבים שנבדקו במדידות ניידת הניטור), היו רכבי בנזין, הכוללים רכבים פרטיים, רכבי משא (טנדר, וואן) מוניות ומיניבוסים. 2,198 רכבים (כ- %70 מכלל הרכבים שנמדדו) היו רכבי דיזל, הכוללים רכבים פרטיים, טנדרים, וואן, אוטובוסים, משאיות ומוניות.

לעומת התקופה המקבילה אשתקד, חלה עלייה במספר הרכבים המזהמים (כ-  202רכבים
מזהמים במחצית הראשונה של 2007 לעומת 278 רכבים מזהמים במחצית הראשונה של 2008). למרות עלייה זו, השיעור הכולל של הרכבים המזהמים לא עלה משמעותית והוא נע סביב ה- %8.5מכלל הרכבים ( %8.86 השנה לעומת 8.35% אשתקד).
הקבוצה המזהמת ביותר מבין רכבי הדיזל המזהמים, היא המוניות, עם שיעור מדידות זיהום של כ- 14%. זאת, לעומת המשאיות, שנמצאו כבטוחות ביותר לסביבה עם שיעור זיהום נמוך במיוחד של כ- %1 מכלל המשאיות.

מאן ודאף עם אפס זיהום אוויר 

במהלך חודשי המדידה, נבדקו רכבים ממספר רב של דגמים וחברות. שתי החברות שנמצאו "הירוקות" ביותר, היו חברות המשאיות מאן ודאף עם 0 משאיות מזהמות. שתי החברות הבטוחות ביותר אחריהן הן חברות המשאיות איווקו וכן חברת פיאט עם אחוז רכבים "נקיים" גבוה במיוחד שנע סביב 98%. במהלך ששת החודשים הראשונים של השנה הניידת פעלה בערים ת"א, רעננה, כ"ס,
חולון, פ"ת, ב"ב ור"ג.

הגדלת מספר הבדיקות השנתיות

מלר"ז פנתה למנכ"ל המשרד להגנת הסביבה והציעה לגייס 20 מיליון שקל בחמש השנים הקרובות על מנת להפעיל חמש ניידות בשתי משמרות. עפ"י ההצעה, תוכפל משמרת הניידת הראשונה
הפועלת בגוש דן לשתי משמרות ויופעלו ניידות נוספות ברחבי הארץ, כל אחת מהן בשתי משמרות.
למשרד להגנת הסביבה הוצע לגייס  %50מהסכום בלבד בשיטת ה ,MATCHING-ולהפעיל
את המערך תוך ששה חודשים. לעומת הנזק הבריאותי המשמעותי, עלות הבדיקות שולית.

 

 
 

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים