מצלמות מכל עבר

 

 


הגורם השכיח ביותר לתאונות הדרכים מסווג ע"י חוקרי המשטרה 'כגורם האנושי', הווה אומר טעות, עייפות חוסר תשומת לב מספיקה של הנהג לנעשה בכביש, או שילוב כלשהו.של הגורמים הנ"ל. השורה התחתונה היא שהיעדר תשומת לב מספיקה של הנהגים היא הגורם העיקרי לתאונות הדרכים, וכשמדובר במשאית אזי התוצאה היא לרוב קשה או קטלנית, וזאת מבלי שהזכרנו את האפשרות שהמשאית מובילה חומרים מסוכנים, כשמספר ההרוגים והנזק לסביבה עלול לעלות עשרות מונים.
בנקודה זו בדיוק נכנסת לתמונה טכנולוגיית הוידאו. טכנולוגיה זו שהתפתחה מאוד במהלך השנים האחרונות מאפשרת כיום לסייע לנהג הרכב הכבד במלאכתו, כשהיא משמשת כמעין עיניים נוספות לנהג. מעבר לכך, השילוב של מערכות בקרה ממוחשבות מאפשר להדריך את הנהג, כך שהוא ימנע מביצוע שגיאות בעתיד.
בארה"ב פורסמו לאחרונה שני מחקרים שעוסקים בתרומת טכנולוגיית הוידאו בתא הנהג להפחתת מספר האירועים המסוכנים, כלומר על סף תאונה, וזאת למרות שמדובר בטכנולוגיה חדשה יחסית בתא הנהג
המחקר הראשון בוצע בחברת ' Loomis Armored', חברת גדולה שלה יש צי שמונה כ- 3,000 משאיות (חלקן משוריינות) ואשר מעסיקה כ- 8,000 עובדים. המחקר נערך בפועל ע"י 2,800 נהגים שנהגו ב- 1,000 משאיות שבהן הותקנה מערכת בקרת הוידאו הממוחשבת. במחקר שהתפרש על פני חצי שנה נצברו כ- 700,000 אירועי נהיגה ונרשמה נפילה בשיעור של 53% במספר התאונות בפועל בתקופה זו, בהשוואה לתקופת הביקורת בהן המערכת לא הייתה פעילה. מניתוח הממצאים התברר כי הירידות המשמעותיות ביותר היו בתחום ירידה בהיסח הדעת (54%), עייפות בנהיגה (56%), אי שימוש בחגורות בטיחות במשאית (68%) ואירועים של מהירות גבוהה (53%).

המחקר השני ע"י המנהלה הפדרלית לבטיחות בדרכים  (Federal Motor Carrier Safety Administration – FMCSA) , בשיתוף פעולה עם המכון לחקר התחבורה של וירג'ניה
(Virginia Tech Transportation Institute). שני המוסדות הללו בחנו שני ציי תובלה שונים שבהם הותקנו  מערכת ה- DriveCam, מערכת וידאו בעלת בקרה ממוחשבת שנועדה להתריע על סכנות, להקליט את המתרחש בכביש, להעריך את הביצועים הבטיחותיים וכמובן שגם לאמן את הנהג לנהיגה בטוחה יותר.
במחקר זה השתתפו כ- 100 משאיות, חלקן משמשות לתובלה קצרה והאחרות לתובלה ארוכת- טווח, כשהמחקר נפרש על פני 17 שבועות. הממצאים של מחקר זה היו מאלפים: מספר האירועים המסוכנים שבהם היו מעורבים נהגי המשאיות נפל בשיעור של 52% בצי התובלה הראשון וב- 37% בצי התובלה השני, וזאת לאחר שהותקנה מערכת הוידאו הממוחשבת. הנתונים שנאספו הם על בסיס של מסר האירועים ל- 1000 מייל נסיעה. מדובר בירידה משמעותית ביותר בהשוואה למספר האירועים שנרשמו לפני שהמערכת נכנסה לפעולה, כלומר לפני שניתנו אותות אזהרה ואימון אקטיבי לנהג.

השימוש העיקרי בטכנולוגיית הוידאו הוא במעקב רציף אחר פעולות הנהג, ללא הפסקה. אחת הבעיות היא שהנהגים המקצועיים מתקשים לקבל מערכת ממוחשבת שעוקבת אחריהם, מבצעת רישום, ומאמנת את הנהגים לנהיגה בטוחה יותר. מתברר שהקושי בנקודה זו הוא כפול. הקושי הראשון הוא טמון בעצם הוספת המערכת לתא הנהג, וזאת כאשר הנהג בעל הגאווה המקצועית נפגע מעצם הרצון להוסיף מערכת בקרה, וזאת למרות שמטרתה היא חיובית. הנקודה השניה קשורה לעצם הרעיון שהמערכת היא זו שאמורה לאמן את הנהג. לחלק מהנהגים המקצועיים עזרה זו של 'האח הגדול' לא תתקבל בברכה, אלא בחשדנות ובהסתייגות.
בחברת Loomis החליטו שהדרך הטובה היותר להתמודד עם החששות הללו של הנהגים תהיה באמצעות הגברת התקשורת. הנהגים קיבלו הסברים מלאים על התועלת של המערכת בכדי להפיג את חששותיהם, וכן הם נתבקשו לשאול שאלות ולהעיר את הערותיהם. בחברה ידעו שחלק מהנהגים יוותרו בכל זאת עם חששות ולחצים, אולם מנהלי החברה ידעו מראש שלא ניתן להבטיח תוצאות טובות בקרב כל הנהגים.
מאידך, מערכת הוידאו פותרת ויכוחים על אירועים שהתרחשו. הכל מצולם ונשמר, כך שויכוחים עם נהגים אחרים על 'פגיעה' כביכול ברכבם נחשפת באמצעות הוידאו. המערכת גם מסייעת לאבטחה, וזאת כאשר הרכבים הממוגנים של החברה מועדים לתקיפה ושדידה, מאחר והם מובילים בעיקר כסף, תכשיטים וחפצי ערך אחרים. מכיוון שכך, הנהגים בחברה זו עברו גם הדרכה באשר לשימוש נכון במצלמה כך שהיא תתעד אנשים או כלי רכב חשודים, והמידע ימסר לכוחות השיטור. השורה התחתונה היא פשוטה. מנהלי חברת Loomis מרוצים מאוד ממערכת ה-   בכל הקשור להפחתה הדרסטית במספר התאונות (עם הפחתה מקבילה במספר הפצועים, ימי המחלה והפגיעה בכלי הרכב) , להפחתת מספר התביעות ולניהול מצבת הרכב, כך שבחברה החליטו להתקין את המערכת במהלך השנה הנוכחית בעוד 1,000 משאיות. המשמעות היא שהמערכת תפעל הלכה למעשה בשני שליש ממצבת הרכב של החברה.


וולוו: בחינה למערכות בטיחותיות מבוססות וידאו

בחטיבת המשאיות של וולוו הצטרפו לאחרונה ל- ' euroFOT' שבו חברות 28 חברות אירופאיות, כשהמטרה היא לבחון את מערכות ההיטק הבטיחותיות המבוססות על טכנולוגיית וידאו. לצורך כך החברה תקצה כ- 80 משאיות, כאשר ב- 30 משאיות יותקנו מערכות בטיחות אקטיביות ובהן בקרת שיוט מסתגלת (Adaptive Cruise Control), מערכת בקרת סטיה מנתיב הנסיעה, מערכת למדידת זווית שדה ראיה מתות וכו', ואילו ב- 50 המשאיות הנותרות תותקן גם טכנולוגיה נוספת למדידת יעילות צריכת הדלק בתנאי כביש ועומס שונים.  המטרה של הניסוי היא כמובן לשפר את רמת הבטיחות של כל המשתמשים בכביש, כולל כמובן ביצוע שיפורים להעלאת בטיחות התנועה של המשאית.
בפועל תותקן בכל אחת מהמשאיות ארבע מצלמות. הראשונה תצלם את האזור שלפני המשאית (הווה אומר שדה הראיה של הנהג לפנים), השניה צתלם את שדה הראיה המת שקיים בצידה הימני של המשאית (הצד המרוחק מהנהג), המצלמה השלישת תצלם ותתעד את המתרחש בתא הנהג מלמעלה, ואילו המצלמה האחרונה תצלם את פניו של הנהג. מדובר בכמות גדולה מאוד של צילומים, כאשר המידע יאסף בצורה רציפה מכל המצלמות, בכל 80 המשאיות, במשך שנה.  הערכה היא שלצורך כך ידרש זיכרון מחשב של למעלה מ-70 מיליון מגה בייט.
המטרה של צוות המחקר היא לאסוף מידע שיאפשר לנתח בקפידה כל אירוע.  המשאיות יפעלו במסגרת חברות תובלה רגילות, כשהמידע שיאסף ינותח ויעובד ע"י צוות המחקר. לוולוו עצמה יש צוות מיוחד המתמחה מזה 40 שנה בחקר תאונות שבהן מעורבות משאיות, תוך בחינת הגורמים לתאונות והפקת מסקנות לשיפור הבטיחות האקטיבית והפסיבית של המשאיות. כעת יוכל צוות הבדיקה המכונה ART
 Volvo Trucks Accident Research Team ))
להיעזר במערכות הוידאו הממוחשבות של ארגון ה- EuroFOT, כך שניתן יהיה להעמיק את בדיקת חקר התאונות ולעמוד מקרוב על הסיבות שהובילו להתרחשותן. הצילום הרב-מימדי יאפשר לדעת מה התרחש בתא הנהג ובסביבתו בכל רגע נתון, וכך ללמוד לעומק את הפרמטרים שהובילו לאירוע המסוכן ו/או לתאונה.


ארגון ה- EuroFOT מאגד בתוכו כ- 28 חברים, ובהם יצרני רכב, ספקים, מוסדות מחקר ואוניברסיטאות. מועצת השוק האירופאי תומכת בארגון מבחינה כלכלית, וזאת כחלק מהפרויקט השאפתני להפחית בצורה משמעותית את מספר ההרוגים במדינות האיחוד.  למעלה מ- 1,500 כלי רכב ישתתפו במחקר הקרוב של ה- EuroFOT, כאשר פרטים נוספים על הארגון ניתן לקבל באתר האינטרנט
http://www.eurofot-ip.eu/

 

 

  הרשם עכשיו לקבלת עדכונים של 'רכב ותחבורה'
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך אחת לשבוע - במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

   

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים