יועצים חיצוניים ללקוחות המוסכים?
 

 

בימים אלה קמה חברה חדשה שייעודה הוא לספק שירות ייעוץ בלתי תלויים ללקוחות המוסכים. הייעוץ הזה ניתן לכל לקוח שנתקל בתקלה ברכבו, ו/או שחושד בטיפול שהוצע לו במוסך, או שכבר בוצע ברכבו. חברת הייעוץ מציעה את שירותיה בהתייעצות טלפונית, בעלות של 120 שקלים. השרות ניתן ע"י מומחים שלפי טענת החברה כולם בעלי תעודות הסמכה, וחלקם בעלי מוסכים שפרשו לגמלאות.
רונן לוי, יו"ר איגוד המוסכים, טוען כי אותם גורמים מתיימרים לתת אבחון וייעוץ ללקוחות המוסך, כ-"אנטיתזה" לאלו של המוסך אליו נכנס הלקוח, אינם מתיימרים לבדוק את הרכב ו/או לתקן אותו בפועל.
לדבריו, הרעיון השיווקי שעומד בבסיס היוזמה החדשה הוא להציג את המוסכניקים, כולם כאחד, כבלתי אמינים בעליל, שמטרתם היא "לדפוק" את הלקוח.
לוי רואה בגופים הללו תופעה קיקיונית וחולפת, וזאת לאור הידיעה שציבור בעלי המוסכים והמקצועות בתחום הרכב הינו לרוב ישר מקצועי ואמין ומאידך – ציבור בעלי הרכבים אינו מטומטם כפי שמנסים להציגו. הרכב המודרני הוא רכב מורכב, וברור לכל שלא ניתן לאבחן תקלות ברכב באמצעות הטלפון ו/או ללא בדיקה פיזית שלו.
לוי מבקש להבהיר לבעלי המוסכים ולציבור כי אותם "נותני עצות" לו יתערבו בהליכי תיקון ואבחון רכב בפועל, הינם בגדר עבריינים-ממש, שאינם נבדלים במאום ממוסכים פיראטיים ו/או העוסקים בתחום ללא רישוי - בניגוד לצו הפיקוח העוסק ברישוי המוסכים וחוקים אחרים - כנגדם פועלות הרשויות באמצעי אכיפה פליליים. אלו גם אלו משיגים את תחומי העוסקים החוקיים ללא שיאחזו ברישיון מוסך כדין.
הנושא כבר נדון עם הרפרנטים המתאימים במשרד התחבורה, ותלונה רשמית ומסודרת מטעם האיגוד בנדון תצא כבר השבוע על מנת להשאיר את ה"ייעוץ" בתחום הלגיטימי והחוקי.

מעבר לכך לוי מציין כי מתן עצה מקצועית לבעל רכב טומנת בחובה אחריות גדולה. למוסך המורשה והחוקי יש אחריות על כל שלבי והיבטי התיקון לרבות האבחון, ולצרכן יש מגוון רחב של אפשרויות להתמודד כנגד עוסק חוקי שאינו מספק אחריות על התיקון שביצע. מנגד, היועץ הטלפוני אינו יכול לספק סוג כלשהו של אחריות מינימלית. 
  

       

  הרשם עכשיו לקבלת עדכונים של 'רכב ותחבורה'
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך אחת לשבוע - במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

   

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים