הנתמכים הארוכים של קוגל Big-MAXX ינועו בכבישי אירופה  

 

ממשלת פולין ומשרד התחבורה המקומי אישרו לאחרונה לחברת קוגל (שהיא יצרנית הגרורים השלישית בגודלה באירופה) להעלות על הכביש את גרורי ה- Big-MAXX הארוכים. מדובר באישור לא מותנה לרישום של 150 גרורים מדגם זה, וזאת למרות מידותיו הפיזיות החריגות (באורך 49 רגל).
הכוונה היא שהמכון לחקר התחבורה המקומי (שמרכזו בוורשה, פולין),
Motor Vehicle Technical Institute-  Instytut Transportu Samochodowego יבחן את תפקוד הגרורים האלה על הכביש , כולל ההשלכות על תנועת כלי הרכב, התמרון ובחינה מקיפה של האספקטים הבטיחותיים הקשורים לתפעולו. מדובר בחריגה של 4 רגל באורכו (כ- 1.2 מטר בקירוב), המיועדת לשיפור יעילות התובלה. חשוב לציין שלא חל שינוי כלשהו במשקל הכולל המותר של הרכב המורכב (תומך + נתמך), כך שהכוונה היא רק להביא למיקסום הניצול הנפחי של הנתמך, מבלי שיגרם נזק לתשתיות הכביש. בשפת המספרים: הנתמך המוארך יכול להוביל כ- 37 פאלטים, במקום 33 פאלטים שמתאפשרים להובלה בנתמך הרגיל.
הבדיקה הנוכחית היא במסגרת הבחינה הכוללת המתבצעת בימים אלה במועצת השוק האירופאי, ואשר תכליתה לבחון רפורמה במידות של הגרורים והנתמכים. במידה והניסוי יוכתר בהצלחה, אזי תתכן רפורמה בנושא המידות, כך שניתן יהיה לנצל טוב יותר את נפח התובלה, להפחית את צריכת הדלק, לצמצם את זיהום האוויר ולצמצם את תנועת כלי הרכב הכבד בכבישים.
בפועל, האישור לרישום חריג של הגרורים ניתן ל- 300 יחידות, מהם 150 של קוגל ו- 150 של יצרנית הגרורים הפולנית Wielton. הללו מתווספים ל- 300 נתמכים בעלי אורך חריג שאושרו לתנועה בגרמניה עוד בשנת 2006. אליהם צפויים להתווסף בקרוב עוד נתמכים שינועו בכבישי הרפובליקה הצ'כית. משרד התחבורה הצ'כי כבר אישר את התוכנית, אלא שהאישור יהיה פרטני.
גם משרד התחבורה האיטלקי משתתף בפרויקט הניסוי, אלא שכאן מדובר בהיקף מצומצם של 15 יחידות בלבד, ואישור ייצור ניתן ל- 4 יצרנים מקומיים: Viberti, Rolfo , Omarו- Merker.  גם הולנד, בריטניה וספרד מגלות עניין בניסוי, ויתכן שינתנו רישיונות תנועה מצומצמים כבר במהלך החודשים הקרובים. חשוב להדגיש כי לא הוצבו לנתמכים המוארכים הגבלות כלשהן בתנועה, או בשימוש בכבישים/מעברים כלשהם. ארגון הרכב הגרמני ADAC
(Allgemeinen Deutschen Automobilclubs ADAC) הודיע שלא צפויה פגיעה ברמת הבטיחות בכבישים כתוצאה מהשינוי במידת האורך של הנתמכים, וכי הם מסוגלים להשתלב היטב בתנועה שמסביבם, בכל סוגי הכבישים.

 

 

 


 

  הירשם עכשיו לניוזלטרים של מגזין רכב ותחבורה 
        קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים