לראשונה בעולם: אוטובוס חשמלי באורך 12 מטר

שרות רכב ותחבורה 


יצרנית הרכב הסינית, BYD, השיקה לאחרונה אוטובוס חשמלי מלא באורך מלא של 12 מטר. נזכיר כי היצרנית הסינית (שוורן באפט מחזיק ב- 10% ממניותיה) השיקה עד כה באירופה מס' רכבים היבירידים וחשמליים, אך זו הפעם הראשונה שהיא חושפת אוטובוס עירוני בעל הנעה חשמלית טהורה. חשוב להדגיש שזוהי הפעם הראשונה שבה מושק אוטובוס חשמלי גדול המסוגל לפעול בהנעה חשמלית, ללא גיבוי של מנוע דיזל .
חברת BYD , כשמה (standing for ‘Build Your Dreams’), מנסה להוכיח שהטכנולוגיה החשמלית בשלה דייה להנעה חשמלית מלאה של אוטובוס נוסעים עירוני. החברה החלה לפתח מצברי ליתיום- יון עוד במהלך העשור הקודם, כשמאז שופרה מאוד הקיבולת החשמלית של המצברים וכן הושגה הפחתה משמעותית הן במשקלם והן במחירם. האוטובוס החשמלי הנוכחי מיועד כעת לעבור סדרת מבחנים תפעוליים במספר ערים מרכזיות באירופה, ובהן פרנקפורט, קופנהגן, לונדון ואמסטרדם.
בפועל, טכנולוגית ההנעה החשמלית יודעת עדנה בימים אלה. מחירי הדלקים עולים שוב למרות המשבר הכלכלי. גם התקינה העדכנית שמה דגש רב יותר על זיהום אוויר מופחת שמושגת באמצעות שימוש בטכנולוגיות נקיות. לכך מתווסף גם עידוד ממשלתי הנהוג בחלק ממדינות העולם, עידוד המקנה הטבות מס לחברות תובלה וחברות תחבורה ציבורית הרוכשות רכבים נקיים.
כיום, כל זמן שטכנולוגיית תאי הדלק אינה בשלה לשימוש, הפתרון המוצע הוא בעיקר הנעה חשמלית, בין שהיא טהורה, ובין שהיא מקבלת 'חיזוק' באמצעות מנוע קונבנציונלי המשמש בעיקר כגנרטור לטעינת המצברים. החיסכון העיקרי בדלק מושג הודות לאפשרות לטעון את המצברים במהלך הבלימה, אנרגיה המשמשת לאחר מכן להנעה פרודוקטיבית של הרכב.
למרות השיפורים, מצברי הליתיום- יון עדיין מהווים כיום את החוליה החלשה במערכת. קיבולת הטעינה היא עדיין נמוכה, דבר שמגביל מאוד את טווח הנסיעה של הרכב בין טעינה אחת למשניה. לכך מתווסף גם משקל גדול של המצברים המכביד מאוד על משקלו העצמי של הרכב. משקלם של מצברי הליתיום-יון החדשים הוא אומנם קל יותר, אולם מחירם עדיין גבוה. מטבע הדברים, מירב ההתעניינות היא עדיין במצברים, וזאת עד שימצאו פתרונות שיאפשרו לשפר את כושר הקיבולת החשמלית שלהם.
 בינתיים, האוטובוסים של BYD ישתלבו בתוכנית ה- ‘Green City Solution’. האוטובוס פותח לפי פלטפורמה ייחודית שמתוכננת לאוטובוסים החשמליים, ואשר מכונה ' eBUS' . השינוי העיקרי הוא בתכנון המנוע החשמלי המוצמד לכל אחד מהגלגלים (in-wheel drive), וזאת במקום מנוע דיזל מגושם ומערכת העברת כוח מסורבלת. זמן הטעינה המלאה נע בין 3 ל- 6 שעות, כתלות במערכת הטעינה. בחברה טוענים שטווח הנסיעה העירוי המלא הוא כ- 250 ק"מ בין טעינה אחת למדשניה, וזאת ללא מערכת ההטענה החשמלית הסולרית שמוצעת כאופציה על גג האוטובוס.
באוטובוס מותקנת מערכת מתלי אוויר (ECAS) המאפשרת גישה נוחה ומהירה לנוסעים. בכוונת החברה להשיק גם אוטובוסים עירוניים קצרים יותר באורך של 7 מטר, ובעתיד גם אוטובוס חשמלי דו- קומתי.


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים