בקרוב: תקנות המתירות שימוש באופניים חשמליים 

 

בשורה טובה לרוכבי האופניים בארץ. שר התחבורה, ישראל כץ הגיש לאחרונה לאישור ועדת הכלכלה של הכנסת את התקנות המתירות את השימוש באופניים עם מנוע עזר חשמלי. עד כה הוגדרו אופניים עם מנוע עזר כאופנוע לכל דבר אולם מאחר והכלי אינו עומד בתקינה לא ניתן היה לרשום אותו בארץ ולתת לו רשיון רכב. יצויין כי השימוש באופניים חשמליים הוגדר עד כה כעבירה על פי תקנות התעבורה.
בעקבות בקשות רבות של אזרחים ובמטרה לעודד את השימוש ברכב בלתי מזהם מונה צוות מקצועי שבחן את הסדרת מעמדם של אופניים עם מנוע עזר. הצוות קבע כי מאחר שאופניים חשמליים קרובים יותר בביצועיהם וביציבותם לאופניים מאשר לקטנוע אין מניעה להתיר את השימוש בהם בארץ.
בדומה לאופניים הרגילים, אופניים עם מנוע עזר חשמלי מאפשרים גמישות בתכנון הנסיעה, התגברות על בעיות חניה ונסיעה מהירה בכבישים בשעות העומס.
על פי התקנות החדשות ניתן לרכב על אופניים חשמליים בעלי הספק מירבי של 250 וואט אשר מהירות נסיעתם אינה עולה על 25 קמ"ש. הגיל המינימלי של הרוכב באופניים יוגבל ל-14 שנים. האופניים החשמליים אינם מצריכים רשיון נהיגה או רשיון רכב בדומה לשאר מדינות העולם.
שר התחבורה ציין כי לאופניים עם מנוע עזר יתרונות תנועתיים וסביבתיים. "מדובר בכלי רכב זול וידידותי לסביבה. "לרכיבה על אופניים יש חשיבות גדולה כאמצעי תחבורה חילופי לרכב הפרטי אשר יפחית את הגודש בדרכים ויקטין את זיהום האויר ", אמר כץ.

 

 


  הירשם עכשיו לניוזלטרים של מגזין רכב ותחבורה 
        קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים