ענף האוטובוסים בין מזרח למערב

יוסי בר לב, איסטנבול


איסטנבול 2012. הכל כל כך דומה, אבל מאוד שונה. זאת הפעם השישית שאני מבקר בעיר הקסומה שהיא לעניות דעתי מהמיוחדות בעולם, אבל הפעם הביקור שונה. כבר בעת הזמנת כרטיסי הטיסה לתערוכת האוטובוסים בטורקיה (Busworld Turkey 2012 ) ניכרו הרבה סימני שאלה. כשנתיים בקירוב לאחר שיט המרמרה וההידרדרות ביחסים בין המדינות השאלה אם לנסוע לתערוכה מקצועית גרידא אינה דבר של מה בכך. בסוכנות הנסיעות הוותיקה כבר התריעו בפני שהישראלים כבר לא טסים לטורקיה. אל על ביטלה את טיסותיה ורק חברת התעופה הטורקית ממשיכה לעבוד כסדרה. יחד עם זאת, מבט קצר בלוח הטיסות מגלה שלוש טיסות יומיות סדירות שיוצאות מלאות מידי יום. מתברר שיש כאלה שנוסעים בכל זאת. בירור מעמיק יותר גילה שאלה בעיקר נוסעים שטסים בנסיעות המשך ליעדים שונים בעולם, ומיעוטם אנשי עסקים שמגיעים לאיסטנבול לעשות עסקים. עיון בעיתונות הכלכלית גילה שהסחר של ישראל עם טורקיה גדל מאוד בשנתיים האחרונות, ביחס הפוך ליחסים המדיניים שהדרדרו.
התקווה היא שהיקף המסחר הוא זה שיניב בסופו של דבר את ההסדר המדיני המיוחל, כשכל המדינאים ירדו מהעץ הגבוה שעליו הם טיפסו.
ההחלטה לצאת לתערוכת האוטובוסים התקבלה עקב חשיבותה. ענף הרכב הטורקי פולט בשנים כתיקונם כמיליון רכבים, ובהם גם אוטובוסים וגרורים רבים, שחלקם מגיעים לארץ הקודש. בנוסף לכך קיים שוק פעיל מאוד של מוצרים נלווים כגון מושבים לאוטובוסים, חלקי חילוף ואביזרי רכב רבים שממשיכים להגיע לנמלי ישראל. מההיכרות שלי רבת השנים עם הענף, ידועים לי היקפי היבוא העצומים מטורקיה לישראל, וזאת של האוטובוסים, המושבים, חלקי החילוף וכן יבוא הגרורים וכמובן שגם כלי הרכב הקלים. 
כלכלת טורקיה עוברת בשנים האחרונות שינוי גדול במאפייני התעסוקה. המדינה שהתבססה בעיקר על חקלאות עוברת בשנים האחרונות מהפכה תעשייתית שקטה. מגזר החקלאות עדיין מעסיק כרבע מציבור העובדים בטורקיה (לעומת כ- 2% בישראל), אולם מגזר זה קטן בהתמדה, ומנגד גדלים מגזרי התעשייה (25% מהעובדים) והשירותים (48% מהעובדים). לטורקיה יש נוכחות עולמית חזקה בתעשיות הטקסטיל והמזון, כשלצדן התפתחו בשנים האחרונות גם תעשיות הפלדה, האלקטרוניקה וכמובן שגם תעשיית הרכב. בפועל, תעשיית הרכב והחלפים הטורקית התעצמה מאוד עד לפני חמש שנים, אולם מאז נרשמת דעיכה מסויימת בפעילותה בעיקר עקב המשבר הכלכלי הגלובלי. 

תעשיית רכב חשובה

המשבר הכלכלי באירופה, שהוא שוק הייצוא המרכזי של תעשיית הרכב הטורקית, גרם לירידה בהיקפי הביקוש וכתוצאה מכך ירדה גם הפעילות בקווי הייצור. מנתונים שפרסם ארגון תעשיית הרכב העולמי (OSD) ערב פתיחת התערוכה עולה כי ייצור תעשיית הרכב הטורקית פחת בשיעור של 8% ברבעון הראשון של השנה, וזאת בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. הירידה מתעצמת ל- 16% כשבוחנים את היקפי הייצור של כלי הרכב עצמם (ללא תעשיית החלפים), והיקף הייצור הסתכם ב- 98,000 רכבים בלבד ו- 144,000 יחידות של כלל תעשיית הרכב (כולל משאיות, אוטובוסים, גרורים וכלים מיוחדים).
יחד עם זאת, חשוב להדגיש שמדובר בירידה מצטברת משמעותית, וזאת אחרי שהמדינה כבר ייצרה למעלה ממליון כלי רכב בשנה. כ- 113,000 יחידות יוצאו ברבעון הראשון לשווקי חו"ל.
הטורקים גם רוכשים יותר מתוצרת המדינה, ומקטינים בהתאמה את היקפי ייבוא כלי הרכב, כשהללו צנחו ברבעון הראשון של השנה בשיעור של 22%. מנגד פעילות הייצוא נפגעה בשיעורים נמוכים משמעותית. סך הייצוא של כלל תעשיית הרכב הטורקית הצטמק בשיעור של 6%, ואילו שיעור ייצוא כלי הרכב עצמם פחת ברבעון הראשון בשיעור של 10%.
המשבר הכלכלי גרם לכך שחברות התחבורה הציבורית באירופה הקטינו את הרכישות המתוכננות במסגרת רענון צי רכבי ההסעות, וגם פלח השוק של האוטובוסים המפוארים נפגע כתוצאה מהירידה בתיירות. אם לא די בכך, הרי שמחנק האשראי מקשה על החברות הפעילות בענף לקבל מימון לאוטובוסים שמחירם כ- 200 אלף יורו וצפונה.
בפועל, 70% מהרכבים שמיוצרים בטורקיה מיוצאים לחו"ל, בייחוד למדינות המזרח התיכון וצפון אפריקה. מגזר הרכב והחלפים מעסיק בטורקיה כרבע מיליון עובדים ואחראי על כ-20% מהייצוא הטורקי.
טורקיה מיצבה את עצמה במהלך העשור האחרון כמדינה יצרנית מרכזית הפעילה בתעשיית הרכב הגלובלית. המדינה נהנית מנגישות לחומרי גלם, ממיקום גיאוגרפי מעולה בין אסיה לאירופה, וכן מעלויות כוח אדם הנמוכות משמעותית בהשוואה למקובל במערב אירופה. כל אלה גרמו לכך שחלק ניכר מתעשיית הרכב הקים מפעלים בטורקיה, ובהם פיאט, רנו, יונדאי, טויוטה ועוד. גם תעשיית הרכב הכבד התפתחה מאוד בטורקיה במהלך השנים האחרונות, מאותן סיבות. הכוונה היא למשאיות, גרורים ואוטובוסים שמיוצרים בהיקף מרשים, ולצידם התפתחה תעשיית חלקי החילוף המשמשת את הענפים הללו.

ביקוש ער בענף ההסעות

השוק הטורקי עצמו נהנה אף הוא מביקוש ער לענף ההסעות, כשהתחבורה הזמינה והזולה משחקת תפקיד חשוב במערך ההסעה המקומי. המחיר הגבוה של הדלק, בהשוואה לשכר הטורקי הממוצע הנמוך, כל אלה יוצרים תמריץ רב למקומיים להשתמש בתחבורה הציבורית הנגישה ולהעדיף אותה על פני הרכב הפרטי. נציין שהשוק הטורקי נהנה גם מפריחה תיירותית גדולה בשנים האחרונות, וזאת כשאת הישראלים החליפו תושבי מדינות ערב.
גם מחירי הדלקים משפיעים על המעבר לנסיעה באוטובוס. כשליטר דלק בטורקיה עולה כ- 10 שקלים בקירוב וליטר במדינות אירופה אינו זול בהרבה, אזי רבים חושבים היטב לפני שהם מניעים את רכבם הפרטי. האטרקטיביות הזאת משתפרת ככל שרמת התחבורה הציבורית עולה, הן במונחים של כמות, הן במונחים של איכות והן במונחים כלכליים.
בענף ההסעות האירופאי והאסייתי חיכו, לפיכך, לתערוכת האוטובוסים הדו-שנתית באיסטנבול. נציין כי מארגני התערוכה הם יוזמי תערוכת 'BUSWORLD' הבינלאומית, התערוכה הגדולה ביותר בענף, ואשר נערכת אחת לשנתיים בבלגיה.  מאפייני האוטובוסים שנמכרים בטורקיה ובמדינות מזרח אירופה הוא שונה, ומכאן גם הצורך ליזום תערוכה שונה במיקומה ובמאפייניה.
התערוכה באיסטנבול מכוונת בראש ובראשונה לעבר השוק הטורקי הבייתי. יותר ויותר יצרנים מגלים בימים אלה עניין בשוק הטורקי שיש בו ביקושים ערים להסעות מחד, ומאפר הקמת מיזמים נוחים בתחום הרכב מאידך. המיקום הגיאוגרפי הנוח בין אסיה לאירופה, תעשיית הרכב המתקדמת והאפשרות להעסיק כוח אדם בעלויות נמוכות יחסית, כל אלה מהווים מוקד משיכה ליצרנים, כולל אלה הפעילים במערב אירופה. התוצאה בפועל היא ש- 30% מהמציגים בתערוכה הגיעו מחוץ לטורקיה!.
מסיכום נתוני התערוכה עולה שכ- 11,866 מבקרים מקצועיים הגיעו השנה לתערוכה שהתקיימה ביריד התערוכות המקומי, כאשר 10% מהמבקרים הגיעו מחוץ לטורקיה. מדובר בגידול של 3% במספר המבקרים בהשוואה לתערוכה שהתקיימה לפני כשנתיים. גידול חד נרשם השנה בשטחי התצוגה. בתערוכה הקודמת, בשנת 2010, התצוגה התפרשה על פני שטח של 12,250 מטרים רבועים, ואילו התערוכה הנוכחית. למרות המשבר, התפרשה על פני שני אולמות ענק, בשטח כולל של 20,000 מטרים רבועים. בתערוכה השתתפו כ- 197 מציגים (לעומת 185 לפני כשנתיים), כאשר מרבית החברות (כ- 141) הגיעו מטורקיה, והיתר (כ- 58 במספר) משאר המדינות.

איכות ונוחות

מהפכה של ממש מתרחשת בימים אלו בענף האוטובוסים בטורקיה. הדולמושים המגושמים יוצאים לפנסיה, ואילו האוטובוסים החדשים עוברים סדרה ארוכה של שדרוגים, וזאת על מנת להפוך את חוויית הנסיעה לנעימה, שקטה ואיכותית. מטבע הדברים, התערוכה המקצועית הייחודית לוותה במספר השקות וחשיפות ייחודיות.  יצרני האוטובוסים, כמו גם בוני המרכבים ניצלו היטב את החשיפה הבין-לאומית הבולטת על מנת להשיק מספר דגמי אוטובוסים חדשים, וזאת על מנת להעצים את החשיפה שהרכב זוכה לאחר מכן, ולמעשה כבר בעת התערוכה. האוטובוסים החדשים הללו זוכים במיקוד תשומת הלב של המבקרים, וזאת בשל רמת הנוחות, התפעול הנוח של הרכב ובשל רמת הבטיחות הגבוהה לה זוכים נוסעי הרכב.
אם במציגים עסקינן, הרי שאל יצרני האוטובוסים התווספו בתערוכה גם יצרני המערכות והאביזרים וכן ספקי השרותים הנלווים לענף. מתברר שאין תחליף לחשיפה הבין-לאומית הממוקדת ולמגע עם מנהלי ציי ההסעות שמגיעים מכל רחבי העולם ונחשפים למערכות ולמוצרים המוצגים בתערוכה.

דלקים נקיים ושיטות הנעה חלופיות

המחיר הגבוה של הדלק מחייב היערכות מחודשת של התחבורה הציבורית. אחד ממוקדי העניין המרכזיים בתערוכה מיקדו אוטובוסים שבהם נעשה מאמץ לעבור לדלקים אלטנטיביים ושיטות הנעה חלופיות, כשהללו משיגים מטרה כפולה: חיסכון בדלק והפחתת זיהום האוויר. מספר יצרנים פנו לעבר ההנעה ההיברידית באוטובוסים, חלק מהיצרנים החליטו לעבור להנעה באמצעות גז טבעי דחוס, ויצרן אחד אף חשף אוטובוס חשמלי לחלוטין. מפאת גודלו וחשיבותו של הנושא, אנו נעסוק בו בהרחבה בגילון הבא של 'רכב ותחבורה'.
שתי תחרויות התקיימו במסגרת תערוכת האוטובוסים באיסטנבול. במסגרת התחרות הראשונה ' The Best Stand Design' , נתבקשו 60 העיתונאים לבחור שני ביתני תצוגה שהיו המרשימים ביותר לדעתם. הבחירה הראשונה היא מקרב יצרני האוטובוסים שנוכחותם מטבע הדברים היתה הבולטת ביותר, והשניה היא ביתן התצוגה המרשים ביותר מקרב החברות העוסקות באספקת חלפים ושירותים לענף. הפרס לתחרות זו ניתן במסגרת ארוחת ערב חגיגית למשתתפי התערוכה.
שתי החברות שזכו בתחרות זו היתה יצרנית האוטובוסים 'OTOKAR' הטורקית, ויצרנית המנועים והמכלולים הבינלאומית קמינס.
התחרות השניה, Awards for Road Passenger Transportation 2012, אורגנה ע"י TOFED, שהוא ארגון גג של פדרציית האוטובוסים הטורקית. מדובר בתחרות שהיא חשובה ביותר בענף ההסעות הטורקי, כשהיא זוכה לתמיכה משר התחבורה המקומי, ובסיקור נרחב של אמצעי המדיה המקומיים.

מרצדס בתצוגת תכלית מרשימה

בחברת מרצדס פועלים מזה שנים רבות בטורקיה, וזאת באמצעות חברת הבת Mercedes-Benz Türk. חברה זו מדורגת במשך שנים רבות בצמרת ענף ההסעות הטורקי, כשהיא נעזרת בטכנולוגיות ושיפורים שהוכיחו את עצמם ואשר שאובים מחברת האם. לחברה יש מפעל מקומי באוסדרה / איסטנבול, מפעל שבו מיוצרים דגמים רבים המהמשים את ענף ההסעות, וזאת החל מהספרינטר המשמש כמיניבוס פופולרי, דרך  ה- Travego, ה- Tourismo וה- Conecto.
כיאה לשחקנית המובילה בטורקיה, מרצדס בחרה בשטח תצוגה ענק של 1,200 מ"ר שבה הוצגו מיטב הדגמים המיועדים לשוק המקומי ולשוק האירופאי. בתערוכה הוצגו מספר חידושים המתייחסים דווקא למיניבוסים הקטנים והחסכוניים שמאופיינים בעלות תפעולית נמוכה יחסית. כך, לדוגמא, הוצג סידור מושבים של 2+1  בדגם ה- Travego 17 , וזאת בנוסף לאחיו שבו יש 15 מושבים. מיניבוסים נוספים היו ה- Tourismo 16  וה- Sprinter 16+1.  ה- Conecto המפרקי זכה אף הוא לתשומת לב מרובה לענף ההסעות העירוני הדחוק.


חידושים מבית BMC
חברת BMC  השתלבה היטב במהלך 47 שנות פעילותה בצמרת יצרניות הרכב הטורקיות, וזאת כשהחברה עוסקת הן בייצור של מגוון כלי רכב, ובהם אוטובוסים ומשאיות. כושר הייצור של החברה עומד כיום על 22,000 רכבים בשנה, כשהללו מיוצאים ל- 70 מדינות, עם נציגות מכובדת מאוד גם בכבישי ישראל. החברה מייצרת מגוון גדול מאוד של אוטובוסים, כך שהלקוחות יכולים לרכוש את האוטובוס העונה בצורה הטובה ביותר לצרכיהם הייחודיים. בתערוכה הוצגו אוטובוסים מדגמים שונים, החל מאורך של 9 ו- 12 מטר, וכלה באוטובוסים מפרקיים באורך 18 מטר. כמו כן החברה חשפה מספר מידיבוסים עירוניים חדשים בתצורת מושבים של 27+1 ו- 35+1 שמקנים גמישות תפעולית רבה הן לנהג שנדרש לתמרן בעיר הצפופה והן לחברת ההסעות שיכולה לרכוש מידיבוסים בעלויות נמוכות יותר. המידיבוסים הללו הותאמו מראש להסעת נכים, או אנשים בעלי מוגבלות בתנועה.

מיניבוסים מבית אוטוקאר
יצרנית האוטובוסים הבייתית אוטוקאר (Otokar) מדורגת בשנתיים האחרונות בראש טבלת המכירות בענף האוטובוסים הטורקי, וכן היא מיצאת אוטובוסים ל- 30 מדינות נוספות. לחברה יש מגוון רחב מאוד של דגמי אוטובוסים ומיניבוסים, כשהפעם החברה להציג תשעה דגמים פופולריים. החברה שפעילה משנת 1963 פעילה בכל ענפי ההסעות, החל מהמיניבוסים התיירותיים (מדגמי ה- Centro) באורך 6 מטר, דרך מיניבוסים מדגמי ה- NAVIGO באורך 7 מטר וה- VECTIO באורך 9 מטר,
סדרת ה- KENT  של החברה זכתה להתעניינות ערה בתערוכה. מדובר באוטובוסים חדישים באורך 12 מטר, במגוון של תצורות המותאמים לצרכי הלקוח.

טמסה בתצוגת תכלית מרשימה
יצרנית האוטובוסים הוותיקה טמסה (Temsa) הגיעה לתערוכה עם הפנים לייצוא. החברה הציגה בתערוכה את ה-  TS35 שמיועד לשוק הצפון- אמריקאי, ואת דגמי ה- Tourmalin והספארי המיועדים לשוק האירופאי. בחברה נכנסו לאחרונה לפלח שוק אירופאי חדש, ה- midi coach. דגם ה- 9MD שפותח ע"י מהנדסי החברה זכה כבר לציון לשבח בתערוכת האוטובוסים האירופאית שהתקיימה לפני כחצי שנה בבלגיה. דגם זה קיבל את האות
“Grand Award Midi Coach of the Year” פותח ויוצר במפעלי החברה באדאנה (טורקיה), בסטנדרטים אירופאיים גבוהים של איכות, בטיחות ושמירה על איכות הסביבה.
פלח שוק נוסף הוא האוטובוסים העירוניים הקטנים, כשטמסה הציגה את דגם ה- Safir ואחיו המפואר ' Safir VIP', ואת הדגם Avenue שהוא אוטובוס עירוני גדול יותר.  

מערכות תמסורת חדשות מבית ZF

חברת ZF הגרמנית המתמחה במערכות היגוי ותמסורת חשפה בתערוכה את הדור הבא של מערכות תמסורת אוטומטיות לאוטובוסים ורכבי הסעה. החברה, שהיא הגדולה בעולם בתחומה, מציעה כעת מערכות תמסורת אוטומטיות חכמות יותר המותאמות לביצועים אופטימליים והפחתת צריכת הדלק. ZF, שלה כ- 117 מתקני ייצור ברחבי העולם, השקיעה אשתקד כ- 646 מיליון יורו במחקר ופיתוח (סכום המהווה כ- 5% ממחזור מכירותיה). את מירב תשומת הלב בתערוכה מיקדה מערכת התמסורת ' ZF Ecolife' המיועדת לאוטובוסים עירוניים. התכנון של התיבה מיועד למקסם את היעילות הכלכלית, תוך הפחתת בטיפולים במערכת, הגדלת אורך החיים, ועבודה חכמה לשיפור ביצועי האוטובוס. מערכת נוספת היא לאוטובוסים הבין-עירוניים מסוג ' ZF AS Tronic'. 

בוש: מערכות לענף ההסעה

בבוש בחרו להתמקד בתערוכה זו במערכות המיועדות לשפר חווית הנסיעה. הכוונה היא בעיקר למערכות שמע, מערכות GPS, ומערכות וידאו המיועדים לנהג ונוסעי האוטובוס. במקביל לכך, החברה חשפה מערכת טלמטית המיועדת לשלוט על צי ההסעות מרחוק, לבקר את הפעילות הן ברמת האוטובוס הבודד והן ברמת הפעילות והיעילות הכוללת. בבוש מציינים שמדובר במערכות שחשיבותן רבה בתפקודו של צי ההסעות המודרני.

 

 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים