הפתעות וחידושים בתערוכתBUSWORLD TURKEY  באיסטנבול

שרות רכב ותחבורה 

בענף ההסעות האירופאי והאסייתי נערכים בימים אלה לפתיחת תערוכת האוטובוסים הד-שנתית באיסטנבול. מארגני התערוכה הם יוזמי תערוכת 'BUSWORLD' הבינלאומית, התערוכה הגדולה ביותר בענף, ואשר נערכת אחת לשנתיים בבלגיה.  מאפייני האוטובוסים שנמכרים בטורקיה ובמדינות מזרח אירופה הוא שונה, ומכאן גם הצורך ליזום תערוכה שונה במיקומה ובמאפייניה. נציין כי תערוכת האוטובוסים בטורקיה הינה בחסות פדרציית מפעילי התחבורה הציבורית בטורקיה -  TOFED (Turkish Bus Operators Federation). 
הענף, בדומה לתעשייה כולה, עבר שנה קשה מאוד שבמרכזה ההאטה הכלכלית הפוקדת את אירופה. חברות התחבורה הציבורית הקטינו את הרכישות המתוכננות במסגרת רענון צי רכבי ההסעות, וגם פלח השוק של האוטובוסים המפוארים נפגע כתוצאה מהירידה בתיירות. אם לא די בכך, הרי שמחנק האשראי מקשה על החברות הפעילות בענף לקבל מימון לאוטובוסים שמחירם כ- 200 אלף יורו וצפונה.
למרות המשבר הכלכלי, תערוכת BUSWORLD TURKEY עומדת השנה בסימן של חגיגה מקצועית לכל העוסקים בענף, הווה אומר  יצרני אוטובוסים ומרכבים, ספקים, חברות המספקות שירותים לענף וכמובן שגם רבבות המבקרים שהגיעו אל מנת לראות את החידושים העדכניים ולבצע עיסקאות. במסגרת תערוכה זו, הנערכת אחת לשנתיים באיסטנבול שבטורקיה, מושקים דגמים רבים המיועדים בעיקר לשוק המקומי וכן לשווקים במרכז ומזרח אירופה, ובחלקם אף אוטובוסים מפוארים המיועדים לייצוא למדינות מערב אירופה, כמו גם לישראל.  במסגרת התערוכה שתתקיים השנה בין התאריכים 19 ל- 21 באפריל במרכז הירידים של איסטנבול (Istanbul Expo Center ) ייטלו חלק מרבית יצרני האוטובוסים הגדולים, וזאת בעת שהשוק הטורקי עובר תמורות רבות, עם המעבר לאוטובוסים חדישים ונקיים המתאימים בחלקם לסטנדרטים המחמירים ביותר.
במקביל לכך, גם תעשיית הרכב הטורקית מספקת אין ספור הזדמנויות. חברות רבות נכנסו לפעילות בענף, וזאת עם ייצור מערכות וחלפים וכן אספקת שירותים לענף ההסעות. מספר חברות אף מייצרות מרכבי אוטובוסים שלמים המיוצאים למדינות רבות בעולם.
בתערוכה הקודמת, בשנת 2010, התצוגה התפרשה על פני שטח של 12,250 מטרים רבועים, ונטלו בה חלק כ- 185 מציגים מ-15 מדינות. מרבית החברות (כ- 145) הגיעו מטורקיה, והיתר (כ- 40 במספר) משאר המדינות. למרות המשבר, התערוכה תתפרש השנה על פני שני אולמות ענק, בשטח כולל של 20,000 מטרים רבועים.
נדגיש כי התערוכה באיסטנבול היא מקצועית מאוד, ומושכת אליה מבקרים העוסקים ישירות בענף. בתערוכה הקודמת ביקרו כ- 11,550 איש, ועוד 67 עיתונאי רכב מקצועיים שהגיעו לסקר את התערוכה. רבים הגיעו ממערב, מרכז ומזרח אירופה, וכן מהמזרח התיכון ומדרום מזרח אסיה. כל הנתונים הללו מקנים לתערוכת האוטובוסים באיסטנבול  את הססגוניות הבין לאומית המקצועית בענף ההסעות, כשהיא מגשרת בין הפעילים בענף ההסעות האירופאי והאסייתי.

 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים