האוטובוס הסיני הראשון הגיע לישראל

שרות רכב ותחבורה 


 

 צ'יינה מוטורס הישראלית, בבעלות איש העסקים יצחק קויפמן, נציגתה הרשמית של יצרנית האוטובוסים הגדולה בעולם יוטונג (Yutong), השיקה את האוטובוס הראשון בישראל מתוצרת סין.
המשלוח הראשון נפרק בנמל אילת, במעמד שר התחבורה ישראל כץ, שגרירת סין בישראל  גאו יאן פינג, ראש העיר אילת מאיר יצחק הלוי ובכירים נוספים מענף הרכב והתחבורה.
האישור לייבוא האוטובוסים של יוטונג הסינית הוענק לאחרונה לחברת צ'יינה מוטורס לאחר שהציגה לאגף הרכב במשרד התחבורה, בראשותו של אבנר פלור, את כל האישורים הנדרשים מיבואן רכב בישראל, ואומר: הקמת מערך שרות ומחסן חלפים, הכולל, עד כה, שבעה מוסכים בפריסה ארצית, עמידה בדרישות התקינה הישראלית (בטיחות, תאורה וזיהום אוויר) והתחייבות היצרן לאספקת שרותי רכב למשך 7 שנים מיום עליית הרכב על הכביש.
האוטובוס הראשון של Yutong שנחת בישראל עתיד לעבור בימים הקרובים תהליך תקינה קצר שלאחריו יימסר לידיו של הלקוח הראשון- חברת "דברת רעננה בע"מ", המתמחה בשרותי תחבורה והסעות. במהלך החודשים הקרובים צפויים להגיע לישראל 2 משלוחים נוספים של אוטובוסים שכבר מכורים כולם.
במהלך ההשקה של האוטובוס, אמר שר התחבורה, ישראל כץ "השקת האוטובוס של חברת יוטונג בישראל הינו תולדה של שיתוף פעולה ראשון מסוגו בענף בין סין וישראל. אני סמוך ובטוח כי המהלך יאפשר להגביר את התחרות בענף, יחייב את החברות להתייעל, יוזיל את המחירים ובסיכומו של דבר ישפר משמעותית את השירות הניתן לצרכן הישראלי ולתיירים המבקרים בישראל". כץ הוסיף שמעבר לחיסכון בעלויות האחזקה והתפעול האוטובוס עומד בכל התקנים המחמירים שקבע משרדי בנושא הבטיחות וזיהום האוויר.

יצחק קויפמן, הבעלים של חברת צ'יינה מוטורס: "לאור רמת ההתעניינות הגבוהה בקרב הלקוחות הפוטנציאליים שחזרו מביקור במפעלי החברה בסין והעובדה כי מדובר באוטובוס המאופיין באיכות ייצור גבוהה לצד עלויות אחזקה ותפעול נמוכות משמעותית מהדגמים המתחרים המקבילים, אנו צופים למכירות מוצלחות של אוטובוסים תיירותיים מתוצרת יוטונג כבר בשנת הפעילות הראשונה שלנו בישראל" קויפמן הוסיף כי בעתיד הקרוב יגיעו לארץ דגמים נוספים של אוטובוסים עירוניים ובינעירוניים, מידיבוסים תיירותיים וכן אוטובוס חשמלי". בחברה מקווים כי האוטובוס החדש ישתלב בצורה מוצלחת בשוק ההסעות המקומי, עתיר ההשקעות. בשנת 2011  נמסרו בישראל 1121 אוטובוסים ומידיבוסים בגודל 10 מטר ומעלה, גידול של 6 אחוזים בהשוואה לנתוני המסירות בשנת 2010. המותגים המרכזיים בענף הם: מאן, וולוו, סקניה ומרצדס.

מכלולים אירופאים

מכלולי האוטובוסים של Yutong, שזכתה לאחרונה ביחד עם מרצדס בפרס  "Bus builder of the Year Worldwide 2012", הם מכלולים אירופאיים של יצרניות מוכרות. המנוע של חברת קאמינס (Commins) בנפח 400 כ"ס. תיבת ההילוכים היא אוטומטית מהדור החדש של חברת ZF הגרמנית ומערכת החשמל הן של בוש הגרמנית. כמו כן, עומד האוטובוס בתקן R66 האירופאי, הבודק את יכולת המרכב להגן על הנוסעים במקרה של התהפכות.
האוטובוס של יוטונג מצטיין בארבעה גורמים החשובים ביותר ללקוח הישראלי: עלות האחזקה והחלפים, צריכת הדלק, המחיר ותקופת האחריות.
השאיפה של צ'יינה מוטורס היא להציע ללקוחות את עלות האחזקה והחלפים נמוכה משמעותית מהמקובל עד כה בענף. העלויות הנמוכות  של החלפים תשפיע ישירות גם על עלויות הביטוח לאוטובוסים מתוצרת יוטונג שצפויים לרדת משמעותית החל משנת הפעילות השנייה של החברה בישראל.
צריכת הדלק של האוטובוסים מתוצרת  יוטונג עם גיר אוטומטי ZF מלא ע"פ בדיקת היצרן היא  3.85 ק"מ לליטר (26 ליטר 100 ק"מ), לעומת 2.4-2.8 ליטר לק"מ בדגמים המקבילים המתחרים שנבדקו במקרים שונים.
מחיר המחירון של האוטובוסים התיירותיים של Yutong הינו נמוך בכ- 15-20%  לעומת מחירו של הדגם המתחרה המקביל. גם בסעיף האחריות מציעה צ'יינה מוטורס חידוש מרענן כשתעניק לאוטובוסים אחריות מלאה לתקופה של 3 שנים.

50 שנות פעילות בענף (כמעט)

חברת "Yutong Bus Co. Ltd" הוקמה בשנת 1963 ומתמחה בייצור אוטובוסים וחלקי חילוף לאוטובוסים. החברה ממוקמת בפארק התעשייה זנגזו (Zhengzhou) מצפון מערב
לשנחאי ומפעליה נחשבים לגדולים בעולם לייצור אוטובוסים ומשתרעים על פני שטח של כ-1500 דונם. כיום "יוטונג" היא יצרנית האוטובוסים הגדולה בעולם עם קצב ייצור של יותר מ- 200 יחידות אוטובוסים ליום. בשנת 2009 ייצרה החברה 28,126 אוטובוסים וב- 2010 עלה המספר ל- 41,169 אוטובוסים והשנה הציגה החברה גידול של כ- 10% עם היקפי ייצור של 45,895 אוטובוסים ונתח שוק עולמי של11%.
החברה מייצרת כ-100 סדרות שונות של אוטובוסים ואלו כוללות: אוטובוסים לתחבורה ציבורית עירונית, אוטובוסים לנסיעה למרחקים קצרים וארוכים, לתיירות (חד ודו קומתי) ולהסעות (רגילים ומפרקתיים).
 


הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים