תאונות אוטובוסים: 38,000 נפגעים בחמש שנים 

 

במהלך השנים 2004-2008 נפגעו בתאונות דרכים, בהן היה מעורב אוטובוס בדרכים עירוניות, כ-38 אלף בני אדם (המהווים כ-75% מכלל הנפגעים מאוטובוסים בכל הארץ), מהם 117 הרוגים, כך מדווחת עמותת אור ירוק בהסתמך על נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים.

רוב הנפגעים מתאונות בהן היה מעורב אוטובוס בדרך עירונית, כולל הרוגים, פצועים קשה וקל (כ- 23,000 במספר) הינם כאלה שנפגעו כנוסעים ברכב, אך במניין ההרוגים בלבד בתאונות דרכים עירוניות, בהן היה מעורב אוטובוס, רובם המכריע של ההרוגים הינם הולכי רגל. במהלך התקופה האמורה נהרגו 67 הולכי רגל מתאונות דרכים עם אוטובוסים, המהווים כ-60% מכלל ההרוגים בתאונות הנ"ל.
 
על פי נתוני הלמ"ס, במהלך השנים 2003-2008 אירעו ב- 70 ערי ישראל 4,197 תאונות דרכים בהן היו מעורבים אוטובוסים (כ- 65% מכלל התאונות בהן היה מעורב אוטובוס), 114 מהן קטלניות, 595 קשות ו- 3,488 תאונות קלות. נתון מעניין נוסף בתאונות דרכים בהן מעורבים אוטובוסים, הוא מה שקרוי 'נפילה מרכב נע'. ב- 55 מהתאונות נפלו נוסעים מהאוטובוס תוך כדי נסיעה ונפגעו. 

בירושלים הכי הרבה תאונות דרכים עם אוטובוסים

כאשר מתייחסים למספר התאונות בהן היו מעורבים אוטובוסים ביישובים בין השנים 2003-2008 במספרים מוחלטים, נמצא כי  בירושלים אירעו הכי הרבה תאונות (972). אחריה ת"א עם 726 תאונות. לאחר מכן, בהפרש רב, נמצאת העיר באר שבע עם 236 תאונות. אחריה העיר חיפה (216 תאונות) וסוגרת את החמישייה העיר פתח תקווה, בה אירעו בתקופה האמורה 188 תאונות עם מעורבות של אוטובוסים.
שמואל אבואב, מנכ"ל אור ירוק, טוען כי למרות שצי האוטובוסים מהווה כאחוז אחד בלבד מכלל צי הרכב בישראל, אלו מעורבים בכ- 3% מהתאונות ובכ- 8% מהתאונות הקטלניות – פי 8 ממספרם היחסי ופי 15 לעומת כלי רכב פרטיים.
העלאת נוסעים והורדתם מהאוטובוס בבטחה הן חלק מהמשימות המוטלות על נהג האוטובוס. לשם כך הותקנו ברבות מתחנות האוטובוס שברחובות הערים מפרצים ייעודיים לעצירה. אך למרות ההוראה הברורה להוריד ולהעלות נוסעים רק בתוך המפרץ, אנו נתקלים לא אחת בתופעה בה רכבים (שאינם אוטובוס) חונים או עוצרים בתוך המפרץ ובכך מונעים מהאוטובוס את כניסתו לתוך המפרץ. מצב זה מסכן מאוד את הנוסעים, שעלולים להיפגע מרכב עובר. כמו-כן, עצירת האוטובוס באמצע הנתיב חוסמת את התנועה. בחלק מן המקרים, נצפו אוטובוסים שלא נכנסו לתוך המפרץ למרות שהמפרץ היה פנוי.
בתצפית שערכה אור ירוק בשבע ערים, נמצא כי בחיפה (כיכר מסריק) האחוז הגבוה ביותר בו מפרץ האוטובוס היה תפוס (41%). גם בשדרות בן גוריון בת"א באחוז גבוה מהמקרים (38%) המפרץ היה תפוס.
מבין המקרים בהם מפרץ האוטובוס היה פנוי, בשד' בן גוריון בת"א 65% מנהגי האוטובוסים בחרו שלא להיכנס אליהם, והעלו והורידו נוסעים על הכביש. גם בראשל"צ המצב לא היה מעודד ו-43% מנהגי האוטובוס בחרו שלא להיכנס לתוך המפרץ, למרות שזה היה פנוי. לעומת זאת, בירושלים, בבני ברק, ברח' יהודה מכבי בת"א ובב"ש עצרו כל האוטובוסים במפרץ החניה המיועד.
באור ירוק מסכמים ואומרים כי מעורבותם של נהגי האוטובוסים בתאונות קטלניות מדאיגה, בייחוד לנוכח העובדה שמדובר בנהגים מקצועיים, המובילים נוסעים.

 

 

 

 


 

  הירשם עכשיו לניוזלטרים של מגזין רכב ותחבורה 
        קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים