רק חלפים מקוריים


לפעמים הזול הוא היקר; כאשר אתם מחליטים לתקן את הרכב בחלקים תחליפיים, אתם אומנם חוסכים כסף, אבל מסתכנים במעורבות בתאונה, ביצירת אוויר מזוהם ואפילו במחלות, נכות ומוות. 

דוד לוי, חברת לדיקו

כמה שווים חייכם? כמה שווים חייהם של נהגים אחרים ועוברי האורח? בעלי רכב רבים (ביניהם גורמים דומיננטיים בענף הרכב) בוחנים את מחיר תיקון הרכב על-פי שיקול קצר טווח, כשהם משווים אותו למחיר הרכב ולהוצאות אחרות שיש להם, ואינם מתייחסים כלל לכך שהרכב הוא כלי בטיחותי החושף אותם ואת היקרים להם לסכנת חיים - יותר מכל דבר אחר. כאשר אתם מחליטים לתקן את הרכב בחלקים תחליפיים, אתם אומנם חוסכים כסף אבל מסתכנים במעורבות בתאונה, ביצירת אוויר מזוהם ואפילו במחלות, נכות ומוות. 
ניקח לדוגמה את מערכת הבלמים. אין עוררין על כך שמערכת זו הינה נושא בטיחותי ממדרגה ראשונה. אז מדוע משתמשים בחלקי בלם זולים? הסיבה היא שאיכות הבלמים נמדדת בשעת חרום, אבל המודעות למצבי חרום בקרב הלקוחות היא נמוכה, וניתן להשוות זאת למשל למודעות לצורך בגלאי עשן בבתים או מבני ציבור. האם בעת רכישת גלאי עשן חשבתם שבכך הפחתתם את סיכוי המוות שלכם כתוצאה משריפה מאחד למיליון לאחד ל-60 מיליון? נתון זה בטל בשישים לעומת הסבירות שתהיה מעורב בתאונת דרכים כתוצאה משימוש בחלקי בלם לא איכותיים: בארץ נהרגים מדי שנה בתאונות דרכים כ-350 איש, כלומר שהסיכוי למות מתאונה עומד על 1 ל-20,000, או פי 50 יותר מהסיכוי למות משריפה (ללא גלאי).
מספר ההרוגים כתוצאה מתאונות הדרכים זוכה לפרסום בכל ערוצי התקשורת, וידוע כמעט לכולם. אולם זיהום האוויר שמקורו בכלי הרכב גורם להרעלות מקומיות ולהתחממות גלובלית – והוא גורם תמותה משמעותי הרבה יותר מאשר תאונות הדרכים. משום - מה נתון זה זוכה לכיסוי מצומצם בתקשורת והוא רחוק ממודעות הציבור. כשנהג נוהג ברכב מזהם אוויר, הוא פוגע בנהגים אחרים ועוברי אורח, שנאלצים לנשום את תרכובת הגזים הרעילים שהמנוע פולט - פחמן חד-חמצני, תחמוצות החנקן, מימן פחמני ופחמן דו-חמצני. רכבים מזהמי אוויר פוגעים בצורה משמעותית באיכות חייהם ובבריאותם של עוברי אורח חפים מפשע. על פי סקר שנערך בשנת 2003, מתים בגוש דן מדי שנה כ-1,000 אנשים מזיהום אוויר הנובע מתנועת כלי רכב. בבריטניה מתים מדי שנה כ-7,000 אנשים, ובארה"ב כ-30,000 – וכל זאת מ"עישון פסיבי" של גזי פליטה. במדינות רבות מוטל מיסוי כבד יותר על כלי רכב מזהמים יותר, כתשלום על ההשפעות החיצוניות ועל תופעות הלוואי שמשפיעות על עוברים ושבים.
 

*  *  *

כדי לשפר את בטיחות הרכב, בוטל בזמנו המיסוי על חלפים בטיחותיים. על חלקי בטיחות אין מיסוי, אבל אין פיקוח על חלקים אלה, למעט רפידות בלם שחייבות לעמוד בתקן הבסיסי R90. לכן נהנים יבואנים של חלקים שאינם מקוריים או OEM מהטבה במיסוי למרות שהתועלת הבטיחותית שלהם לא הוכחה. מן הראוי הוא שהמחוקק יתנה את הפטור מהמיסוי על חלקים אלה בהוכחה ממכון מוסמך שהחלקים הללו עומדים באותם תקני הבטיחות בהם עומדים חלפים איכותיים.

ניתן לנקוט פעולה דומה גם בנושא זיהום האוויר. על מנת לשפר את איכות חייהם ותוחלת חייהם של כלל הציבור, יכול המחוקק לבטל את המס המוטל על חלקים איכותיים אשר הוכיחו את תרומתם להפחתת זיהום אוויר. יתר על כן, ניתן גם להעלות את המס על חלקים שגורמים נזק לאיכות הסביבה, וכך לאזן  את העלויות העקיפות של נזקי זיהום האוויר שהם גורמים.
אסור כאן לנהוג איפה ואיפה. אסור לאפשר לגורמים שונים בענף הרכב להתעלם באופן שערורייתי מהנזק הבטיחותי והסביבתי שגורמות מכוניות המתוקנות באמצעות חלקי חילוף נחותים (ועדיין פטורים ממס). חלקים איכותיים תוכננו לעבודה מאומצת תוך שמירה על בטיחות הרכב ועל סביבה נקייה ועומדים בדרישות התקנות המחמירות שלהן מחויב יצרן הרכב מול הרשויות.
ניצול דלק מושלם המתקבל בין השאר משימוש בחלקים איכותיים מפחית את זיהום האוויר ואת צריכת הדלק וכתוצאה מכך גם את ההוצאה לנהג. שימוש בחלקי בלם איכותיים ולא בחלקי בלם נחותים יצמצמו או אפילו ימנעו לחלוטין את הנזק לנהג אשר נקלע לסכנה. חלקי החילוף האיכותיים בתעשיית הרכב הינם חלקי ה OE וה-OEM. במכונית המודרנית של היום קיימים אלפי רכיבים מתקדמים, שרובם אינם מתוכננים על-ידי יצרני הרכב עצמם אלא על-ידי היצרנים של מערכות משנה, הידועים בשם OEM (Original Equipment Manufacturer). החלקים המיוצרים ע"י יצרני הרכב ידועים בשםOE  (Original Equipment). למעשה, כ-75% מעלות המכונית המודרנית מיוצרים על ידי ספקי משנה. לפיכך, מערכות המשנה המשולבות במכונית מהוות בעצם כמעט את המכונית כולה, והן שמאפשרות לה לעמוד בדרישות המחמירות של התקינה המתקדמת ביותר בעולם – תקנות הבטיחות, תקנות זיהום האוויר ותקנות נוספות.
כאשר מרכיבים חלקים מקוריים (OE או OEM) שומרים על רמות הבטיחות וזיהום האוויר של המכוניות בהתאם לתכנון של היצרן המחויב לתקינה; יתר על כן, החלקים הללו מונעים פגיעה במערכות אחרות שעלולות להינזק בעקבות שימוש בחלקים זולים. במערכת הבלימה למשל, שימוש בצלחות או רפידות לא מקוריות עלול לפגוע משמעותית בבטיחות הרכב. שימוש במסנן דלק תחליפי, פוגע במרסס, יוצר פיח במנוע וגורם לעלייה בזיהום האוויר. שימוש במסנן אוויר מאיכות גרועה הוא אחת הסיבות העיקריות לכשלים במגדשי טורבו – רכיבים שאמורים להחזיק מעמד יותר מאשר המנוע עצמו! בולמי זעזועים לא תקינים גורמים לבלאי צמיגים גבוה, פוגעים במתלים – וזאת, כמובן, בנוסף לפגיעה בהיגוי ובמרחק העצירה.

*  *  *

חשיבותה הרבה של האיכות ברורה מאליה הוכחה לכך שאין להתפשר בנקודה זו היא העובדה שיצרניות הרכב המייצרות מעל ל-60 מיליון כלי רכב בשנה, והן צרכניות החלקים הגדולות בעולם, היו יכולות לבחור לעבוד עם יצרניות של חלפים גנריים, שהם חיקוי לחלקים המקוריים, כפי שבוחרים לעשות גורמים דומיננטיים בענף הרכב בארץ כדי להקטין משמעותית את העלויות שלהם ובכך לשפר את התחרותיות שלהם. יצרניות הרכב אינן נוהגות כך, כי הן יודעות שיצרני החלקים התחליפים הידועים בשם "חלפים גנריים" מייצרים מוצרים שאמנם זהים בעיצובם לחלקים המקוריים, אך תכונותיהם נופלות מאלה של החלקים המיוצרים על-ידי יצרני ה-OEM. יתר על כן, יצרניות הרכב יודעות שהן נבחנות על האיכות של חלקים אלה המהווים כאמור את מרבית חלקי הרכב במבחני התקינה המחמירים של הרשויות: החל מספטמבר 2009 תקנות יורו 5, ומשנת 2014 ואילך תקנות יורו 6 .
ציי רכב רבים ונהגים רבים החליטו כמדיניות להתקין אך ורק חלקים מקוריים (OEM), כי רק חלקים אלה יכולים להבטיח את תקינות הרכב על כל מערכותיו. אחד היתרונות של חלקים מקוריים הוא איכות לאורך ציר הזמן: חלקים מקוריים מחזיקים מעמד זמן רב יותר מאשר חלקים תחליפים. הוכחה לכך היא האחריות מוענקת לחלקים המקוריים - כל המוצרים נהנים מאחריות של שנה לפחות, כאשר יצרנים מסוימים אף הרחיבו את האחריות לשנתיים ויותר.

*  *  *

מסתבר, אם כן, שבנוסף ליתרונותיהם הבטיחותיים והבריאותיים, החלקים המקוריים הם גם זולים יותר בטווח הארוך.


הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים