טכנולוגיות חדשות: סיכונים והזדמנויות


הגה ממוחשב, מיזוג אוויר נוזלי, כיוון פרונט עם סורק תקלות, טיפול ברכב היברידי מחייב הסמכה למתח גבוהה, מערכות הזרקת בנזין ישירה הכוללת טורבו כסטנדרט, מערכות דיזל הכוללות לוכד חלקיקים ותמיסת אוריאה - פותחים בפני המוסכים הזדמנויות חדשות לצד סיכונים.

דוד לוי*

המכוניות של העשור השני של המאה ה-21 יהיו שונות מאוד אפילו מאלה שפותחו רק כמה שנים קודם לכן. הגה ממוחשב שמתקן את שגיאות הנהג, שפירושו שכיוון "פרונט" כבר לא יכול להתבצע ללא סורק תקלות, או מערכת מיזוג אוויר הפועלת באמצעות נוזל כדי להעניק קירור למכוניות המצוידות במערכת Stop/Start. בניגוד לשנים הקודמות, בהן דגמים חדשים הגיעו לישראל זמן רב לאחר השקתם בחו"ל, כיום אין כמעט עיכוב ודגמים מושקים בארץ כמעט במקביל להשקתם בחו"ל.

* * *

 חידוש בטיחותי חשוב הוא ההגה הממוחשב. לא מדובר רק בהגה החשמלי שאנחנו מכירים, אלא במערכת שמנתקת את הקשר הישיר בין ההגה לבין הגלגלים. לדוגמה, בעת שיוט במהירות גבוהה, אם הנהג מבצע תנועות קטנות של גלגל ההגה, למשל כשהוא מסתכל הצידה או לאחור, תנועות אלה בכלל לא יועברו לגלגלים. מערכת זו קיימת כיום במעט כלי רכב, אך תוך זמן קצר מאוד היא תופיע בהרבה מאוד דגמים. מבחינת המוסך, פירוש הדבר שתחזוקת מערכת היגויי משנה את פניה דוגמה אחת לכך היא שכיוון פרונט חייב להתבצע בשילוב עם סורק תקלות, שזהו מהפך אמיתי בתחום. רכב היברידי, הטיפול ברכב היברידי אינו דבר פשוט. מדובר במערכות שמגיעות למתח של 1,000 וולט, וזה לא תחום שאנשי מקצוע באמת מוסמכים לטפל בו. באירופה חייב כל מי שמעוניין לעבוד עם רכב היברידי להיות בעל הסמכה למתח גבוה. המיזוג , מערכת בקרת האקלים  אינה מזמן חלק העומד בפני עצמו. היא מחוברת לשאר מערכת הרכב באמצעות רשת התקשורת ויש השפעות גומלין בין כל המערכות – תקלה בתיבת ההילוכים עשויה להשפיע על מערכת מיזוג האוויר ולהיפך. תקן יורו 5, אינו מתייחס רק לפליטת מזהמים מהמנוע; הוא מכתיב למשל צמצום בכמויות הקרר וכן הקטנה בהיקף דליפות הקרר. חידוש נוסף הוא מערכות שנותנות מענה למערכות Start/Stop שכלולות היום ברכב כחלק מהמאמצים לחסוך בדלק ולהקטין את פליטת המזהמים. מערכות אלה יכללו גם מערכת קירור נוזלית עם נוזל שמסתחרר בתוך הרכב כשהמזגן אינו פועל עקב דימום המנוע בעצירה.


* * *

טכנולוגיות חדשות פתחו הזדמנויות בפני חברות רבות בענפי תעשייה רבים וכך גם בענף השירותים לרכב. האמירה שלא חשוב שיש אחרים שיודעים לעשות את מה שאתה עושה, חשוב רק שתהיה ראשון הוכחה כלא נכונה על-ידי גוגל למשל, שנכנסה לשוק מנועי הפיתוח שנשלט על ידי חברות מצליחות כגון Yahoo, אך היא הגיעה עם הטכנולוגיה הטובה ביותר – וזה מה שחשוב.
האינטרנט פתחה הזדמנות מכירת ספרים באינטרנט ע"י אמזון. סיכון נפתח בפני תעשיית הסרטים והמוסיקה אשר כתוצאה מקלות העתקות הפיראטיות הפילה אותו. האמירה שלא חשוב האם יש ביקושים למה שאתה עושה.לא חשוב שיש עוד שיכולים לעשות את מה שאתה עושה מה שחשוב לעשות טוב יותר.
בשנות ה-90 ביצעו מוסכים רבים השקעות גדולות על מנת להצטרף ולהיות חלק מרשת מוסכי יבואן רכב. נהירה זו נבעה מכניסתן של מערכות ההזרקה לרכב שהצריכה אמצעים שרק יצרן רכב יכול היה לספקו, כגון מכשור לסריקת תקלות, ספרות טכנית, הוראות תיקון, הוראות לאבחון תקלות מונחה, תרשימים ושרטוטים, מיקום חלקים, הדרכות וכד'.
כיום הטכנולוגיה נגישה, זולה וזמינה, וכל מוסך יכול להתקדם לעבר הטכנולוגיות החדשניות של המאה ה 21 בתקציב נמוך וללא נטילת הסיכונים כגון: רכישת חלפים יקרים יותר ממחירי השוק עפ"י יעדים מוכתבים, לתקן רכבים במסגרת אחריות בשכר נמוך ולהוצאות נוספת אשר לא ניתן להחזירן בנקל וכמובן תלות בספק אחד. מוסכים אשר אינם נותנים שרות רק לרכבי יצרן רכב אחד זוכים כיום לגמישות המאפשרת טיפול במספר בלתי מוגבל של דגמי רכבים. מחיר סורק תקלות הוא כ-20,000 ₪. מנוי למאגרי מידע הכולל עדכונים לסורק תקלות המקיפים את כלל מערכות הרכב ואת כלל דגמי הרכב עולה כ690 ₪ בלבד לחודש. הדרכות עדכניות  במרכז ההדרכות של Bosch בלדיקו הכוללות הקניית מיומנות באבחון תקלות מעשי הן בהישג יד של כל בעל מקצוע בענף ונכון להיום יש כבר 104 מומחים של Bosch,אשר רמתם המקצועית עולה על פני בעלי המקצוע המתמחים בדגם רכב אחד וזאת הרבה בזכות שהם ניזונים ומתמחים ממקור ראשון ללא איבוד נתונים בדרך משולחן הפיתוח אל תא העבודה. 

* * *

דוגמה נחרצת לכך הנה הטכנולוגיה ההיברידית, אשר נכנסה רק לאחרונה לשוק וכבר מקבלת פתרונות באמצעות המערכות הנ"ל שאף עולים על פתרונות יצרן הרכב מבחינת סריקת תקלות, מאגרי מידע והדרכות המאפשרים לכל מוסך לתקן רכבים בטכנולוגיה חדשנית זאת וללא הגבלה.

 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים