קוגל מתאימה את הגרורים גם לתובלה מסילתית

 

יצרנית הגרורים הגרמנית קוגל שידרגה לאחרונה את הנתמך שלה מדגם  ,'Big-MAXX'כך שהוא יתאים גם לתובלה מסילתית. הנתמך באורך של 14.92 מטר ובגובה פנימי של עד 2.70 מטר מתאים, לפיכך, הם לתובלת כביש רגילה והן לתובלה על גבי מסילת רכבת.
המשמעות מבחינת חברת התובלה היא בחיסכון בעלויות, שכן תובלה מסילתית ארוכת טווח היא זולה משמעותית מתובלת כביש, כאשר אין צורך להעמיס ולפרוק את הנתמך בכל פעם. המשמעות היא חיסכון נוסף בשינוע לוגיסטי ובזמן עבודה. הללו באים לידי ביטוי גם בשורה התחתונה של חיסכון בעלויות. מחברת קוגל נמסר שניתן להעמיס את את נתמך ה-  'Big-MAXX'על גבי מסועים
מיוחדים מדגם  T3000או  ,T2000וזאת ללא הגבלות תנועה כלשהן. בקוגל ביצעו לאחרונה סדרה של מבחנים שכללו העמסה, נסיעה ופריקה, וזאת ביחד עם חברת  .Kombiverkehr GmbH סדרת המבחנים הייתה מוצלחת, והוכחה ההתאמה התקינה בין הנתמך למסוע המסילתי.
אלכסנדר טייאג'ה, נשיא קוגל, טוען כי הנתמך החדש הוא צעד נוסף לקראת הדרישה האירופאית לנתמכים המסוגלים לבצע תובלה ארוכת טווח ביעילות מקסימלית, תוך חיסכון בהוצאות הקשורות לדלק, עומסים בכבישים שעות עבודת נהג וכו'. בימים אלה, לאור הניסיון המוצלח, נעשה מבחן בקנה מידה גדול, וזאת עם 300 נתמכים הנוסעים בכבישי ובמסילות הרכבת של גרמניה. תוצאות הניסוי החיוביות עשויות להשפיע גם על מחוקקי התקנות האירופאים, כך שהללו יתירו בעתיד נתמכים ארוכים יותר למשימות אלו. מנתונים שאספה קוגל עולה כי המעבר לנתמכים ארוכים (וזאת
מבלי להעלות את המשקל הכולל המותר) יתרום לחיסכון של 8% בהוצאות התדלוק, וכן יפחית את שיעור פליטת דו תחמוצת הפחמן בשיעור דומה.

 

 

 

 

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים