נוסע על שקט

רכב העתיד כבר כאן, והוא נוסע על שקט. מדובר במכונית החשמלית הראשונה, המיוצרת אצלנו, כחול-לבן. 'רכב ותחבורה' הגיע לאתר פי גלילות, שם מדגימים נציגי חברת בטר פלייס של שי אגסי, את ההמצאה הקורמת לה עור וגידים. כולל נסיעת מבחן


דובי זכאי, צילום: שי אפשטיין

 


"משהו, טיפה קול, לא שומעים כלום" - כך מגיב כל אחד שביקר באתר 'בטר פלייס' בפי גלילות מצפון לתל אביב. התגובה היא לא מתייחסת למקום אלא למכונית. מכונית רנו שנראית לחלוטין כמו שאר צרכניות הבנזין היקר לפתע זזה מבלי להשמיע רחש, לרגע נדמה לך שאתה חייב להיות עם הראש בחוץ ולהזהיר את האנשים שהנה אתה מגיע ... בשקט.

ממכלי דלק – להיי-טק

אבל נתחיל ממש בהתחלה; מתחם פי גלילות היה מחסן דלק וגז הגדול במדינה. במקום נמצאו בריכות ענק המלאות בדלק וגז, נקודה אסטרטגית וחלומו של כל שליט מופרע או מחבל להרים את המקום בהתפוצצות. המקום נסגר, לשמחת כל תושבי גוש דן, מאגרי הדלק והגז פוזרו בין מקומות שונים בארץ, בכל מקום יצרו ריכוז קטן הטמון עמוק באדמה. המתחם הענק נשאר בשלמותו, רק הפך להיות פחות מסוכן. בינתיים חומדים את המקום אבירי נדל"ן שחלמו להקים במקום אחות לרמת אביב ג', מקום בו מחיר הדירות בו ירקיעו לגבהים של הבניינים.
חברה בינלאומית, "בטר פלייס סנטר" Better Place Center, לקחה את אחד ממכלי הענק שבהם הייתה פעם בריכה ענקית של מים דווקא, הכניסה לתוך המכיל הענק את משרדיה, על ידי תכנון מבריק יצרו במיכל העגול שתי קומות, בהם אולם מיוחד להקרנת סרט תדמית, הסבר וחדר קבלת פנים, וכמובן משרדי החברה.
הכניסה אל המקום נעשית זהיר זהיר. בשלב הראשון לא ברור מה זה המקום, התהייה השנייה מה בעצם הקשר למכונית? כיאה לחברה רצינית יצרו כאן מנגנון של ההסברה משומן היטב שמעביר לצופה קורס מזורז על מכונית חשמלית, דרך הסבר כללי על החזון העתידי ורק בסוף-בסוף מגיעים לפרק הנהיגה על המכונית החשמלית. צריך להגיע לכאן עם ראש פתוח, לשכוח הרבה דברים שלמדתם וקראתם, ולקבל את ההסברים. האמצעים הוויזואליים מסבירים את התהליך, המהפך - והמהפך ענק. אולם ההקרנה חצי מעוגל, כורסאות מפנקות ששוקעים בהם בכיף, הסרט וההדמיה מקפיצים אתכם לעתיד. ככה, מסתבר יראו החיים שלנו בעוד כמה שנים.

האח הגדול

שני סודות כמוסים טמונים במכונית; האחד נמצא תחת מכסה המנוע והשני מסתתר בתא המטען. על השאלות האלה לא אוכל לענות כי הם נסתרים מהמבקרים וגם מעיתונאים. אבל מסביב רוחש המקום אינפורמציה והרבה אינפורמציה, לאו דווקא על המכונית, אלא על התפיסה הייחודית. מסתבר שהפרויקט אינו רק מכונית חשמלית. כדי שזו תיסע בבטחה, טעונה בחשמל היא חייבת נקודות תדלוק של חשמל. כאן מתחילה להתבהר התמונה של ה'אח הגדול' המשגיח עליך מלמעלה.
המכונית שהיא צרכנית אנרגיה, זקוקה למקום להתחבר אל התקע, ועתה כאן מגלים את יכולת החברה לא רק במכונית, אלא בכל המכלול. מסתבר שלא מדובר רק במכונית שנוסעת על חשמל, אלא תוכנית פריסה ארצית שתכין אתכם לקבלת העידן החשמלי.
המכונית שתקנו תשייך אתכם לחברה. הכול ייעשה בהעברת כרטיס, דמוי כרטיס אשראי. בחניונים, לאורך רחובות מסוימים יעמדו עמודי הטענה, עמוד מעוצב עם יציאה לכבל חשמלי מיוחד שעם הכנסתו לשקע במכונית מיד ירוצו כל הנתונים שלכם והרכב יתחיל לקבל חשמל. רכב שיחנה בחניון יתחבר אל תקע המילוי וכל זמן החניה יטעין את עצמו. בבתים פרטיים המכונית תתחבר כמובן לתקע הטענה. משך זמן ההטענה  - כשלוש שעות - תלוי בגודל המכונית. טווח הנסיעה למעלה מ-100 ק"מ. ומה למשל יעשה אדם שיסע לאילת? ובכן, בפריסה ארצית יהיו נקודות החלפה של המצברים. הרכב ייסע למיתקן מיוחד, דמוי "הבור" שמוכר לכולנו מהטסט השנתי לרכב, המכונית תעלה על הבור, תוך שניות תגיע עגלה על מסילה, תתחבר למצבר הגדול, תפרק אותו ותכניס מצבר אחר במקומו שהוא מוטען. התהליך אינו לוקח יותר מתדלוק עצמי בתחנת דלק.
כיום יש פריצות טכנולוגיות בטווח הנסיעה שהוא ארוך יותר, מצברים קלים יותר שמוסיפים מרחק ליכולת נסיעה.
פיקוחו של האח הגדול עליכם לא נגמר; נורית חיווי מיוחדת תאותת לכם שזמן החשמל שלכם הולך ואוזל. מהחברה, שמספקת לכם את האנרגיה תגיע אליכם שיחה שמבשרת לכם היכן נמצאת  נקודת ההטענה הקרובה, או החלפת המקום להחלפת המצבר. המכשיר יוסיף ויקשה: איך אתם מעדיפים את הקפה? עם סוכר או עם ממתיק אחר? האם תרצו גם עוגה שתגיעו לחניה? המחשב יידע על כל תנועה שלכם, ידווח לכם בזמן אמת על כל תקלה, פקק בדרך, או חלילה תאונה שקרתה בהמשך דרככם.

מה הסוד? סוד

בינתיים החברה שהרימה את הכפפה, (וראתה את הנולד), חברת 'רנו' בצרפת, שתרמה לצורך העניין כמה מכוניות שלה כדי לתת לנהגים להתרשם. חברת 'רנו' היא אחת מהחברות שמפתחת את המוצר יחד עם שי אגסי, הפיתוח המשותף מעניק לה 'פור' גדול על היצרנים האחרים שבולשים עין מתעניינת בהתפתחות.
אין ספק ששי אגסי הוא האדם המתאים להרים פרויקט שאפתני כזה, הוא היזם. מראהו, דומה, היה אמור להיות כשל מדען מפוזר. אך לא כך, הוא מקרין בסרט התדמית ידע ונראה שהוא יודע על מה הוא מדבר. שפתו ברורה וקולחת וגם מראהו המצודד מוסיף לאמינות. אגסי מציג את הרכב חשמלי כצעד גדול לאדם. עד היום הרכבים ההיברידיים סוחבים בקרבם שני מנועי ומערך בלתי אפשרי של פעלולים, שיגיע באמת רכב חשמלי איש לא יזדקק להם. בינתיים תוכלו לטעום נסיעה על מסלול של שישה קילומטר כדי לטעום את החוויה.
הפרטים של הרכב עדיין עלומים, אך אפשר כבר לחוש את משק כנפי העתיד. על פי החברה כבר ב-2011 יהיו מכוניות ראשונות בכבישים, ישראל מתאימה מאוד לבדיקה של המוצר והשוק. לכאן יגיעו הרכבים הראשונים וכבר חברות גדולות בארץ רכשו מינוי לרכבים כאלה ובדפי ההסבר מספרים על כל החברות שנכנסו לפרויקט.
חברת 'בטר פלייס', היא חברה בינלאומית לפיתוח והפעלה של תשתיות ושירותים לכלי רכב חשמליים, החברה גם מקדמת את התחבורה החשמלית, על פי הערכות וההשקעה נראה שכדאי להזדרז ולהיות חבר של קבע ולרכוש מינוי ולהיות בקלאב המכובד של בטר פלייס.
צוות ההדרכה נבחר בדקדקנות רבה. אנשים אינטליגנטים, נראים ולובשים היטב בעל כושר דיבור,  מקרינים אמינות והבנה, למרות שלדעתי גם הם עוד לא פתחו מכסה מנוע.

תאוצה חרישית

כדי לנסוע, להתנסות ברכב העתיד, אתם נזקקים לרישיון נהיגה בלבד, והרבה פתיחות. אחרי שעברתם את ההסברים, סרט התדמית - אתם מוכנים להגיע לעמוד שמטעין את רכב ה'רנו', מנתקים את התקע מהעמוד המעוצב אתם כבר ברכב, רכבי רנו מצוידים במקום במפתח בכרטיס אלקטרוני, (ברכבים מסוימים הם משתמשים בכרטיס דמוי כרטיס אשראי לפתיחה ויש כפתור להתנעה. זו מכונית רגילה של רנו, Fluence שבמפעלים בצרפת הפכו אותה למכונית חשמלית.

"מה היא עובדת?" שאלתי את נציג החברה שישב לידי בנסיעה. הוא צחק, "זאת שאלה שכולם שואלים, כן, היא עובדת, עתה תלחץ על דוושת המאיץ".
נגעתי בעדינות והמכונית ממש קפצה, תוך שניות נסענו. פתחתי את החלונות כדי שהרעש יחדור אלי. חוץ מרחש הצמיגים על הכביש - לא שמעתי כלום. אה, סליחה, המזגן לפתע התחיל לעבוד והרעש שלו נשמע כחציבה במערה עם הד מיוחד. המכונית מאיצה טוב יותר מחברותיה עם מנוע הבנזין, לחיצה קלה והיא עפה בצורה חרישית. המסלול אינו ארוך, כשישה קילומטר תחומים בגדר. המסלול מתפתל.
בסיבוב הראשון התנהגתי אל המכונית בצורה חשדנית, לכן נסעתי לאט, לא עברתי את ה-40 קמ"ש. בסיבוב השני כבר רכשתי ביטחון והאצתי בה, היא נוסעת כמו סופה, תוך כדי נסיעה סגרתי את החלונות וגילתי שאין טיפה רעש שחודר, היא נוסעת על שקט. 100 אחוז חשמל. המכונית רגילה לחלוטין, בדיוק כמו זו שאנו מכירים ורוכשים, רק בקרביים שלה זורם חשמל, שקט וכמעט ללא תשלום. עתה נדרשים אנשי החברה להוסיף הקלטה של קולות מכונית, כדי שהולכי הרגל ישמעו אותה... וזו המצאה ממש קלה.

גם אתם יכולים

גם אתם מבקשים לחוות את החוויה הראשונית? את הביקור יש לתאם באמצעות אתר האינטרנט. אנשי החברה מרכזים קבוצה ויחד אתם עוברים על החזון, צופים בסרט התדמית ולבסוף, הדובדבן - הנסיעה, אה, יש גם קפה. כדאי להגיע ולטעום מהחידוש. לא בכל יום אנו חשים את משק כנפי ההיסטוריה, ושווה להיות חלק מהחוויה.
בטר פלייס – www.betterplc.co.il.                   

 

 

 

  הרשם עכשיו לקבלת עדכונים של 'רכב ותחבורה'
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך אחת לשבוע - במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

   

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים