חלפים לרכב מחומרים טבעיים?  

 

השמירה על איכות הסביבה מגיעה בימים אלה גם לחלפי הרכב. עד כה יצרני הרכב ויצרני החלפים והמערכות נדרשו לעמוד בתקינה האירופאית שהכתיבה עמידה ביעדי מיחזור קפדניים לשאריות הרכב בתום ימיו. במהלך החודשים האחרונים מוקדש מאמץ רב של היצרנים להרחיב את מעגל חומרי הגלם ברי-המיחזור שמיועדים לתעשיית הרכב, כאשר לאחרונה אף הוצגו מספר רכיבים העשויים מחומרים טבעיים. מגמה זו, של המעבר לחומרים טבעיים, עדיין בתחילתה. הונדה, לדוגמא, חשפה את ה-  FCספורט החדש שלה בתערוכת הרכב בלאס-וגאס, וזאת עם פאנלים חיצוניים העשויים מביו-פלסטיק. בניסאן חשפו בתערוכת הרכב בפאריס את דגם ה-  ,Nuvuמכונית חשמלית קטנה, שבה הושם דגש על שימוש בחומרי גלם טבעיים, אורגנים וחומרים ממוחזרים. כך, לדוגמא, רצפת הרכב עשויה מסיבי עץ הלחוצים בשכבת לימינציה. בתווך ישנם רצועות גומי שעשויות משאריות צמיגים ישנים.
בעמיתה מבית, חברת טויוטה, חשפו את דגם ה-  . 'Plug in Hybrid'מדובר בדגם חדש, שבו המצבר נטען ממתח החשמל הרגיל, בחניה הביתית או במהלך היום בחניה של מקום העבודה. הייחוד כאן: גג העשוי מחומרים ביו-פלסטיים.
פורד מהווה את אחד היצרנים הבולטים ביותר בתחום השימוש בחומרים טבעיים או ממוחזרים. פורד הציגה בתערוכת הרכב בשיקאגו שטיחים העשויים מסיבי בננה. העור המשמש את דגמי הרכב נבחר מחברה סקוטית שפיתחה שיטה ייחודית לעיבוד עור, כמעט ללא שימוש בחומרים רעילים המשמשים את הענף.
דגם הקונספט  'Model U'כולל שימוש בחומרי מילוי לצמיגים המבוסס על תירס, כאשר גם גג הרכב מבוסס על חומר גלם זה. פולי הסויה משמשים כחומר הגלם העיקרי לבסיס המושבים, וכן כשרף לשימושים שונים ברכב. בנוסף לכך, משענות היד עשויות מפוליאסטר ממוחזר.

 

 

 

 


 

  הירשם עכשיו לניוזלטרים של מגזין רכב ותחבורה 
        קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים