בעד החינוך הטכנולוגי

האטרקטיביות לתעסוקה  במוסכי aototec קיימת ותקבל יתר תאוצה עם החדרת מודעות ותמריצים

איציק דניאלי*
----------------
*מנהל החטיבה לפיתוח עסקי ויחסי ציבור, רשת עתידבהתייחס לכתבות שהתפרסמו ב'רכב ותחבורה', גיליון 261, מאת עזי בירמן, בנושא ענף המוסכים;
בענף ההכשרות המקצועיות, ובפרט לאחר אולימפיאדת אוטוטק להנדסאים, שנערכה במאי האחרון מטעם רשת עתיד במיתחם  כלמוביל בפארק אפק (יבואני מרצדס יונדאי מיצובישי), שם השתתפו מר יקי אנוך יו"ר אגוד יבואני הרכב, מר אבנר פלור מנהל אגף הרכב במשרד התחבורה, גב' דליה זילכה המנהלת הפדגוגית של לימודי הנדסאים בתמ"ת והנדסאי רכב רבים ממוסכי יבואן ומורשים אחרים, אציין שהמתחרים היו ממוסכי אוטוטק  מצויינים  מודרניים ביותר יבואנים ומורשים עם אכות ושרות גבוהים, סדר נקיון ומקצוענות למופת, ויש מקום להתגאות במוסכים ובהנדסאים אלה, שמצאו איבחונים לבעיות  דיאגנוסטיות לנושאים רבים במנועים, בתיבות הילוכים במערכות הידרואליות וחיישנים וכן במערכות פלאנטריות.התקבלו אף פתרונות לתקלות בווסתים, בעיות תאורה, מדחסים, התקנות מרססים ועוד.
אישית אני לא מוכן לקבל את התיאוריה של "הגרז'ניק שגרם לך להחליף לך חצי מנוע". היום המוסכים אמינים יותר ומקצוענים יותר מאשר בעבר, התחרות בענף גרמה לכך, מוסכי היבואן גרמו לכך, ההכשרות המקצועיות גרמו לכך, המוסכים המורשים גרמו לכך. במוסכים יש לשלם שכר הוגן וגבוה יותר להנדסאי רכב ויש להיגמל סופית מהקונטציה של גריז על הידיים.
הנדסאי רכב ישראליים משתתפים באולימפיאדות בינלאומיות ואף זכו במקומות ראשונים בעולם באבחון ואתור תקלות בכל הקשור לדיאגנוסטיקה. בשנים האחרונות מאות סיימו את לימודי הנדסאי הרכב, אני מוצא חובה לציין שבמכללות רשת  עתיד בלבד ברגע נתון זה לומדים כ-1300 סטודנטים  במגמת הנדסאי וטכנאי רכב וזה כולל  הכשרות בחיל חימוש בצה"ל. לכל אלה פוטנציאל ומוטיבציה להתמודד עם הטכנולוגיות הקיימות והם נכונים להשקיע מזמנם ללימוד מתמשך. התדמית כיום היא כבר לא שלילית כמו בעבר, ואכן אני מדגיש שאף חודרות נשים למקצוע  ולומדות הנדסאות רכב.
בהזדמנות זאת אני מוצא חובה לציין ששר החנוך הנוכחי גדעון סער מאשר יותר תקציבים מקודמיו ומאשר יותר השקעות לצורכי החנוך הטכנולוגי, ועל כך יש לברך. לא פעם בסיורים ודיונים שנערכו נוכחתי במעורבותו האישית למען החינוך הטכנולוגי.
מה שכן, צריך לתת יותר מילגות לחינוך הטכנולוגי, בנושא החינוך הטכנולוגי לא לפעול בשיטת הטייס האוטומאטי. חייבים  שיהיה חיבור יותר טוב בין משרדי הממשלה שעוסקים בנושא - כגון: אוצר, חינוך, תמ"ת, תחבורה ועוד.

 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים