השאלון: עמי עברון

 סמנכ"ל  שיווק  ותפעול של החברה המאוחדת למזרח הקרוב בישראל בע"מ  
 

חוה ברקמתי הוקמה החברה המאוחדת למזרח הקרוב בישראל?

החברה הוקמה לפני למעלה מ-75 שנה על ידי פנחס רוטנברג מחברת החשמל, ופועלת החל מתחילת שנות ה-60.

את מי מייצגת החברה?

החברה מייצגת גם את חברת מ.א.ן, שהיא אחת מהחברות הגדולות והמובילות באירופה לייצור משאיות ואוטובוסים.

 ספר לי קצת על החברה שלכם.

 משאיות מ.א.ן על דגמיהם השונים וכן אוטובוסים של מ.א.ן נמכרים בישראל כבר ממחצית שנות ה-60, כאשר עיקר הפעילות הינו בתחום המשאיות הבינוניות, והכבדות. בפלחי שוק אלה תופסת החברה פלח שוק של כ-13% בערך.

ובתחום האוטובוסים?

בתחום האוטובוסים החברה הינה המובילה בישראל, ופלח השוק שלה נע מעל ל-35%. מובן מאליו שבין לקוחותיה נמנות החברות המובילות והגדולות בארץ בתחום ההיסעים והקואופרטיבים לתחבורה ציבורית.

ימים לא קלים עוברים על תעשיית הרכב העולמית. אתם מרגישים את המשבר הכלכלי?
 
כפי שאמרתי אנו מייצגים גם את חברת מ.א.ן הגדולה והמובילה אשר מרחיבה את פעילותה באופן תדיר. גם בימים אלו, בהם אכן קיים משבר כלכלי עולמי, חברת מ.א.ן דווקא משקיעה ורוכשת את מפעלי ייצור המשאיות והאוטובוסים בברזיל  של פולקסווגן, מתוך מגמת הרחבת הפעילות בדרום אמריקה.

בוא נדבר קצת על שרות.
 
בחברת מ.א.ן שמים דגש מיוחד במטרה עליונה לשיפור מתמיד ברמת השרות הניתנת ללקוחות, וזה כולל גם, כמובן, את תחום חלקי החילוף. החברה מקפידה על איכויות גבוהות, ולמרות פתיחות  לייבוא  מקביל, ממדינות עולם שלישי באיכות ירודה ובמחירים  נמוכים, מקפידה החברה על יבוא חלקים מקורים ובמקרים חריגים ביותר על הבאת חלקים חליפיים. אך גם במקרים אלו מוקפד שאיכותם תהיה זהה לזו של המקוריים. זה חלק מהמדיניות שלנו.

בוא תמליץ לי - למה דווקא לרכוש את המשאיות והאוטובוסים של חברתכם?

 כי חברת מ.א.ן מובילה בטכנולוגיות החדישות, באיכויות הרכב, ובפיתוח מערכות מתקדמות, וזאת כהמשך לפיתוח מנוע דיזל הראשון בחברת מ.א.ן בשנת 1897.

מה דעתך על ענף הנהיגה בארץ?

שאלה טובה ונכבדה. ענף הנהיגה המקצועית, בעיקר משאיות ואוטובוסים, מוזנח על ידי הרשויות במדינת ישראל מאז קום המדינה. נכון לתחילת 2009 אין הגדרה ואין סיווג מקצועי למקצוע נהג. אין מערך השתלמויות מחויב על פי חוק, ולמעשה כל מי שהוציא רישיון לדוגמא לסמיטריילר לפני 30 שנה ומאז ועד היום לא אחז בהגה, אבל בטוח שהוא נהג סמי לכל דבר, וכל מילה נוספת מיותרת.

מהם החידושים המיוחדים בצי הרכב שלכם?

כל החידושים המתחייבים לפי התקנות, הן בתחום הבטיחות והן בתחום זיהום האוויר, וכמובן מערכות נוספות לרווחת ונוחות הנהג בעת הפעלת הרכב.

יש משהו מיוחד שהחברה עושה?

בוודאי. החברה המאוחדת מפעילה מדריכים אשר כל נהג שרוכש רכב עובר תחת ידם השתלמות בהפעלה נכונה של הרב, השתלמויות אלו בצד לימוד הפעלת הרכב מבחינה בטיחותית הרי שהפעלתו הנכונה תביא גם לחיסכון הוצאות לבעלי הרכב, בין אם חיסכון בדלק ובהוצאות האחזקה.

 עכשיו, כמה שאלות אישיות. מי אתה, עמי עברון?

אני בן  63, נשוי פלוס שתי בנות. בשנת 1988 השתחררתי מהשרות הצבאי, אחרי שרות בקבע, והשתלבתי בשוק האזרחי בענף הרכב. לפני 12 שנה הגעתי לחברה המאוחדת, ומאז אני שם.

באיזה רכב אתה נוהג?

טויוטה קמרי.

מהי המהירות המכסימלית בה את נוהג?
 
120 - בכביש 6 ...

מה אני מוצאת בבגאז' אצלך?

ארגז כלים. זהו.

מה אתה עושה במהלך הנהיגה?

נהנה מהנוף.

יש מכונית שאתה חולם עליה?

כן, זאת שאני נוהג עליה.

באיזה גיל קיבלת רישיון נהיגה?


בגיל 18.

איזה טסט עברת?

בטסט שני.

מי מימן את הלימודים?

אבא.

מה הייתה המכונית הראשונה שלך? ומי מימן אותה?

אני קניתי אותה, וזו הייתה אוסטין מינימיינור 850 אדומה. מי מימן? אני. הייתי בצבא קבע, הרווחתי כסף וקניתי את המכונית.


מה זה מ.א.ן?

בשנת 2008 חגגה חברת MAN  העולמית 250 שנה להיווסדה.
כיום ממוקם מטה חברת הרכב MAN  (שהינה חלק מקונצרן MAN) במינכן ועובדים בו כ-36,000 איש. בנוסף מפעילה החברה קווי ייצור, נציגויות, סוכנויות ומפעלים בכל רחבי העולם. המחזור השנתי של הקונצרן הינו כ-10 מיליארד יורו ובשנת 2008 הגיעה החברה ליעד של 100,000 כלי רכב – משאיות ואוטובוסים תחת המותגים MAN  ו-NEOPLAN. כל דגם חדש שמוציאה החברה לשוק זוכה בפרסים ובהערכה רבה בקרב הגורמים המקצועיים בענף המשאיות והאוטובוסים. בימים האחרונים רכשה חברת מאן את מפעל המשאיות והאוטובוסים של פולקסווגן בברזיל, המייצר למעלה מ-40 אלף כלי רכב בשנה.
האוטובוסים והמשאיות של MAN עומדים בתקנים המחמירים ביותר הן בתחום הבטיחות והן בתחום איכות הסביבה. חברת MAN הייתה הראשונה לפתח מנועים העומדים בתקני איכות הסביבה (יורו 4 ו-5). יכולתה של MAN מוכחת לא רק במאות אלפי כלי הרכב מתוצרתה הנוסעים על הכבישים אלא גם בפרסים ובתשבחות שהיא מקבלת מהגופים המקצועיים המובילים בענף הרכב באירופה על כל דגם חדש שיוצא לשוק. כך זכתה החברה בפרס "משאית השנה השנה באירופה" 7 פעמים.

 

 

 

 
 
 

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים