ישראל צפויה להיות מהמובילות בעולם בכמות בדיקות האלכוהול בכבישים

 

 

מדו"ח "אור ירוק" אשר ערך השוואות בינלאומיות של בדיקות אלכוהול בכבישים עולה כי ישראל צפויה להיות מהמובילות בעולם בכמות בדיקות האלכוהול שעורכת המשטרה לנהגים. בשנת 2009 עמדו מספר הבדיקות שהתבצעו בפועל על למעלה מ- 630,000. במשטרה מציבים יעד חדש לשנת 2010, כ- 1,000,000 בדיקות בשנה, המהווה הכפלה של כמות הבדיקות. 

כאשר בוחנים את נתוני בדיקות האלכוהול בהשוואה למדינות המפותחות, ניתן לראות כי ישראל עמדה בשנת 2009 על שיעור רכבי נוסעים שנבדקו ביחס של רכב אחד לכל ארבעה רכבים שנעים בכביש. לצורך השוואה, באוסטרליה היחס הוא 1:1, בהולנד 1:7, ובבריטניה 1:26.5. היעד שהציב האיחוד האירופאי עומד על 1:2.5. בשנת 2010 ישתנה היחס בישראל ל 1:2. זאת אומרת שכל רכב שני במדינת ישראל צפוי לעבור בדיקת אלכוהול. 

כאשר בוחנים את הנתונים מזווית של מספר התושבים שנבדקו, עולה כי בישראל בשנת 2009 היחס עמד על תושב אחד מתוך 14.5, לעומת אוסטרליה בה היחס עמד על תושב אחד מתוך שניים (1:2), בהולנד תושב אחד מתוך 16 (1:16) ובבריטניה תושב אחד מתוך 67 (1:67). עם השגת היעד ל – 2010, יעמוד היחס בישראל על תושב אחד מכל 7.5, כאשר הממוצע של המדינות המצטיינות עומד על 1:8 והממוצע של המדינות החלשות עומד על 1:16. 

אין ספק כי שתיית אלכוהול הופכת ליותר ויותר פופולארית במחוזותינו והגיל בו מתחילים לצרוך אלכוהול הולך ויורד. עובדה זו משפיעה על מכלול תחומי החיים במדינת ישראל, אך כאשר מדובר בנהיגה תחת השפעת אלכוהול מדובר בסכנת חיים מיידית. 

שמואל אבואב, מנכ"ל עמותת "אור ירוק", אמר כי "אלכוהול מהווה את אחד הגורמים המרכזיים לתאונות דרכים וקיפוח חיי אדם בכבישים. נהגים נוטים להקל ראש ולחשוב שעליהם זה לא משפיע, ולהם לא יקרה כלום, אך הנתונים בשטח מראים אחרת. האלכוהול משפיע על יכולות הנהיגה למן הטיפה הראשונה ומעוות את שיקול דעתו של הנהג, מהירות התגובה וכושר הראייה". אבואב הוסיף כי ניתן לראות שהמשטרה ערה היום יותר מתמיד לגורמים העיקריים לתאונות דרכים ופועלת בצורה ממוקדת להילחם בתופעות אלו. אלכוהול היא ללא ספק אחת מהן. 

  

       

  הרשם עכשיו לקבלת עדכונים של 'רכב ותחבורה'
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך אחת לשבוע - במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

   

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים