סקר "אור ירוק": כל נהג חמישי מודה שנהג לאחר שתיית אלכוהול

שרות רכב ותחבורה 

בסקר שערכה עמותת "אור ירוק", בפברואר 2012, דווחו כ-20% מהנשאלים כי במהלך השנה האחרונה נהגו לפחות פעם אחת לאחר ששתו אלכוהול. שיעור דומה של נשאלים (כ-18%), מדווחים כי נסעו ברכב עם נהג לאחר ששתה אלכוהול. הסקר נערך באמצעות מכון המחקר גיאוקרטוגרפיה, בקרב מדגם ארצי מייצג.  
הסקר מלמד עוד על הסיבות לנהיגה בהשפעת אלכוהול: 
כשליש מהנשאלים (33%)  טענו שהם נוקטים באמצעי זהירות כמו שתיית קפה או מים לפני שהם יוצאים לדרך. 21.3% טענו כי האלכוהול לא משפיע עליהם ו-7% נוספים טענו כי כמות קטנה לא משפיעה עליהם. 17% טענו כי הם נוסעים בזהירות רבה לאחר שתיית האלכוהול.
אלכוהול ונהיגה הם שילוב קטלני. נהיגה תחת השפעת אלכוהול הינה אחד משלושת הגורמים העיקריים להתרחשותן של תאונות דרכים. בשנים האחרונות נפגעים, מידי שנה, בממוצע, יותר מ-500 בני אדם, במאות תאונות דרכים בשל שתיית אלכוהול. שתיית אלכוהול בכל כמות, פוגעת בכישורי הנהיגה: הקוֹאוֹרדינציה נפגמת, יֵכולת השיפוט נפגמת וֵהָרֵאִיָיה מִיטַשטֶשת. כתוצאה מכך, יֵכולת התגובה וֵהשליטה בַּרכב נפגעת וֵכָך גם יֵכולת שמירת המרחק".
21.2% מהנשאלים בסקר טענו כי לא היה מישהו אחר שיכול היה לנהוג.
תגבור של מערך התחבורה הציבורית באזורי בילוי חיוני ליצירת חלופה ראויה לנהיגה תחת השפעת אלכוהול וכן על היוצאים לבלות לקבוע נהג תורן, שלא שתה, עוד טרום היציאה לבילוי. 
לקראת פורים קיימה עמותת "אור ירוק" מבצע הסברה נרחב, בכ-300 מוקדים ברחבי הארץ, בהם נטלו חלק: 30 מועדוני "אור ירוק" בישובים. 90 קבוצות נוער "אור ירוק", 185 שבטי תנועת הצופים, 28 קיני מכבי צעיר ו-54 קיני השומר הצעיר.
 במסגרת הפעילות חילקו מתנדבי "אור ירוק", חומרי הסברה על הסכנה בנהיגה תחת השפעת אלכוהול.

 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים