חיישן אמוניה מבית דלפי ובוש

 

הממיר הקטליטי הסלקטיבי דורש תוסף אמוניה (המכונה AdBlue) לצורך פעולתו התקינה. מדובר בתוסף מיוחד המוזרק לתמערכת הפליטה, ואשר מסייע בהמרת התחמוצות החנקתיות ופירוקן לגזים שאינם מזיקים.
בדלפי הציגו לאחרונה חיישן אמוניה שתפקידו לדווח למחשב המנוע על כמות האמוניה הנמצאת במערכת הפליטה, וזאת על מנת לווסת כהלכה את כמות החומר המוזרק למערכת הפליטה. הכוונה היא להגיע לכמות החומר האופטימלית, וזאת בהתאם לכמות התחמוצות החנקתיות שיוצר המנוע. היעד הוא להגיע לחיסכון בכמות החומר המוזרק, אך תוך שמירה על מגבלות החוק באשר לפליטת התחמוצות החנקתיות. בנוסף לפעולה זו, החיישן מסייע להגיע לפעולה אופטימלית של הממיר הקטליטי הסלקטיבי ובאיתור תקלות הקשורות לתפקודו השוטף. החיישן גם מהווה חלק אינטגרלי מארכיטקטורת הטיפול במזהמים, כשלרוב הוא מאפשר להימנע מהתקנת ממיר חמצון מאוחר (post-oxidation catalyst).

 

 

גם חברת בוש מציעה מערכת המאפשרת להגיע להזרקה אופטימלית של תוסף ה- AdBlue למנוע, כשהיא מאפשרת הפחתה של עד 85% בפליטת התחמוצות החנקתיות. המערכת של בוש המכונה
'Denoxtronic metering system' היא מערכת מודולרית המיועדת לכלי רכב מסחריים. בבוש טוענים כי המבנה המודולרי שלה הופך את המערכת לגמישה במיוחד, כך שניתן להתאים אותה בקלות לדגמי רכב רבים. המערכת נעזרת בפרטמרטי רבים ובהם חום המנוע, הסל"ד וכמות פליטת התחמוצות החנקתיות על מנת לייעל את תהליך ההזרקה, לחסוך בחומר, ולאפשר עמידה בתקני יורו-5 שיכנסו לתוקף בשנת 2009.
 
 

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים