בוחנים את אמצעי הבטיחות הפסיביים

 

כ- 40% מהרוגי תאונות הדרכים בארה"ב קשורים לרכב שהתהפך, בעוד שאחוז התאונות הללו מהווה כ- 2% בלבד מכלל התאונות. הנתון המדהים הזה מצביע על מידת חומרתן של תאונות ההתהפכות, כשרבות מהן מסתיימות בפציעה חמורה או במוות.
בכדי להתמודד בצורה טובה יותר עם התאונות הללו, בחברת ג'נרל מוטורס החלו לאחרונה לבצע מבחני התהפכות מעשיים במתקן הדמיה מיוחד שהוקם במעבדות המחקר של החברה. הכוונה היא למסלול הגבהה שבו מורמים שני גלגלים בצידו האחד של הרכב, וזאת עד למצב שבו הרכב הנוסע מאבד מגע עם המשטח – ומתהפך. ההתהפכות נועדה לבחון את עמידות המרכב בתאונות הללו, וכן לבדוק את פעולתם של אמצעי ההגנה הפסיביים. הכוונה היא לחוזקן של קורות המרכב, לרכיבים שעלולים לפגוע בנוסעים בעת ההתהפכות, וכן לבדוק את יעילותם של וילונות האוויר העיליים וכן של כריות האוויר הצידיות.
מתקן ההתהפכות הוקם ב- Milford proving ground , והוא ישמש את מתכנני דגמי הרכב של החברה. מ- GM נמסר שבשלוש השנים האחרונות החברה השתמשה במתקן הניסויים של חברת אוטוליב על מנת לבצע מבחני התהפכות (כ- 125 בדיקות בשנה, בממוצע), אולם כעת המבחנים יבוצעו ע"י GM במתקניה, בשילוב של אמצעים מתקדמים לבחינת תוצאות ההתהפכות. הללו יכללו בובות דמי מהדור השלישי וכן מצלמות דיגיטליות מיוחדות לתיעוד המתרחש בפרק הזמן הקצר של ההתהפכות. ב- GM  התמקדו עד כה בביצוע מבחני התהפכות לוואנים ורכבי פנאי-שטח, כשהללו מועדים יותר מאחרים להתהפכות בשל מרכז הכובד הגבוה שלהם. עם השלמת מתקן הבדיקה, בעלות של 10 מיליון דולר, בחברה יעשו כ- 200 בדיקות בשנה, והללו יכללו מגוון של דגמי רכב.

 

 
 
 
 

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים