לא גילו לנו
 
 

בלי הרבה רעש וצלצולים, החלה מ.א.ן לשווק בישראל 2 משאיות חדשות: ה-TGX וה-TGS. מסתבר כי המפעל בגרמניה מתקשה לספק את הביקושים לדגמים החדשים – וכבר הביקוש עולה על ההיצע.  אה, עוד עניין: מדובר בדגמים מוצלחים במיוחד, שממש מפרגנים לאוחז בהגה

דובי זכאי

מטבע הדברים, כניסה של משאית חדשה לשוק מלווה בדרך-כלל בקול תרועה גדולה. הכול כמובן תלוי בהשקעה של רמת החשיפה שעורך היבואן. מקצת היבואנים עורך מסיבות עיתונאים, מלווה במצגות וגם תצוגה של ה"גברת" במלוא הדרה. אחרים מסתפקים במשלוח תיק עיתונות, ובו כל הנתונים, מלווה בסדרה של תצלומים חדים כתער לטובת העיתונאי צמא המידע. יבואנים אחרים נוהגים לשגר משלחות עיתונאים לחו"ל. אלה, נחשפים לרכב החדש ובדרך חזרה יביאו עמם את הבשורה דרך עיתונם לכלל הצרכנים.
גם יבואנית משאיות מ.א.ן השתלבה בדרך כלל בהצגת דומה של משאית חדשה. בשנים האחרונות הפליאה חברת האם הגרמנית, שבדרך כלל דרכה צנועה ואינטימית, כשערכה פעמים אחדות השקות מפוארות למשאיות החדשות, שהפתיעו רבים מבין הלקוחות והעיתונאים. 
אחת ההשקות החשובות של חברת מ.א.ן הייתה בשנת 2000, אז הרימו את דגל השינוי הגדול, עם דגם חדש,TGA . באותה השקה נרשם שינוי בתפיסה לקבינות המשאיות של החברה. הרעיון המרכזי: הפיכת הנהג למרכיב החשוב ביותר בכל הפרמטרים של ייצור המשאית. נעשה מחקר מקיף על רצונו ודרישותיו של הנהג, ועל פי המודל הזה נבנתה המשאית. בשקדנות איטית וביעילות  ייצרו אחר כך את דגמי המשאיות הקלות ה-TGL , ואחר כך השינוי גם חלחל אל משאיות החלוקה הבינוניות TGM . סדרת המשאיות הצליחה יפה, נמכרה היטב באירופה ובארץ. בשנים הבאות כבר החלו להצטבר תורים לאספקת המשאיות. השוק המתעורר של מזרח אירופה, "שאב לבור ללא תחתית" משאיות של מ.א.ן ושל יצרנים אחרים. במשך 8 שנים סחב בכבוד השם TGA . לפתע, די בחשאי נכנסו לשוק משאיות מ.א.ן הנושאות את השם TGX- TGS . הפעם החליט היבואן בארץ לא לתת פרסום רב למשאיות החדשות. אמנם בחו"ל הייתה השקה, (אומרים שלא הייתה מפוארת במיוחד), אבל בכל אופן המשאיות "הוטבלו" לנצרות אירופאית וקיבלו את שמן החדש. לא היה לחברת מ.א.ן במה להתבייש, נהפוך הוא; המשאיות החדשות בהחלט יכולת להיות נושאות הדגל המכובד של משאיות החברה.


עיצוב משודרג

לנסיעת המבחן קיבלנו משאית TGX , חדשה לחלוטין, שעמדה נעצבת במגרש משרדי החברה בראשון לציון, רגע לפני המסירה ללקוח. במד האוץ היו הספרות 00060. הצבעים הסולידיים של הקבינות, שהיו לבן ושנהב בשנים הקודמות, נזנחו ובמקומם הגיע צבע הגזר, לוהט בכתום נועז ולצידו משאיות החברה בגוון של יין עתיק אדום עמוק וצהוב לימון. עוד לא הספקתי להתרגל לצבעי המשאית החדשים וכבר העין נחה על העיצוב החדש. החזית, מחולקת ל"שלוש קומות"; בתחתונה ביותר - פגוש חסון, בשני צדדיו פנסים מורחבים, במרכז - פתח מסוגנן לאיוורור המנוע. מעליו - "קומה" נוספת, מבנה דומה, מעט יותר רחב, עם פנסים קצת יותר גדולים, וגם במרכזו חלל מעוצב לאיוורור המנוע. מעליו עוד קומה אחת, זו הקומה של הקבינה הנשארת תלויה על כריות אוויר. העיצוב אינו שונה בצורה דרמטית, כיאה לחברה שמרנית נשמר הקו הנקי של העיצוב, רק הפעם קיבלה המשאית עוד ליטוף של עיצוב זך, נקי, פשוט ופונקציונאלי. בחזית נוספו כנפוני צד מעוצבים יותר ויעילים, מבנה הפנסים שונה ועוצב מחדש. המבנה הכללי נבחן במנהרות רוח בסבל של מהירות המגיעה עד ל-200 קמ"ש. לאט-לאט עוצב הדגם וההשתדלות הולידה קבינה אווירודינמית שמניבה חסכון בצריכת דלק  בין 3-6 אחוז. מבנה תא הנהג, שכאמור נוסה במנהרת רוח, מגיע להפחתה של 25 אחוז ברעש החיצוני כתוצאה מיתוך האוויר. מעל הקבינה מורכב הספוילר שתוכנן מחדש עם פתחי איוורור לטובת הפתח שבגג. במקביל לפתח בגג – מתאפשרת, על ידי פתח מסוים בספויילר, כניסת אוויר לתא הנהג. בכל הניסויים, מסביר היצרן, הגיעו למהירות בדיקה של 200 קמ"ש.
מערכת מראות חדשות מתכוונת מתא הנהג, עיצוב חדשני ועם ראיה טובה לאחור, כשיתרונן גם בפיתוח חדש שמאפשר הפחתה של הצטברות לכלוך על המראות. (בחישוב של החברה בערך ב-60% פחות).  בחזית נוסף פס ניקל לכל אורך החזית, סמל של מאן מתחתיו עם דוגמת האריה.
 
3 סוגי קבינות

שלושה סוגי קבינה לבחירת המזמין; אפשר לקבל את המשאית  בגירסת ה-XXL  - קבינה עם גג מוגבה, מותאם לגובה אדם, קבינה מפוארת,  ועוד שני סוגי קבינות עם אפשרות למיטה. אל הקבינה עולות שלוש מדרגות השקועות היטב בצד ההרכב. הן מעוצבות כחלק מהפגוש, סגורות היטב בתוך הגנה פלסטית קשיחה.  גם בתוך הקבינה העיצוב מאופק. הפנל הקדמי מעוצב נקי וכמעט שהוא נטול כפתורים. מרכז הפיקוד עבר להגה המשאית, ואפשר להפעיל משם כמעט כל דבר. שתי מערכות שעונים מעוצבות בניקיון אסתטי,  ידית ההילוכים נעלמה מזמן מתא הנהג, ובמקומה יש כפתור מעוגל שבו מספר אופציות של נהיגה, הילוך קדמי איטי (הילוך צב זוחל) והילוך דומה גם משמש לנסיעה לאחור.


גירסת ה-TGS

במקביל לגירסת ה-TGX, נולדה גם גירסת ה-TGS.  גירסה זו פחות מפוארת מגירסת ה-X. גירסה צרה ברוחבה, שאין בה אפשרות לקבינה גבוהה. סוגי המנועים זהים והיא מיועדת בעיקר לעבודה קשה, למיקסרים, (מערבלי בטון), לעבודת שטח, ויש אפשרות לקבל את הגירסה הזו גם עם פגוש מתכת לעבודות קשות. גירסת ה-- GTX מיועדת לנסיעות ארוכות רמת פינוק גבוהה, אפשרות לשלוש אופציות לתא נהג עם פינוקים רבים. הקבינה רחבה יותר, מערכת המנועים מקבילה, מערכת ה"אסטורניק" (גיר אוטומטי), או גיר ידני גם היא מקבילה, אבל יש אופציה למנוע הענק, 8V שמייצר 680 כ"ס. המנוע הענק הזה אינו כדאי בארץ, בגלל הפרשי המרחק בין נקודות ההובלה. באירופה מנוע גדול כזה כדאי לנסיעות שחוצות את אירופה, שכן ניצולת הדלק טובה למנוע זה ומביאה לחסכון באותן נסיעות ארוכות.

חוויית נהיגה

נכנסים לקבינה. הדבר הראשון שמרגישים בקבינה הוא  ניקיון-העיצוב. הקו המאופק והסולידי נשמר גם בצבעי הקבינה. מניעים. לאחר ההנעה מתגנב לחלל שקט כללי, אין זעזוע ולוא הקליל ביותר של גוף המשאית. שילוב של ההילוך בנקישה קלה, וכבר אתה בדרך. השקט בחלל הקבינה מפתיע-משהו. כדי לאמת אם המנוע פועל הצצתי לשעון הטורים ופתחתי בגניבה חריץ קטן בחלון המשאית... הנסיעה, ממש ללא מאמץ רק של הסוס. הנסיעה שערכתי הייתה קצרה, ללא מעמס. התנועה עם המשאית קלילה, ההגה מגיב מצוין. את מערכות הבלימה קשה לבדוק שכן אין משקל.
התחושה של ישיבה נוחה, שליטה על הדרך, הראות מסביב מצוינת. השקט מלווה את כל הנסיעה. גיר "איסטרוניק" מעולה, מחליף את ההילוכים בנעימות, בלי קושי וכמעט לא מורגש.

 

הצלחה עסקית

שתי הגירסאות ה-TGX וה-TGS הגיעו לארץ כבר לפני ארבעה חודשים. בשקט-בשקט התגנבה הידיעה לצרכנים יודעי דבר. התור לקבלת משאיות חדשות מהמפעל בגרמניה, ארוך. המפעל לא מסוגל למלא את הדרישה, כך שרבים נותרו ללא משאיות.
עמי עברון, סמנכ"ל המכירות, מסביר את חוסר היכולת לעמוד בביקוש בגלל השוק במזרח אירופה שבולע כמעט את כל מה שמוצא, וכך נוצר מצב שההקצבה לשאר אירופה וגם לישראל, קטנה בהתאם.
מסתבר, אפוא, שגם ללא רעש, השקות והשקעות אפשר למכור בישראל משאית טובה. העובדות מדברות בעד עצמן. התור לקנות אותה גדול ממילא, וזאת כמעט ללא מילה כתובה. עד עתה, כמובן...

 

 

 

 
   
 
 

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים