Aitik וגוליית: אתגר ענק לוולוו FH16

שרות רכב ותחבורה 

בתנך, הלוחם האדיר גולית מתואר כבעל גובה של "שש אמות וזרת". אך זהו כאין וכאפס לעומת הגולית ששולט במכרה שעל פני השטח, Aitik, בצפון שוודיה - FH16 של וולוו, שנושאת 500 טונות של עפרות נחושת ממעמקי ההר מדי יום.
מבט על הטרסות האפורות של מכרה Aitik העצום שעל פני השטח בשטח הארקטי בשוודיה הוא חוויה עוצרת נשימה. Aitik, שאורכו 3 ק"מ, רוחבו 1.1 ק"מ ועומקו 42.5 מ', הוא אחד ממכרות הנחושת הגדולים באירופה - והוא ממשיך לצמוח. "אני באמת בר מזל לעבוד כאן ולחוות את כל זה. זוהי סביבה מיוחדת", אומר נהג המשאית גוסטב נילסון.
הרחבה שנעשתה לאחרונה במכרה כללה דרך חדשה לחלוטין להוביל תרכיז נחושת - משימה שעליה מופקדת Gällivare Frakt, חברת לוגיסטיקה בבעלות אביו ודודו של נילסון, אינגמר וקורט נילסון. על מנת להתמודד עם משימה ענקית זו, החברה השקיעה ב-Goliath - משאית FH16 540 כ"ס של וולוו, שנבנתה בהתאמה אישית. עם מטען מלא, Goliath משקלה של Goliath הוא 144 טונות. "המשאית פועלת בצורה חלקה וביעילות. תענוג לנהוג בה", אומר גוסטב.
Gällivare Frakt  מובילה את כל תרכיז הנחושת שנכרה ב-Aitik, ומשמעות הדבר היא שמדי יום נושאת Goliath 500 טון בין מפעל העיבוד למסוף. מהחומר הגולמי, כ-46,000 טון נחושת מופקים מדי שנה. בנוסף, Goliath מובילה כ-25 טון כסף ו-1.3 טון זהב מדי שנה. מכיוון שמחיר הנחושת הוא כ-58,000 כתר שוודי (32,225 ₪) לטון, משמעות הדבר היא ש-Goliath מובילה נחושת בשווי של כ-2.7 מיליארד כתר (1.35 מיליארד ₪) בשנה. 
המסלול היומי של Goliath הוא קטע דרך של 8 ק"מ בין מפעל העיבוד לבין המסוף שבו פורקים את תרכיז הנחושת. גוסטב שוקל את הרכב הריק, ולאחר מכן נוהג אל המסדרון הצר והארוך, שם טוענים את תרכיז הנחושת. החלונות הצרים בקרונות נפתחים, ואז תרכיז הנחושת נשפך אל תוך המשאית מלמעלה. באמצעות שליטה במשאית מרחוק, גוסטב מזיז את הרכב כדי לפזר את המטען באופן שווה. "הפעולה מתנהלת באופן חלק להפליא - קצת כמו משחק מחשב", הוא אומר בחיוך.
תרכיז הנחושת ממלא את האולם בריח שנע בין אצה לטבק הרחה - ריח שהאנשים באזור זה, המכונה Malmfälten  (שדות העפרות), מקשרים עם כסף. "מזה אנחנו חיים כאן. המכרות חשובים לנו מאוד", אומר גוסטב.
לאחר שההעמסה הסתיימה, הוא חוזר אל תא המפעיל, מניח את ידיו על ידית ההילוכים של I-Shift, ומתניע את הרכב. תוך שהוא נשען לאחור במושב הנהג, הוא מסביר כמה פשוטה הפכה עבודתו הודות למשאית ולמתקנים החדשים. "אני בקושי מרגיש שאני מוביל 100 טונות. הכביש רחב, ורק אנחנו משתמשים במסלול זה", הוא אומר.
אולם העבודה במכרה Aitik אינה תמיד נעימה, מכיוון שמפעל העיבוד חשוף לרוחות הארקטיות המצליפות. "הטמפרטורה בחורף יכולה להגיע למינוס 30 מעלות צלזיוס, והרוח נושבת לאורך השנה כולה", אומר גוסטב. "זהו אקלים קשה".
כדי לפרוק את התרכיז, גוסטב נוהג את המשאית אל תוך המחסן, מקפל את רגליות התמיכה, ושופך את המטען בשיפוע, קודם מהנגרר ולאחר מכן מהמשאית. מתקנים ליצירת ויברציות מנערים לבסוף החוצה כל שארית מתרכיז הנחושת.
המשאית החדשה, בשילוב עם מערכת הטעינה והשפיכה החדשה, סייעה לבעלי המכרה Boliden להגיע לגידול ניכר בייצור. בשנה שעברה הופקו 31.5 מיליון טון עפרות. "בחרנו מנוע בעל הספק של 540 כוח סוס, כדי שיתאים לתנאי הכביש", אומר אינגמר נילסון. "השיפוע נמוך ממפעל העיבוד אל המסוף, ואנו חוזרים עם משאית ריקה".
דברים השתנו מאז שהתחלנו להסיע משאיות במכרה ב-1971. "כשנכנסים אל תוך המשאית, מרגישים כאילו צפים באוויר, בהשוואה למשאית הראשונה שבה נהגנו", הוא אומר. "זה כמו לעבור ממריצה לישיבה על ענן. הושגו פיתוחים טכניים משמעותיים, וזוהי שאלה של הפיכת כל טון לזול יותר".  גוסטב נילסון הוא הדור השלישי במשפחתו, החל מסבו, שנוהג כאן משאיות. אביו ודודו הקימו את חברת ההובלה שלהם ב-1988, והיה זה אך טבעי שגוסטב יילך בעקבותיהם. הוא התחיל להסיע מכונות טעינה בגיל 16, וכשמלאו לו 18 הוציא רשיון נהיגה למשאיות כבדות.
אם הכל יפעל לפי התוכנית, גוסטב ייטול בסופו של דבר את הפיקוד על העסק. "אנחנו זקנים, והוא העתיד", אומר אינגמר. "אנחנו מקווים שגברים אלה של העתיד יצליחו להמשיך לעבוד במשך שנים ארוכות כמונו".
אז גוסטב ו-Goliat צריכים להסתער על האתגרים שלפניהם עוד שנים רבות. "אני אוהב את העבודה שלי. היא מיוחדת", אומר גוסטב. "יש אווירה נהדרת, ולמעשה כל החברים שלי עובדים כאן. Boliden משקיעה משאבים רבים, אז זהו מקום טוב באמת לעבוד בו".

עובדות לגבי Goliath FH16 של וולוו
מנוע בעל 540 כ"ס
תיבת הילוכים I-Shift של וולוו
מתלי אוויר במשאית ובנגרר
סרנים מחוזקים
הן במשאית והן בנגרר יש ארגזי רכינה לתרכיז נחושת בעלי שפיכה צידית
בסך הכל יש ברכב 36 צמיגים
בנגרר יש חמישה סרנים ל-14 טון הסרן
במהלך הטעינה, המשאית נשלטת באמצעות Recodrive - מערכת שמאפשרת לשלוט במשאית מרחוק

עובדות על מכרה Aitik
המכרה ומפעל העיבוד החלו לפעול בשנת 1968. Aitik הוא המכרה הגדול ביותר באירופה על פני השטח, ואחד ממכרות הנחושת הגדולים ביותר באירופה. מפיקים ממנו גם כמויות גדולות של זהב וכסף. בשנת 2011 נחצבו 31.5 מיליון טון של עפרות. ב-31 באוגוסט 2010 נפתחו מתקנים חדשים לעיבוד, הפקת עפרות ומשלוחים, וזו הייתה אחת מההשקעות התעשייתיות הגדולות ביותר בשוודיה בשנים האחרונות. חברת המתכות השוודית Boliden השקיעה למעלה מ-6 מיליארד כתר שוודי (3.3 מיליארד ₪) בהגברת קצב הייצור והארכת חיי המכרה. מפעל העיבוד החדש עוסק בהפקת נחושת, זהב וכסף. הפרוייקט החל בשנת 2006, והחברה מקווה להכפיל את הייצור ל-36 טון עפרות בשנה, עד שנת 2014.


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים