"בזכות הקורסים של Bosch בראשל"צ"

 

ראיון עם מומחה מוסמך מטעם חברת Bosch בדיאגנוסטיקת מערכות ניהול מנוע דיזל ובנזין - אמיר רוזן, בעל מוסך כללי בקיבוץ שניר שבצ

 

פון


"בתור מוסך כללי אני חייב להיות הרבה יותר מדויק מאשר מוסך רשת, כי אין לי על המדף את כל החלקים של כל המכוניות שאני יכול להחליף בתהליך של ניסוי וטעייה. אבל הודות לציוד של Bosch, למאגרי המידע, לקו החם ולהשתלמויות הרבות שעברתי ב'לדיקו' במשך השנים, אני מסוגל להציע שירות ברמה הגבוהה ביותר" - את הדברים הללו אומר אמיר רוזן, המנהל והבעלים של מוסך המרכבה הנמצא בקיבוץ שניר שבצפון. אמיר מנהל מוסכים מזה שנים רבות. הוא ניהל את בעבר את מוסך שניר, לאחר מכן ניהל את מוסך יפתח, ומזה שנה הוא מנהל מוסך פרטי משלו.
מספר אמיר: "המוסך ביפתח, כמו מוסכים רבים בצפון, טיפל בטרקטורים וגם בכלי רכב מבחוץ – עם התמחות בפולקסווגן. הגעתי ליפתח במטרה לפתח את המוסך ולהרחיב את הפעילות שלו, ואחד הדברים הראשונים שעשיתי היה לרכוש ציוד דיאגנוסטי: בתחילה מכשיר ארבע גזים, ואחרי כמה שנים סורק תקלות – של Bosch כמובן. הקשר שלי עם 'בוש' ו'לדיקו' נמשך כבר 12 או 13 שנה – לדעתי הייתי בין הראשונים שעברו את הקורסים. זה היה עוד לפני ש'לדיקו' עברו לבניין החדש בראשון לציון. עברתי את כל הקורסים – בנזין, דיזל, דיאגנוסטיקה, עיוני ומעשי, למרות שמדובר בנסיעה של למעלה משעתיים לכל כיוון. מעבר לכך יש לי תעודות הסמכה לניהול מוסך לרכב, לטרקטורים, לאופנועים, לטרקטורונים, למיזוג אוויר, וכן תעודת קצין בטיחות בתעבורה.
"לפני שנה שכרתי מקיבוץ שניר את המוסך, והיום אני מפעיל אותו יחד עם שותף, שהוא הנדסאי רכב, וגם הוא בעל תעודת מומחה במערכות ניהול מנוע בנזין מטעם חברת Bosch. כשעברתי לכאן השקעתי הרבה כסף בשדרוג המבנה, ומבחינת הציוד, רכשתי את כל הציוד של המוסך ביפתח. כיום אני עובד על טרקטורים ועל רכב פרטי ומסחרי עם לקוחות מכל אזור אצבע הגליל. ההתמחות שלי היא בכל סוגי המכוניות. הציוד של Bosch מאפשר לי לעבוד עם כל סוגי המכוניות המודרניות.
"זה כלי עבודה נפלא. השילוב של סורק תקלות מאוד ידידותי למשתמש, שמפעיל רכיבים, עם האפשרות להתחבר במקביל למאגר המידע - שמתעדכן 4 פעמים בשנה - שנותן הנחיות לבדיקות, מביא אותי במרבית המקרים לפתרון הבעיה. אם זה לא עוזר אני פונה להוטליין של לדיקו; האמת היא שלפעמים אני פונה אליהם עוד לפני שאני עושה את כל הבדיקות בעצמי, כי הידע שהצטבר אצלם יכול לחסוך לי הרבה מאוד זמן".
מה גורם ללקוח להעדיף אותך על פני מוסך מורשה של יבואן?
אמיר: "הידע שלי, יחד עם הציוד ומערכת הגיבוי של Bosch, מאפשר לי לעבוד ברמה הגבוהה ביותר, במכוניות המתקדמות ביותר. אני חושב שמרכז ההדרכה של Bosch בראשון לציון מעניק השתלמויות ברמה גבוהה יותר מאשר מעניקים יבואני הרכב למוסכים המורשים שלהם. מעבר לכך, אני לא חושב שלאף יבואן יש מעבדה משוכללת כמו שיש ל'לדיקו', שמסוגלת לסייע לי במקרים מסובכים. אני היחיד מבין המוסכים ממזרח לקריית שמונה שמחזיק ציוד אבחון. המוסכים האחרים מסוגלים לבצע טיפולים ולפתור בעיות עד רמה מסוימת, ומעבר לכך הם מפנים את הלקוח למוסכי היבואן. בשנה האחרונה יש כבר כמה מוסכים ששולחים אלי רכבים לאבחון תקלות ולבדיקה אחרי התיקון. מצד שני, אני יכול להיות זול יותר מאשר מוסך רשת; אני משתמש בחלפים איכותיים, בין אם מדובר בחלפים מקוריים של Bosch, Sachs, Jurid או יצרני OEM אחרים. בניתי לעצמי במשך השנים של אדם מוניטין מקצועי וישר, וזה לא פחות חשוב". 

 

 

  הירשם עכשיו לניוזלטרים של מגזין רכב ותחבורה 
        קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

   

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים