נהג בעיר צפופה

 

משאית קלה, וולבו FL – 240, נועדה לחלוקת סחורות/מוצרים בעיר הומה. נסיעת המבחן שערכנו לה בגבול בת-ים – ראשון-לציון, הוכיחה כי הוולבו הזאת עמדה במבחן החלוקה בכבוד, הן בכושר התמרון שלה והן בנוחות שהיא מקנה לנהג


 כתב וצילם: דובי זכאי

אין לנו דבר נגד העיר בת-ים, עיר בתנופת פיתוח, יפה וסימפאטית. אבל בוא נודה על האמת; העיר בת-ים איננה בדיוק המקום האידיאלי לבחון משאיות גדולות. ממש לא. מדובר בעיר צפופה, עם רחובות צרים וכניסות עם נגישות בעייתית למרכזי קניות המוניים.
לכן בנסיעות המבחן שלנו, בסדרת המשאיות הגדולות של "וולבו", העדפנו להתרחק מהמפגש עם העיר בת-ים.  בתאום לנסיעת המבחן האחרונה לא קלטתי בדיוק את השם FL . האמת היא שבליל השמות המוענקים של צירופי אותיות, כבר מקשה לזכור מה שייך לכל משאית ולכל חברה. גם תמונת המשאית לא הצטיירה אסוציאטיבית  לנגד עיני. שיערתי ששוב נחרוש את הדרך המטפסת לירושלים במשאית כבדה עמוסה בעשרות טונות, או נסיעה יגעה וארוכה לדרום הארץ.
השיחה המקוטעת, הביאה אותי לנסיעת המבחן, שבתרמילי (האלגורי...) אני מתכונן לנסיעה רחוקה. כשהגעתי ופגשתי ב"נסיכה" התברר שזו משאית קל"ב של חברת וולבו, ה-FL . זו עמדה מבוישת-משהו, כלואה בין משאיות ענק של וולבו, FH  חסונה מצידה האחד וגורר טנקים מצידה השני. ה-FL המתינה בצנעה, כמבקשת לא להתבלט. באותם הרגעים, אחד העובדים עסק בניקוי הקבינה לקראת הצילום. אני, שהבחנתי במצוקתה של המשאית, אחות קטנה וזעירה ליד אחים גדולים, מיד ביקשתי לצאת עם "הנערה" לסיבוב המסודר. עכשיו ידעתי שהנסיעה תהייה קל"ב (קרוב לבית), ובחרתי באזור של ראשון-לציון והתפר הבלתי נראה עם בת-ים. המקום הזה נראה לי המתאים ביותר לנסיעת המבחן הזו.

נוח למשתמש

שתי מדרגות מוליכות לתא הנהג. המדרגה התחתונה בולטת ורחבה, מקלה מאוד על העלייה לנהג, זה שנדרש לעשות את הפעולה עשרות פעמים ביום. מיפתח הדלת עולה על 90 מעלות, מעניק עליה נוחה לקבינה. בחלל הקבינה, אווירה רגועה, צבעי ריפוד נינוחים בגוונים ניטראליים, מעניקים תחושה רכה. קלות הכניסה והיציאה, והנעימות שמשדרת הקבינה, מעניקות לנהג החלוקה תחושה של "בית זמני" לשעות העבודה.
 אין קושי לזהות את המשאית הקלה, זאת אולי למרות שהיא איננה בולטת בעיצוב חדשני. אפשר לומר שמשאית זאת דומה למשפחת וולבו הגדולה, עם פס האלכסון על הגריל וסמל "וולבו" במרכזו. עיצובה של המשאית דומה לוולבו FE , האחות הגדולה, ובינונית ביחס לשאר רכבי החברה. לרשות המזמין נפרסות שלושה סוגי קבינה; תא יום, באורך של 1.6 מ'. תא נוחות, מאחור פינת מנוחה קטנה, אורכו כ-2.0 מ'. תא צוות, תוספת של מושבים ויכולת הסעה לארבעה נוסעים מאחור, כאן כבר המידה גדלה, אורך של 2.98 מ'.

לכל ייעוד

מהחברה נמסר לי כי משאית זו מבוקשת על ידי עיריות ומוסדות, המנצלים את המשאית לצרכים עירוניים, כמו תיקוני כבישים וכו'. הקבינה מאפשרת יציאה לשטח עם רכב אחד, בעזרת ספסל אחורי שמיועד לארבעה נוסעים, מקום לציוד בארגז מקוצר. למשאית שודך גיר של שישה הילוכים, ידני (ואחד לאחור). אופציה נוספת: גיר של 9 הילוכים, עם מפצל. אופציה נוספת: גיר אוטומטי המיועד בעיקר למשאיות אשפה עירוניות, הפעלת האוטומט בעזרת לחצנים פשוטים.
מנוע 6 צילנדרים, מסדרת D7E מנוע דיזל, נפח של 7.2 ליטר, 240 כ"ס או 280 כ"ס. מומנט גבוה ורמת סיבובי מנוע נמוכה. המנוע הגמיש, מתאים בעיקר לתחום הנהיגה העירוני, בו נדרש כוח להתחלה עם אפשרות להחלפת הילוכים במומנט נמוך. המנוע מאפשר תנועה קלה מבלי צורך בהחלפות רבות של ההילוכים, גם בתנאי חלוקה צפופים וקשים. המנוע עונה לתקן יורו 4, אופציה ל-יורו 5.
משקל המשאית נע בשלוש קבוצות בין 12-18 טון. בחברה הכינו שמונה אפשרויות שונות, המקלות על הגדרת המרכב למזמין. אלה מקיפות מנוע, תיבת הילוכים, סרנים ומארז שילדה, ובכך מקילים על מזמין הרכב להצביע על היעוד לו הוא זקוק למשאית ולהתאים לו בדיוק את המוצר.

נהג  בעיר צפופה

בין הרחובות הצפופים של בת-ים, בין חניות פרועות של נהגים (חניות כפולות ומשולשות...), צריך נהג חלוקה להסתדר עם משאית אמנם "בייבי וולבו", אך גם רוכבי קטנועים נלחצים בצפיפות כאן.
כך, בעיר השוכנת לחוף מקסים ורגוע, יצאתי לבדוק את תנאי המחייה של נהג חלוקה עירוני. פעולה פשוטה של סגירת החלונות והפעלת המזגן השאירה את החיים הסואנים מחוץ לתא הנהג. המראות שימשו לי ידיד  ושומר עורף מצוין, מבט אחד במראות הנוחות מאפשר לראות במדויק מה קורה מאחור, (רצוי גם לצרף מצלמת טלוויזיה במעגל סגור כדי לראות את החלק ה"מת" מאחור). החלון הקדמי מרווח, רדיוס ראיה טוב מעניק מראה קדימה החשוב לנהג משאית החלוקה. רצוי לצרף גם מראה קדמית מעל החלון הקדמי כדי לראות את החלק הקרוב לפגוש. כיאה למשאית חלוקה עליתי וירדתי פעמים רבות מכיסא הנהג, למדרכה והפוך. משחק הכושר שבצעתי לא גזל הרבה מכוחי, בזכות העלייה הנוחה לתא הנהג, המדרגה הראשונה בולטת מאפשרת לרגל לא לפספס את העלייה. והירידה? במשך הפעמים הרבות שבצעתי את הירידה למדתי להחליק מהכיסא אל המדרכה במיומנות. הישיבה גבוהה, מאוד נוחה, שדה ראיה טוב מאפשר נהיגה בטוחה. ידית ההילוכים נוחה מאוד מופעלת בעזרת כבלים שמאפשרים עבודה נוחה יותר של הידית.  מיקומה נוח, החלפת ההילוכים טובה ומהירה. תיבת ההילוכים בעלת הילוך יתר ניתנת לשידוך לכל המנועים. (קיימת אופציה בתשלום נוסף לגיר אוטומטי, מופעל בלחצנים בלוח המכשירים). משאית המבחן הייתה עמוסה במשקל של כחמשה טון, המשקל שלא הורגש בזמן הנסיעה, הן בתחילת נסיעה והן בעליות. כניסה לרחוב משובש, אפשרה בדיקת מערכת המתלים, ולמשאית נוספו עוד נקודות זכות. המשקל הצנוע של חמישה טון על המשאית, מערכת הבולמים והקפיצים הקלה על מעבר לא קופצני ברחוב המשובש. (יש אופציה, בתשלום, למתלי אוויר). הגה קל מאפשר נהיגה נוחה ללא גם בתנאים של סיבוב.

צ'ופרים נוספים

עוד כמה צ'ופרים; למשאית יש מערכת אלקטרונית, "היל סטרט", המעניקה לרכב  זינוק בעליה מבלי צורך ללחוץ על הבלם. המערכת משהה בשניות את אחיזת הבלם, ואז אפשר להתחיל לנסוע והמערכת משתחררת. מערכת נוספת שיודעת לאזן את כוחות הבלימה כדי שישתוו לגלגל המקביל ועוד מערכות בטיחות.
תנאי הנהיגה בעיר מחייבים את הנהג לתשומת לב מיוחדת, גם לחלקים האחוריים של המשאית, בפרט בנסיעה לאחור ובסיבובים. סט המראות, המתאים לתקן האירופאי מעניק את המראה הבטוח לנהג, הקבינה הנוחה והראות המצוינת גם בחלונות הצד מאפשרות את הנסיעה הבטוחה. לצורך תרגול של כניסה למשטחי פריקה ניסיתי את האופציות במקומות שונים באזור התעשייה בראשון-לציון (לקול מחאתם של נהגים שהמתינו לפריקה והעמסה). כך עברתי גם במקומות  צרים וגם בנסיעה לאחור בגישה למשטחי פריקה.
משאית מקבילה, מתחרה, עם המשאית החלוקה של וולבו, משאית "רנו" (גם היא של חברת מאיר למשאיות),  מידלום DXI, הפרשי המחירים פעוטים אך הקבועים של "וולבו" יעדיפו מן-הסתם את "וולבו" על פני "רנו".             
 


וולוו FL: תעודת זהות

מנוע: D7E דיזל, 6 צילנדרים בטור.
נפח: 7.2 ליטר. 
מדגש: טורבו ומצנן ביניים.
מערכת הזרקה: מסילה משותפת ומערכת ניהול מנוע אלקטרונית.
הספק: 240 כ"ס ב-2300 סל"ד.
תחום סיבובי מנוע חסכוניים: 1200-1700 סל"ד.
תיבת הילוכים: ידנית 006ZTO 1 הילוכים עם הילוך יתר בהילוך גבוה. אפשרות לגיר אוטומטי, אליסון 6 הילוכים.
מערכת האטה: בלמים פנואמטיים עם צלחות בילום מאווררות מלפנים ומאחור,  EBS מערכת בלמים המבטיחה בלימה מהירה ובטוחה עם חלקות בלימה למניעת שחיקת הבלמים. ובלם פליטה בלתי תלוי. 
היגוי: הגה כוח בעל זווית פניה עד 50 מעלות.

 

 
 

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים