שובר שוויון

 
 אורן רוזנברג, קרואטיה

אין ספור המפרצים של הים האדריאטי יצרה ברגעים הראשונים תחושה של חזרה בזמן. תושבי קרואטיה למודי הקרובת ניצלו היטב את הרגיעה של השנים האחרונות, וזאת על מנת להתחיל ולטפח את המדינה שדם כה רב ניגר בה עד לאחרונה. המדינה מתחילה להשתקם, כאשר רק מראה הבתים והטיפוח הסביבתי המועט מזכירים למבקרים שהקרואטים מתחילים רק עתה ללקק את פצעי המלחמה
השלווה והרגיעה הללו מסייעים לקרואטים למשוך אין ספור תיירים למדינה, וזאת כשהללו נהנים מהשילוב המוחץ של מפרצי ים מדהימים, הרים רמים, טבע בתולי, שמורות טבע גדולות, וכמובן שגם השילוב המנצח של גשמים, אגמים ושמש חמימה המלווה את האזור הים-תיכוני במשך ימים רבים בשנה. לא פלא שאנשי סקודה בחרו במפרציה המרהיבים של ספליט על מנת להשיק את דגמי הסקודה קומבי החדשים.
 
דגמים המותאמים לקהל היעד

   

יצרני המכוניות, בדומה ליצרנים של מוצרים אחרים, נדרשים רבות לסוגיה של האריזה של המוצר כך שתתאים לקהלי היעד השונים. כשמדובר בתכנון של רכבים המשימה היא דומה, אלא שהיא קשה שבעתיים. כך, לדוגמא, במדינה אחת מעדיפים רכבי סדאן על פני גירסת האצ'באק או קומבי, במדינה אחרת העדפה היא לרכבי דיזל על פני בנזין, ואילו במדינות אחרות הדגש הוא על מראה סלון יוקרתי ופחות על מכונית המסוגלת לבצע גם עבודה פרקטית. כמובן שבתווך ישנם עוד משתנים רבים ובהם סוג הממסרת, ממדי הרכב, מערכות ואביזרים נלווים. בסקודה החליטו להתאים את הפביה למגוון של דרישות, כשגרסת הקומבי החדשה נועדה לתת מענה לפלח שוק המחפש הדגמים הרב-תכליתיים. המשמעות היא שהקטגוריה מתאימה לאלו המחפשים בעיקר את הנוחות, הבטיחות והפינוק של רכב משפחתי, וזאת בתוספת בונוס נדיב של הובלת ציוד או סחורה מאחור. הפביה קומבי מיועדת לספק את המענה לצרכים אלו, וזאת בשילוב עם הטכנולוגיה המוכרת מבית פולקסווגן ותג מחיר אטרקטיבי. יש לציין כי בסקודה לא מתכוונים בשלב זה לייצר גרסת סדאן לפביה.
בסקודה שמים את יהבם על הגדלת מכירות באמצעות תכנון דגמים המיועדים לפלחי שוק שונים. סקודה מכרה בעשרת החודשים הראשונים של השנהכ- 516,300 כלי רכב, גידול בשיעור של 12.9% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. הגידול הנאה במכירות מוסבר בעיקר מהוספת דגמים המתאימים למדינות שונות ופלחי שוק שונים במדינות הללו. כך, לדוגמא, דגם המכירות של דגם הרומסטר הסתכמו בעשרת החודשים הראשונים של השנה ב- 54,800 יחידות. הרומסטר הינו דגם אחר המבוסס על הפביה, אלא ששם הדגש הוא על רכב מסחרי גבוה, דמוי MPV, המבוסס על הנוחות, הפינוק והמערכות שקיימות במגזר הרכב הפרטי. הפביה קומבי החדשה אמורה להוסיף עוד רבבות בפלחי שוק המחפשים תצורה מוגדרת זו.

עיצוב פשוט ופונקציונלי

       

מי שיציץ בדגם הפביה קומבי החדש יתקשה להתרגש מעיצוב מרשים. הדגש של אנשי סקודה בא לידי ביטוי בתכנון פונקצינלי כרכב קומבי רב-תכליתי, עם דגש מופחת על אלמנטים חדישים של עיצוב. חזית הרכב היא חזית טיפוסית של סקודה, וזאת עם גריל שחור מוגדל (כשבראו הלוגו של סקודה) המשתלב היטב בפגוש הקדמי והמעניקים נוכחות לרכב, פנסים מלוכסנים ומכסה מנוע המעניקים תחושת זרימה, ופנסי ערפל תחתיים המחזקים את הנוכחות. העיצוב הזה מוכר מאוד. הוא מאפיין את דגמי סקודה בכלל, ואת הדגמים המבוססים על הפביה (כגון הרומסטר), בפרט. העיצוב הצידי והאחורי של הרכב הם נטולי יומרות מיוחדות. הגג קמור כעט בצורה אחידה, כשהוא משתלב עם קו ישר, כמעט אופקי, של החלונות הצידיים. גם בתי הגלגלים אינם מנסים 'לשבור' את התכנון המונוטוני, ורק פסי המגן והספוילרים השחורים על הגג שוברים ולו במעט את השגרה. בנקודה זו מגיעים לחללקו האחורי של הרכב. גם גם התכנון מזכיר פשטות ופונקציונליות. הדלת האחורית בולטת לאחור על מנת למקסם את נפח העמסת המטען. מיקום הצירים מאפשר פתיחה מרבית של הדלת, כך שלנהג תהיה גישה מקסימלית לפריקת והעמסת המטען. חלקו האחורי של הרכב, ובפרט תא המטען הגדול מעניקים לרכב תחושה של רכב גדול ומגושם. שתי המסילות המחוברות לגג אומנם מעניקות תחושה של רכב גבוה יותר ושל תחושת זרימה, אולם נראה כי חלקו האחורי של המרכב אינו משתלב במראה העדכני והמעניין של חזית הרכב.
גם פתיחת דלתות הרכב אינה חושפת הפתעות מיוחדות. העיצוב 'השגרתי' של קבוצת פולקסווגן מגיח מכל עבר, כשהכוונה היא לפאנלי הפלסטיק השחורים והאיכותיים, ללוח המחוונים הכולל שעוני מהירות סל"ד וחום מנוע, למתגי הבקרה, ללוח התצוגה הדיגיטלי שבמרכז הרכב, לידית השליטה השמאלית על מערכת השמע ועוד. חלקי הפלסטיק בתא הנוסעים נראים איכותיים ועמידים, כשהם משולבים עם חלקים מחומר רך ונעים למגע. יחד עם זאת השילוב השחור המונוטוני פחות יפה למראה (שאלה של טעם), אך גם עמיד יותר בפני פגיעות ולכלוך. הנדסת האנוש של תא הנוסעים תוכננה היטב, כשהדגש הוא על פשטות ותכליתיות.
המושבים השחורים והקשיחים למחצה מאפיינים אף הם את מושבים מדגמים אחרים של פולקסווגן. הכוונון הידני של המושבים עושה את מלאכתו נאמנה, כשניתן  להגיע לאין ספור תנוחות ישיבה, כל אחד בהתאם לממדי גופו והעדפותיו.
כמובן שגם כוונון גלגל ההגה מסייע במלאכה. הישיבה מאחור היא נוחה ומרווחת, וזאת כל עוד מדובר בשני נוסעים מבוגרים, או בשלושה ילדים. שלושה נוסעים מבוגרים ידרשו להידחק במעט, כאשר גם תנוחת הישיבה במרכז הספסל אינה נוחה במיוחד.     
היתרון של הפביה קומבי טמון ללא ספק בממדי תא המטען המוגדל שמאפשר שפע של מקום להעמסת סחורה, כלי עבודה, או לחלופין ציוד לפיקניק המשפחתי. נראה כי מתכנני הרכב שמו את יהבם על תא מטען גדול, הרבה מעבר לזה של המתחרים בקטגוריה. האורך של הפביה הנוכחית הוגדל ב-7 מילימטר בהשוואה לקודמתה, כשהאורך מגיע ל- 4239 מ"מ. תא הנוסעים הוגבה ב- 46 מילימטר, ל- 1498 מ"מ בסך הכל. התוצאה שהשיגו אנשי סקודה היא מרשימה: נפח תא המטען גדל ב- 235 ליטר בהשוואה לדגם הקודם, וזאת למקסימום של 1460 ליטר. כשהמושב האחורי נמצא במקומו, הרי שתא המטען ב- 54 ליטר נוספים בלבד (בהשוואה לדגם הקודם), כשהוא מסתכם ב- 480 ליטר. מדובר בנפח הגדול משמעותית מכל המתחרות בתחום. יש לציין שמידת האורך בין זנב הרכב לבין חלקו האחורי של המושב האחורי מגיעה ל- 959 מילימטר, כשמידה זו מאפשרת העמסת מטען ארוך יותר מבלי לקפל את המושב האחורי. בסקודה בדקו ומצאו שניתן להכניס לרכב אופני מבוגרים (בגודל רגיל), וזאת כשנדרש רק לקפל את המושב האחורי.

 הדגמים המוצעים

     

הפביה קומבי מגיעה לארץ הקודש בארבע תצורות של מערכת העברת כוח, כאשר כל אחת מותאמת לפלח שוק מוגדר.
שני הדגמים הראשונים מותאמים לפלח השוק הפרטי. הדגם הראשון מוצע עם מנוע בנזין בנפח 1.4 ליטר ובהספק של 85.6 כ"ס. הדגם השני מותאם כמעט לחלוטין לדרישות של השוק הישראלי, הווה אומר מנוע בנזין בנפח 1.6 ליטר, כשאליו משודכת תיבת הילוכים אוטומטית. מדובר במנוע בהספק של 105 כ"ס  המפיק מומנט של 153 נ"מ ב- 3,800 סל"ד. גם כאן יש לסקודה קלף מנצח: מדובר בממסרת אוטומטית מסוג טיפטרוניק, המאפשרת העברת הילוכים אוטומטית או ידנית, מבוקרת מחשב. העברה של ידית ההילוכים למצב ספורטיבי מאפשרת להפיק את המיטב ממערכת העברת הכוח, וזאת לטובת חובבי הביצועים. 'החבילה' הזאת של מערכת העברת הכוח תפורה לדרישותיו של קהל היעד הישראלי, ובמיוחד כשהיא מגיעה עם האיכות והאמינות הידועות של פולקסווגן. השוק הישראלי אומנם מאוהב (וללא הצדקה) בתצורת הסדאן, אולם מבט חטוף לעבר שווקי מערב אירופה תגלה שדווקא תצורת הסטיישן היא הפופולרית, וזאת בזכות האפשרות להשתמש ברכב למגוון של יישומים.
שני דגמים נוספים של הפביה קומבי מיועדים לקהל היעד המקצועי. מדובר בשני מנועי טורבו-דיזל בנפחים של 1.4 ו- 1.9 ליטר בהספקים של  80 ו- 105 כ"ס ומומנט של 195 ו- 240 נ"מ, בהתאמה. בימים שבהם פלח השוק של דגמי הדיזל מגיע ל- 60% בקירוב מהמכירות במערב אירופה, בישראל השמרנות נותרה בעינה והלקוחות הפרטיים עדיין מסתייגים מדגמי הדיזל וזאת על אף יתרונותיהם המוחלטת בצריכת הדלק הנמוכה ובמומנט המנוע העדיף. דווקא הנהגים המקצועיים למדו ליהנות מיתרונות הדיזל כשהבולטים שבהם הם נהגי המוניות ומורי הנהיגה. אם מצרפים לכך את תא המטען הגדול מאחור, ואת המוניטין רב השנים של סקודה בקרב קהל יעד זה, הרי שקל להאמין שגם הפביה קומבי תזכה למכירות נאות בפלח השוק המקצועי עם הגעתה לארץ.
לתג המחיר (שטרם נקבע) תהיה כאן חשיבות רבה. היצמדות לרף העליון של קטגוריה 2 תרחיק לקוחות פוטנציאלים רבים שיעדיפו את הדגמים הפופלריים שנמכרים בהמוניהם לציי רכב. מנגד, תג מחיר נוח עשוי לקרב לקוחות פוטנציאלים לבחור בפביה, וכך להרים את רף המכירות של סקודה בשוק הפרטי. הנחה משמעותית לציי רכב עשויה לקרב גם אותם לרכישה של דגמי הקומבי, וזאת כשהם יהנו מרכב משפחתי מבית פולקסווגן במחיר הנמוך משמעותית מתגי המחיר של הדגמים הנוספים המשווקים בקבוצה זו. כמובן ששער האירו הגבוה מקשה על הקבוצה לתמרן בכל הקשור לתג מחיר אטרקטיבי, כשהאחרון יקבע רק במהלך השבועות הקרובים, בסמוך להתחלת השיווק של דגמי הפביה קומבי לארץ – במהלך חודש ינואר.

יוצאים לדרך

הכבישים ההרריים של קרואטיה הם חוויה נפלאה לכל חובב נהיגה. הכבישים צרים ומפותלים, ירידות תלולות טינן חסרות,הכבישים שוממים, והנוף מרהיב. הפביה קומבי, מעצם ייעודה, אינה מיועדת להפגין ביצועים דינמיים מפתיעים, ומי שיחפש אותם צפוי להתאכזב. יחד עם זאת, גרסת ה- 1.6 בנזין האוטומטית וגרסאות הדיזל בהחלט עונים על הציפיות בכל הקשור להיגוי קל, נוח ומדוייק להפליא המשולב עם אחיזת כביש טובה מאוד. הצמיגים המשובחים שהיו בהשקה תרמו ללא ספק לכך, אלא שעדיין לא ברור אם הרכב יגיע עם צמיגים אלו לארץ הקודש. תיבת הטיפטרוניק האוטומטית לא אכזבה. מדובר בתיבה בעלת 6 הילוכים, כשלנהג יש אפשרות החלפת הילוכים ידנית. התיבה מספקת את הגמישות הנחוצה, כשהיא מתפקדת היטב בכל תנאי הדרך, כולל בתנאי עומס קשים ו/או משתנים. מנועי הדיזל והבנזין נתגלו כשקטים, וזאת גם בסל"ד גבוה. דווקא רעשי הרוח במהירויות גבוהות העיבו במעט על הרעש המועט שהגיע מתא המנוע.
למנועי הדיזל עם הממסרת הידנית יש את היתרונות המובנים בתחום המומנט הגבוה. התיבה בעלת 5 ההילוכים מספקת את הסחורה, ומאפשרת להפיק מהרכב את המיטב, כולל עם מנוע הדיזל בנפח 1.4 ליטר. האחרון התגלה כמנוע איכותי וחזק למדי, כשהוא מפתיע בעוצמתו למרות נפחו הקטן יחסית. צריכת הדלק המשולבת (עירונית + בינעירונית) המדווחת ע"י היצרן היא של 4.6 ליטר ל- 100 ק"מ נסיעה במנוע הדיזל הקטן, ו- 4.9 ליטר ל- 100 ק"מ למנוע הדיזל הגדול בנפח 1.9 ליטר. מנוע ה- 1.6 ליטר בנזין צורך כ- 7.5 ליטר ל- 100 ק"מ, בממוצע. נתוני ההאצה מ- 0  ל- 100 קמ"ש הן כ-11.8 שניות עבור מנוע הבנזין (עם התיבה האוטומטית), 13.7 שניות במנוע ה-1.4 דיזל ו-11 שניות לגרסה בעלת מנוע ה- 1.9 טורבו דיזל.
מערכת הבלימה של הרכב הפתיעה לטובה. הבלימה חסונה, איכותית ושקטה, וזאת כשהיא משולבת עם מערכת ABS ומערכת בקרת יציבות אלקטרונית (ESP). בנסיעת המבחן המאתגרת התגלתה מערכת זו כפעילה מאוד, כשהיא מחלצת את הנהג מהרבה מצבים 'מביכים', אם לא למעלה מכך. הפעולה האפקטיבית והבלתי-מורגשת של מערכת ה- ESP התגלתה
עדיין לא ברור אם מערכת זו תסופק בארץ כסטנדרט או כאופציה, ובאילו דגמים. אם בבטיחות עסקינן, הרי שבפביה קומבי מותקנות גם שש כריות אוויר, EBC וחיישני לחץ אוויר בצמיגים.     

סיכום

הפביה קומבי החדשה מבשרת על שיפור מהותי בהשוואה לדור הקודם. מדובר בשיפור מהותי בתחום מערכת העברת הכוח, הביצועים הדינמיים והאבזור הבטיחותי. התוספת של מנוע בנזין עם ממסרת אוטומטית מבית פולקסווגן עתיד, עם תג מחיר ראוי, להגדיל משמעותית את המכירות של סקודה בפלח השוק הפרטי. כמובן שיש לזכור שהכל במונחים יחסיים, וזאת כשנתח השוק של דגמי הסטיישן עדיין אינו גדול בארץ.
לחברות מסחריות ונהגי מוניות מדובר כמעט ברכב אידיאלי. השילוב של רכב פרטי המגיע עם תא מטען גדול מאפשר להפיק את המיטב משני העולמות. החיבור שלהם לרכב דיזל חסון, פרקטי וחסכני, אבזור בטיחותי מתקדם, ולמוניטין האיכות שיש לסקודה בקהל היעד המקצועי, כל אלה אמורים להניב מכירות נאות לדגם החדש. בחינה מדוקדקת של מהות 'החבילה' תחשוף יתרונות לא מבוטלים שיש לפביה קומבי בפלח השוק המקצועי שבו הדגש של עלות מול תועלת הוא הגורם הראשון במעלה בשיקולי הרכישה.   

סקודה פביה קומבי: תעודת זהות

מנועים: 2 מנועי בנזין בנפח 1.4 ו- 1.6 ליטר, בהספקים של 86 ו- 105 כ"ס.
2 מנועי דיזל בנפח 1.4 ו- 1.9 ליטר, בהספקים של 80 ו- 105 כ"ס. .
תיבות הילוכים: 5 הילוכים ידנית או 6 הילוכים אוטומטית (במנועי בנזין בלבד).
מידות: אורך 424 ס"מ, רוחב 164 ס"מ, גובה 150 ס"מ.
נפח תא מטען: 480 ליטר. נפח תא מטען כשהמושב האחורי מקופל: 1460 ליטר.
בטיחות: 6 כריות אוויר, מערכת ESP, ABS, EBC. 
ביצועים: האצה מ-0 ל- 100 קמ"ש מ- 11.8 שניות (בנזין 1.6 אוטומטי) ועד 13.7 שניות (דיזל 1.4 ידני)
צריכת דלק משולבת: מנועין בנזין בין 6.5 ל- 7.5 ליטר ל- 100 ק"מ (מנוע 1.4, ומנוע 1.6 +ממסרת אוטומטית, בהתאמה).
מנועי דיזל: בין 4.6 ל- 4.9 ליטר ל- 100 ק"מ (מנוע בנפח 1.4 ליטר ומנוע בנפח 1.9 ליטר, בהתאמה).

 


 

 

 

 

 
 

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים