רוחה של הצלחה
 
רוח חדשה נושבת אצל יצרני המשאיות, רוח של הצלחה. החברות מצביעות על רווח מכירות נאה, היציאה מהשפל הכללי של היצרנים כבר מורגשת. ההשקות הנוצצות הן סממן לעידן חדש של היצרנים. נציג 'רכב ותחבורה' מספר כאן על השקות איכותיות אחרונות מבית איווקו ומבית מרצדס
 
דובי זכאי
 
           
משהו טוב קרה,  מן-הסתם, ליצרני המסחריות והמשאיות; מסיבות העיתונאים הצנועות- יחסית בכל רחבי אירופה, הפכו להיות תצוגה של השקות יוקרתית של משאיות ואוטובוסים. בד-בבד עם השיפור המשמעותי באיכות המשאיות והמסחריות - הן בעיצוב והן במנוע - השקיעו היצרנים גם בשיפור מסיבות העיתונאים...
חברת מ.א.ן למשל, בחרה כפר תיירותי, אוסטרי, הטבול בירוק ובאגם להשקה יוקרתית, או יותר נכון: להצגת תוכניות העתיד של החברה. עיתונאי אירופה (וישראל) רוכזו במלון מפואר, וטקס ההשקה כלל הרצאות ותשקיפים של ראשי החברה, השקה של אוטובוס חדש ששייט לו על אגם וולפגאן ברפסודה ענקית, מסביבו פעלולי תאורה ואש. החברה, שבדרך כלל הצטיינה בסולידיות, יצאה בהשקה זו מגדרה - בחשיפה ובהתנסות הכתבים בנהיגה בכל דגמי רכבי החברה.
וולבו השוודית הביאה את עיתונאים להשקה מיוחדת של המשאיות הקלות שמייצרת באתר מדהים, ששימש מסתור למטוסים בתקופת המלחמה הקרה. השקה מרשימה ביותר - למשאיות מצוינות ביותר. 
לאחרונה 'איווקו' הגדילה לעשות, הזמינה את עיתונאי אירופה למונקו. העיתונאים המתינו להודעה חשובה, משהו כמו - פרידה של "איווקו" מקונצרן הענק פיאט. אבל ההודעה הייתה אחרת. משהו שלא הכרנו עד היום בתעשיית המשאיות. 'איווקו', כידוע, התפתחה למימדים מכובדים באירופה. בסגמנטים מסוימים החברה מובילה באירופה, תוך הובלה במקום ראשון במכירות.  מנכ"ל קונצרן פיאט איטליה, סרג'יו מרקיונה, קימץ במילים. בהכרזה חד משמעית בישר לכולם שפיאט תמשיך להחזיק באיווקו. אבל ההכרזה החשובה אינה קשורה לתחום המשאיות. החברה חתמה על הסכם חסות עם נבחרת הרוגבי הטובה בעולם, All Blacks (אול בלק). תצוגה מרהיבה של נבחרת הרוגבי הפגינה את הכוח והמוטביציה של חבורת הצעירים השרירית... לאחר סרטון תדמית ומפגש עם הקפטן והמאמן הובן הקשר; חברת איווקו ממצבת את עצמה כיצרנית ששואפת לכבוש את המקום הראשון באירופה. החברה משדרת כוח עוצמה ורצון להצליח - ואלה בדיוק אותן הכרזות של קבוצת הרוגבי. זאת גם הסיבה לאיחוד כוחות בין הקבוצה לבין איווקו. חברה כאיווקו חייבת ב"תשלום" מסוים של הפגנת כוח ויכולת. בקצב הזה נראה שהחברה באמת הולכת לכבוש את אירופה. בינתיים התמונות בעתיד של המשאיות יקושרו בצורה גראפית עם נבחרת הרובי הקשוחה מניו זילנד.
 
רוח חדשה
 
רוח חדשה נושבת אצל יצרני המשאיות, רוח של הצלחה. החברות מצביעות על רווח מכירות נאה, היציאה מהשפל הכללי של היצרנים כבר מורגשת. ההשקות הנוצצות הן סממן לעידן חדש של היצרנים, שבו משבחים את הרכבים וגם מסביב. ועוד פרט חשוב; בסיום היום המרתק הציגו את הניו דיילי ארבע-על-ארבע, בצבע שחור מרהיב, חלומו של כל ג'יפאי. משאית ה'קונצפט' "איווקו סטראליס" החדשה גם הוצגה ברחבה לפני העיתונאים -  רק לראות ולא לגעת. בינתיים עוד לא החלו שיווקה. 
בארץ המתחרים על פלח המסחריות השוק של 2.8 - 6.5 טון הציגו רכבים חדשים. עיצוב, מנועים, מתלים, אריזה חדשה ומשובחת. ה"ניו דיילי" שהושקה לפני כמה חודשים באיטליה (ראה נסיעת מבחן בכתבה זו). מרצדס ספרינטר שהושקה בגרמניה ברלין, (ראה נסיעת מבחן בכתבה זו) ואחותה, הכמעט תאומה פולקסוואגן קראפטר(נסיעת מבחן בגיליון הבא).
הניו דיילי הוצג לאירופאיים (ולנו), לפני כמה חודשים באיטליה. הקבינה עוצבה על ידי המעצב הנודע גי'אוג'יארו והפניה למעצב מראה את החשיבות שמעניקים באיווקו לעיצוב ונוחות. בורר ההילוכים נעוץ היטב בקונסולה המרכזית, דבר ששאר היצרנים גם עושים, מאפשר לנו לשחרר את הקבינה ממוט הילוכים מעצבן שמפריע בין המושבים, ומאפשר שני מושבים ליד הנהג. המנועים קיבלו את תקן יורו 4 עם מגוון מנועים 2.3 ליטר עם הזרקת מסילה משותפת וגיאומטריה משתנה, 116 או 136 כ"ס ומנוע ה-3.0 ליטר עם יכולת של 146 כ"ס או 176 כ"ס. תיבות ההילוכים ידנית שישה הילוכים או רובוטית שהפרש הכספי בניהן לא גדול. הניו דיילי מוצעת במשקלים של 2.8 - 6.5 טון באפשריות של מיניבוס משאית דאבל קבינה וארגז מאחור, משאית עם שני נוסעים ונהג וארגז ארוך או מסחרית סגורה בגבהים שונים. 
           
 
הניו דיילי החדשה
 
נסיעת המבחן נערכה, כאמור, לפני כמה חודשים באיטליה. הניו דיילי, כשמה כן היא, חדשה לחלוטין - מעיצוב מזמין ועד יכולת מנוע חזקות עם תקן יורו 4. בימים אלה מגיעים רכבים הראשונים של ה'ניו דיילי'. לארץ יגיעו איווקו ניו דיילי במשקלים מ-3.5 טון ועד 6.5 טון משקל כולל. בינתיים משפחת הדיילי בארץ תכלול שלושה דגמים, במשקלים שבין 5,200 - 6,500 ק"ג (נדרש רשיון ג' למשאית). המנועים בתקן יורו 4: גירסת 3.0 ליטר 150 כ"ס, טורבו רגיל. גירסת 3.0 ליטר עם 180 כ"ס, עם טורבו בגיאומטריה משתנה. יתכן ובחברה יחליטו על הרחבת מגוון המנועים, כאמור יש גם מנוע 2.3 ליטר שבינתיים לא מדובר להביא אותו. כיאה לסדרת יורו 4 המנועים שקטים יותר, צרכנים צנועים יותר של סולר וכמובן פחות מזהמים. בתוך הקבינה נשמר השקט (במידה והחלונות סגורים) המנועים מגלים גמישות רבה שאינה מחייבת החלפת הילוכים רבה, החלפת ההילוכים קלה בגלל המרחק הקצר והמיקום הנוח.
מסלולי הנסיעה נבחרו לא רחוק משדה התעופה של מילאנו. לכתבי הרכב התאפשר לנסוע בין כפרים קטנים, שדות חקלאיים, כבישים צרים עם עליות וירידות וסיבובים, בקיצור - אנשי איווקו עמלו על בחירת הדרך הנכונה לבחון בכל שלב את הרכבים. לרשות העיתונאים הועמדו כל הדגמים עם מנועים חלשים יותר וחזקים, סגורים ופתוחים, ביכולת מנוע שונות. במשך יום שלם נסעו העיתונאים על הרכבים במסלולים שונים. ההילוך הראשון אינו מאפשר משיכה, אלא מיד צריך להחליף הילוך, כך שאם אתם במצב של נסיעה איטית עדיף להישאר בהילוך שני. הרכב אינו רועד, המנוע לא מתלונן. הרכבים היו מוטענים כמעט במשקל המרבי - כך יכולנו לבחון את הרכבים בנסיעת אמת. בגירסת המנוע החזק, 3.0 ליטר כ-180 כ"ס, הילוכים דילגו קדימה בקלות ובלי צורך להאיץ במנוע יותר מדי כך שהטיפוס להילוך שישי היה מהיר וקל. ניסיונות שלי לנוע בכפרים ציוריים עם כבישים צרים ולעיתים הידחקות אל רחבות פריקה קטנות בתוך סימטאות. הניו דיילי גילתה גמישות מצוינת גם בתנועה לאחור, בעזרת מראות טובות וגם בנסיעה והחלפת הילוכים בתוך כפרים צפופים.  
בהתחשב בעובדה שכמעט כל היצרנים הוציאו לשוק דגמים חדשים, פורד עם הטרנזיט החדשה, המאסטר ומובאנו של רנו ואופל וסיטרואן פיאט ופיז'ו שהוציאו את הדגמים החדשים ג'אמפר, דוקאטו, ובוקסר ועתה שלושת הכבדים יותר, רכבים חדשים (בעיצוב ומנוע) לבחירה, הקונה צריך לבחון את כולם, איווקו, מרצדס פולקסוואגן - לנישה מסויימת. אחרי הבחינה המעשית של נהיגה, מגיעה הבחינה הכלכלית, אחר כך ירידה ערך הרכב במכירה, מחיר הטיפולים, הטווח שלהם וגם אפשרות מכירה בתום תקופת האחריות, לבחון את הסדרי הטרייד אין עם החברה. יש מבחר ותחרות בין היבואנים, כדאי לנצל את המצב, אולי הפעם לטובת הצרכן.
 
 
 
הספרינטר החדשה כבר כאן
 
 
את מרצדס ספרינטר החדשה הכרתי לפני כמה חודשים, בברלין שבגרמניה. כיאה לחברה גרמנית הוצג הרכב ביסודיות. מגרש סגור שהוא גם מגרש המבחנים של חברת צמיגים גדולה מישלן, שם נבחנו כל מערכות הבקרה של הרכב.
עתה הגיעו הרכבים לארץ, הגיע הזמן לבדיקה בתנאים הקשים יותר של הארץ; אם נתייחס לרגע רק למרווח הגחון, שדומה לרכבי שטח, 21.5 ס"מ, המרווח מעניק את יתרון לנהג, שליטה מלאה על הדרך. הדגם שנסעתי בו, ,515 מצויד בקבינה כפולה עם מנוע 2.2. ליטר, dela 642 המייצר 150 כ"ס. משקל כולל של 5 טון. הגובה של הרכב מעניק לנהג את התחושה הטובה של השליטה, מערכת בקרת יציבות מעניקה לרכב גם בסיבובים חדים, על ידי העברת כוח הבלימה לאחד או יותר מהגלגלים, וגם מספק וויסות הספק המנוע בהתאם לצורך. הרכב מפנק ומעניק לנהג בנוסף ליתרונות של הסיבובים המהירים. הרכב הנ"ל ליווה אותי בירידה מירושלים לים המלח, נסיעה לאורך כביש 90 ביום חורפי וגשום. אפילו זכיתי לעבור עם "החלוץ המתאזרח" שיטפונות בנחל, חבר, בנחל צאלים, בדרכי לערבה הצפונית, כיכר סדום ואחריו. כדי לחוש רכב צריך לצאת איתו למרחבים, גם לבקר באזור המחייה הטבעי שלו בסביבה העירונית, בשווקים עמוסים. את הנהיגה החופשית לא קבלתי בגרמניה ולכן הנהיגה כאן הפכה לתענוג צרוף. הרכב מגיב יפה, ידית הילוכים על הקונסולה המרכזית מעבירה בזריזות את ההילוכים, המנוע מתחיל לזעוף ולרטון ומשמיע קול רק שמורידים הילוך בעליה. בדרך כלל הרעשים כמעט ולא נשמעים, המנוע סוחב כמו נמר. מסביב ראות מצוינת. השימוש במראות המפוצלות מעניק ראיה טובה לאחור. הרכב מצויד בכמה מערכות בטיחות חכמות. מערכת נוספת, ערכת ריסון המטען המייצרת כמה אפשריות לאריזת המטען, אפשרות ליישום ברכב הסגור. מערכת asr, החשובה במיוחד לרכב שאינו עמוס בתחילת נסיעה, אז הגלגלים מחליקים. מערכת בקרת יציבות אלקטורנית ADAP, מעניקה מאופן רציף נתונים המתקבלים ממספר רב של חיישנים. היגוי מציין אפשר את ניסיונות שלי לחניה ונסיעה לאחור כמעט בכל מקום.
 
 
 
 

 

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים