צהוב עולה
 
נסיעת המבחן  באיווקו סטרליס (תצורה: 6x2, 480 כ"ס, (sa - הפכה לנסיעת כיף. בוחן הרכב שלנו מספר כאן על משאית גדולה שמתנהגת כפרייבט נטול משקל, עם רכות בנהיגה, ועם קבינה מפנקת במיוחד לנהג. משאית משודרגת שערוכה גם לתקני היורו 4
 
דובי זכאי
 
עצי האורן הזקופים ביער בן שמן לא ראו מימיהם תופעה כזו;  
ושלא תבינו לא נכון, היער הזה עבר כבר לא מעט בחייו. מדובר ביער ותיק, שניטע כאן באמצע המאה הקודמת ונושק לגוש דן. פעם פילחו אותו בכביש רב מסלולי ההולך מזרחה, אל ישובי מודיעין ומרחיק עד ירושלים. אבל תופעה כמו זו שנראתה ביער ביום אביבי של חורף ביער מעולם לא קרתה. 
כביש שולי קטן מוליך לעבר עמק הנזירים. עמק קטן,  שבו כמה מערות נזירים מהתקופה הרומית. כביש משובש להפליא נכנס למקום, חלקו דרך עפר כבושה. ביום של אמצע השבוע, שעה שהיער שקט, עצי האורן לוחשים במחטיהם סוד, לפתע מופרת השלווה. משהו ענק וצהוב מגיח ליער. הוותיקים בין העצים זיהו את ה'משהו' כמשאית. לרגע משהו עורר את היער והעצים הקשישים לחשו לשתילים הרכים: "זאת משאית, רואים?"...
המשאית הענקית נכנסה ברעש גדול אל הכביש המצ'וקמק, צבעה צהוב בננה, נעצרה בסדרת נשיפות של הוצאת אוויר. שני סרנים האחוריים משוחררים מנטל, של עגלה נגררת והמשאית כאילו קלילה כפרפר צהוב. הדלת נפתחה, ממנה ירד שלוש מדרגות, גבר, לא משהו  (זה אני...). עצי האורן הנידו ראשם בחוסר עניין וחזרו לתפקידם המקורי, להעביר את הרוח בלחישה בין מחטי האורן. והמשאית, עומדת למבחן בלב היער.
מקום המבחן מעט שונה מהרגיל, כאן במקום ניטרלי, אפשר לבחון את כל הנוחות שמעניקה המשאית. אף אחד לא מפריע להשתרע בפינת השינה, (אגב, היה מצוין - מזרון רחב ושקט) לבחון את כל האורות הפנימיים והחיצוניים, לראות בסבלנות את מערכת השעונים, לראות איך עולים ויורדים מהמפלצת הגבוהה, וכמובן להעמיד את המשאית בפוזה נאותה לתצלום עם עצים. דומה שעצי היער מזמן איבדו עניין בי ובמשאית. הפעם אין מה לחשוש. הטבע והמשאית מתחברים בנקודה אחת - יורו 4.
           
 
 
מפלצת גדולה
 
המשאית שלנו, מדגם סטראליס, AS260S48Y/P בתצורה של 6x2, מצוידת במנוע דיזל, 12,880 סמ"ק, עם הספק של 480 כ"ס ב-1900 סל"ד, חתיכת מפלצת גדולה. הסטרליס, כאמור, עומדת בתקנות יורו - 4. הסטרליס המקורי, עברה כמה שינויים וחידושים; בסיסה התרחב, נולדו עוד כמה סטרליסים. במקום להעניק לכל אחד שם חדש הכניסו את כולם למשפחה אחת ענפה והוסיפו להם את האותיות באנגלית,AS   - הדגם הבסיסי, שממנו נולדו שני אחים צעירים, יותר -   AT/AD, שפירושו הוא 'אקטיב טיים' ו'אקטיב דיי'. המשאית שהגענו איתה ליער שייכת לדור הגבוה והחסון, דור הנפילים הגדול - AS .
משאיות ה-AS מצוידת ברצפה שטוחה, היא יותר גבוהה מאחיותיה ה-AT AD ב15 ס"מ, בגלל היעוד שלה – שבו הנהג אינו עושה את דרכו פעמים רבות במשך היום לקבינה ולרחוב. העיצוב מיוחד; הפגוש הקדמי מפגיש אותנו עם יחידות תאורה, המזכירות מופע חשמלי בדיסקוטק קטן. בחלק העליון של הפגוש, שני פנסי איתות המתוחים לצדדים, מתחת להם שני פנסי דרך חזקים. למטה, חפורים היטב בתוך גומות נאות, שני פנסי ערפל, בכל צד. משני צידי הפגוש, המשך לפנסי האיתות וצבעם הופך לכתום. עיצוב החזית מקרין חוזק. שני כונסי אוויר עם חמישה חרירים בצידי הקבינה, אלה מעדנים את הפינות ומשלימים את מראה העיצוב האיטלקי המצוין. שני פסים להדגשת והם קו מכסה במנוע יורדים מהשמשה הקדמית, ויוצרים כעין גל עדין שגולש אל הפגוש החסון עד לקצה הקבינה כעין כיפוף פנימה, אשליה שמעניק לכם המעצב ביד נדיבה. בהמשך הקו היפה גולש גם הפגוש החסון ומרכך במעט את מראהו. החזית כאילו מחולקת לשלוש; למטה הפגוש שבצדדיו מתחברות אליו המדרגות לתא הנהג. המדרגות מקבלות את הצבע, שתי מדרגות נראות ועוד אחת, נסתרת מאחורי הדלת. למעשה זו ריצפת הקבינה. החלק התחתון של הפגוש מצויד במדרגה, כדי לתת לנהג אפשרות להגיע ולנקות את השימשה הקדמית. הרווח בין הפגוש לתא הנהג מתוכנן, ויוצר כעין פס שחור, זהו חלל שמאפשר את פתיחת המכסה של החלק הקדמי. המעצב המשיך את הקו, הוליך אותו לצידי המשאית כגל נאה שחור. החלון הקדמי הוא העליון בשלושת החלקים, חלון גדול מעט נטוי לתא הנהג ומאפשר מראה מצוין של הדרך והצדדים. החלק המרכזי מצויד בגריל גדול, מעליו מפוזרות האותיות של סטרליס. זוג מראות טובות מעוצבות (הרי לא ישאירו את החלק הזה בלתי מעוצב), האחת רגילה, השנייה פנורמית - שתיהן מתכוונות מתא הנהג. במרכז הפגוש מדרגה, כדי לתת לנהג אפשרות להגיע ולנקות את השימשה הקדמית. 
 
 
מנוע משודרג
 
המנוע,Cursor 13 , עם שש בוכנות, מנוע מתקדם שמספק 480 כ"ס ב-1900 סל"ד. המנוע הזה ואחרים מצביעים על השינוי הגדול של המנועים שחל מאז 1990. אז הספיקו 300 - 370 כ"ס, ואלה היו מנועים רעשניים, בזבזניים ומזהמים. תקנות היורו החמורות עשו סדר וחייבו את היצרנים לעבור לפסי מחשבה אחרים. כיום היצרנים מודים שהתקנות החדשות קידמו את תעשיית המשאיות לדרגות טובות. התקנות החמורות הביאו לייעול של המנועים, מנועים חזקים, פחות בזבזניים, עם יכולות גדולות יותר, שקטים יותר, וכיום השוק דורש מנועים גדולים יותר. כוח הסוס כבר מזמן עלה ל-500 כ"ס והדרישה היא  לחסכון בדלק. המנועים שמייצרות חברות כמו מ.א.ן, וולבו כבר מגיע ל-610 -660 כ"ס. המנועים שקטים, הנהג בכלל לא שומע אותם בתוך הקבינה הסגורה.
ראוי לציין ש'איווקו', משתייכת לקונצרן הגדול של 'פיאט'. חטיבת המשאיות של איווקו מחזיקה פלח של 17 אחוז באירופה. פלח מכובד שמציב את החברה במקום שני אחרי 'מרצדס'. 'איווקו' מייצרת משאיות בכל המשקלים ובכל גדלים, וכך ללקוח יש אפשרות לרכוש כמה סוגי משאיות לצרכיו השונים (וכן אוטובסים).
מקום הייצור של משאיות החברה - בכל רחבי אירופה. המנועים מיוצרים בגרמניה, ההרכבה נעשית באיטליה, ספרד, או בלגיה. המניות של החברה נסחרות בשוק המניות של הולנד – בקיצור, חברה חובקת אירופה. אבל לא רק אירופה, בסין כבר מיוצרים רכבים רבים מתוצרת החברה, כמו כן בברזיל, וכל היצור הזה מיועד לשוק המקומי. בארץ חברת 'איווקו' מיוצגת על ידי חברה 'פלדטראק' סוכנויות בע"מ, הם המשווקים הבלעדיים של איווקו.
 
נסיעת כיף
 
דגש מיוחד הושקע בתכנון תא הנהג. רצפה שטוחה בקבינה, מאפשרת תנועה חופשית לנהג, בזמן החניה. תא השינה המפנק, הופך בקלות להיות חדר עבודה קטן ויעיל עם שולחן, מקום לטלוויזיה, מכשיר ווידיאו ופינה לפקס. הפעלת הרדיו ולוח מצגי הביקורת נעשה דרך גלגל ההגה. למשאית שודך גיר אוטומטי עם 16 הילוכים גיר 'יורוטרוניק'. מערכות הגיר המשודכת למשאית מתוצרת 'ZF בעלת 16 הילוכים. 
נסיעת המבחן הפכה לנסיעת כיף, המשאית אינה עמוסה מתנהגת כפרייבט נטול משקל, רכות הנהיגה, הישיבה הגבוהה - כל אלה נתנו תחושה נהדרת שממש היה קשה להיפרד מהמשאית. ההילוכים עוברים מצוין, הצגים מעניקים לנהג תמונה נכונה של כל המערכות. אפילו הנסיעה על דרך העפר ביער הייתה נוחה ושקטה. העלייה והירידה היו קלות, המדרגות הגדולות מאוד נוחות, כיוון ההגה, הישיבה על הכיסא השקילה האוטומטית וקביעת גובה הכסא. הושטת היד אל המתגים בנגיעת יד, מעבר לגיר ידני קלה ואין בעיה להעביר את ההילוכים לפי מד הסל"ד - אף על פי שלדעתי עדיף להשתמש בגיר האוטומטי, למעט בעליות קשות שהרכב עמוס או בתהליך של בלימה בירידה ארוכה.  
 
-----------
 
תעודת זהות
איווקו סטרליס AS - 6x2
מנוע: קורסור 13 .
בוכנות: שש בוכנות. 
נפח: 12,880 סמ"ק.
הספק מירבי: 480 כ"ס 1900 סל"ד.
תיבת הילוכים: יורוטרוניק 2 ZF אוטומטית. 
מס' הילוכים: 16 הילוכים.
הגה: הידרואלי עם אפשרות לכוון הטיה.
קוטר גלגל ההגה: 470 מ"מ.

מערכת חשמל: 24 וולט.
מיכל דלק: 600 ליטר.
תא שינה: מוגבה מפואר
משקל כולל: 50 טון
מרווחי טיפולים: 80.000 ק"מ   
 
 
 

 

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים