סאאב ביו-פאואר המונע באתאנול

  

בחברת סאאב, השייכת לג'נרל מוטורס, שמים את יהבם על מנוע המאפשר עבודה באתאנול, הווה אומר דלק טבעי המשמש כתחליף לבנזין המופק מנפט.
צוות הפיתוח שכלל את מהנדסי החברה ביחד עם מהנדסי שהגיעו בחברת האם, GM, פיתחו מנוע חדשני המאפשר עבודה אופטימלית בדלק טבעי.
לפני חודשים סופרים נחשף דגם הרכב החדש שמכונה 9-4x ואשר בקירבו פועם מנוע המכונה 'Bio-Power'. מדובר במנוע רב עוצמה, וזאת על שנפחו הוא כ- 2.0 ליטר.. המנוע המוזן באתאנול E85 (85% דלק המופק מהצומח + 15% בנזין) מפיק הספק של 300 כ"ס ב- 5,400 סל"ד, ומומנט של 400 נ"מ. הנתונים המשובחים הללו (כ- 150 כ"ס לנפח של 1 ליטר) הושגו בסיוע מגדש טורבו שתוכנן לפעול עם האתאנול.
לצורך הפיתוח נלקח מנוע דומה של החברה (בעל הספק של 245 כ"ס), כשהוא עבר מספר שינויים. הראשון שבהם הוא שינוי ראש המנוע, כך שהוא יאפשר לבצע הזרקה ישירה. הגישה הבסיסית הייתה לאפשר למנוע לפעול באמצעות אתאנול, אולם מבלי להזניח את האפשרות שהאתאנול לא יהיה בר-השגה, והמנוע יוכל לעבוד גם באמצעות בנזין. 
לאחר הוספת מערכת ההזרקה הישריה, צוות הפיתוח הגדיל את יחס הדחיסה ל- 10.5:1. יש לציין כי הגדלת יחס הדחיסה מתאפשרת הודות לאוקטן הגבוה של האתאנול ביחס לבנזין. בשלב זה נדרש תכנון מחדש של מערכת ניהול המנוע הממוחשבת. הכוונה היא לתזמון מדוייק של מערכת ההצתה - בהתאם לסוג הדלק במנוע. שינוי דומה נדרש גם בהגדשה, כשהמטרה המשותפת היא למנוע מצב של הצתה מוקדמת של הדלק. הגדלת יחס הדחיסה 
מ- 1:9.2 ל-  10.5:1, בשילוב עם הגדשה חזקה עלולים ליצור הצתה מוקדמת והרסנית של הדלק במנוע. 
שיפור נוסף שביצע צוות הפיתוח כלל הוספה של תזמון שסצתומים משתנה, כאשר התזמון המשתנה הוא רק לשסתומי היניקה. התזמון המשתנה מאפשר שיפור של ההגדשה כבר בסל"ד מנוע נמוך, תוך הפחתה משמעותית בזמן התגובה. התוצאה בפועל היא שלרשות הנהג עומד מומנט מנוע מקסימלי של 400 נ"מ, וזאת בטווח גדול מאוד של סל"ד (בין 2,600 ל- 5,100 סל"ד, כאשר מומנט של 320 נ"מ זמין כבר ב- 2,000 סל"ד). מהנדסי הפיתוח הצמידו למנוע החזק גם את מערכת העברת הכוח שכוללת הנעה בכל הגלגלים (XWD) שמתוזמנת דרך מערכת בקרה ממוחשבת. מערכת זו מחלקת את העברת הכוח בין הגלגלים הקדמיים והאחוריים, כשבתווך נמצאת מערכת המונעת החלקה עקב עודף מומנט. המחשב מסוגל להעביר עד 40% מהמומנט לגלגלים שלהם יש אחיזה טובה יותר, ולהפחית, במקביל, את המומנט בגלגלים המחליקים. מערכת זו משפרת בצורה משמעותית את יציבותו של הרכב , וזאת כשהיא גורמת לחלקו האחורי של הרכב לנוע בצורה קרובה יותר לכיוון שמתווים הגלגלים הקדמיים.

 

 

 ס

 

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים