ספרינטר עם רישיון לפרייבט

חידוש אצל מרצדס הספרינטר: המסחרית הפופולארית מתאימה את עצמה לשוק הישראלי ומעכשיו רשאים לנהוג בה גם בעלי רישיון ב'. הספרינטר החדש מגיע לישראל עם מספר סוגי מנועים ומגוון של הספקים, כך שיוכל להתאים כמעט לכל דרישה

דובי זכאי

לפני זמן-מה פגשתי בעל מפעל לא גדול, בינוני, המייצר מוצר בסיסי לתעשיות לניקיון הבית. בעל המפעל ועובדיו מכינים את המוצר עבור חברות מפורסמות, מוסיפות את הלוגו ומעבירות את הסחורה למזמינים. כדרך בעלי עסקים בעל המפעל סיפר על הצלחותיו, ובעיקר על צרותיו. המסים הגבוהים, המכירות הנמוכות, התחרות, גניבת הפטנטים, בקיצור - בעיות שיש לכולם. אבל הוא הוסיף ואמר לי: "יש לי בעיה שקשורה קצת בתחום שלך. כדי להעביר את הסחורה אני משתמש ב"ספרינטר" של מרצדס, מסחרית סגורה במשקל כולל של 5 טון. אני משלח בעיקר סחורה בנפח ופחות במשקל, לכן אני זקוק לרכב גדול - ביכולת נשיאת משקל נמוכה. מספיק שלושה טון כולל. לנהיגת ה"ספרינטר" צריך רשיון ג', מה שמחייב אותי להעסיק נהג. הרכבים האחרים בשוק קטנים מדי לכמות הסחורה שאני צריך. הנהג עולה לי הרבה כסף, ומעבר לכך - הוא גם לא עובד יצרני במפעל - כך שיש ביזבוז זמן של העובד. אם היה רכב דומה שמאפשר נהיגה ברשיון ב' הייתי כל פעם נותן צ'ופר לאחד העובדים, בעלי רישיון, לצאת "לטיול" של חלוקת סחורה. להם יום כיף - ולי חסכון רב בכסף."
ובכן, מר בעל מפעל, הפתרון נחת ממש לא מזמן בארץ.
גם בחברת "כלמוביל" הבינו את  הבעיה. את המרצדס ספרינטר אפשר לקבל בתצורה הקיימת עם אפשרות לנהיגה ברישיון ב'. מה? למה? איך? על כך נספר לך, בעל המפעל, וגם לכם קוראינו הנכבדים.

נסיעת מבחן מענגת

נסיעת המבחן הפעם הייתה אחת מנסיעות המבחן המענגות שהיו לי. אמנם הדגם שקיבלתי היה 311, דגם שלא יגיע לארץ, מעט יותר חלש מהדגם שיימכר, ה-313, אך דומה לו ומשופר ממנו. הוא גילה יכולות מפתיעות. המנוע בסך הכול סיפק 110 כ"ס, אבל הטורבו המשופר הביא את הרכב ליכולת טובה בהרבה. המנוע, למרות שהוא דל כוחות יחסית, סחב היטב את הנוסעים והכבודה.
הנסיעה התחילה ביום גשום להפליא, הדרך נפרשה לפנינו באותו שישי-שבת גשום, יומיים של נסיעה במזג אוויר קשה (נו טוב, רק יחסית לארץ). בתחילה פנינו דרומה אל הנגב המערבי. אחר כך, בשבת, אל הצפון הרחוק. כדי לזכות בתחושת הנוסעים צירפתי גם את רעייתי ועוד מבקרת קפדנית, וכך יצאנו רכובים על ה"ספרינטר", היחידה בארץ שמתאימה גם לרישיון ב'. הוספנו למשקל העמסה בסדר גודל של כ-600 ק"ג.
רגע לפני הנסיעה עוד ביצעתי את התרגיל של עליה וירידה (כעשרים פעם), למושב הנהג, הליכה לחלק האחורי ופתיחת הדלתות האחוריות. המדרגה הרחבה עוזרת מאוד לעליה על הרכב, הגלישה ישירות מהכיסא למדרכה הייתה קלה, כך אפשר לקבוע שהכניסה והיציאה נוחים מאוד. המושב מתחשב, מוריד עצמו לצורך הישיבה, ואחר-כך שוקל את הנהג ומעלה אותו לגובה הרצוי. ההליכה לאחור ופתיחת הדלתות נוחות, לעלייה לתא המטען נדרשת מדרגה אחת. הישיבה לנהג מאוד נוחה שתי הנוסעות הקפדניות לידי סיפרו שהישיבה על הכסא המשותף (המתאים לשני נוסעים) נוחה, משעת גב הוצבה בשיפוע נכון, גובה הכיסא מגובה הברכיים נוח. בדרך כלל הישיבה לצד הנהג ברכבים מסחריים מאוד לא נוחה. הישיבה של הנהג נוחה מאוד, שדה הראיה משופר ומעניק ראיה טובה קדימה, עובדה שנהגתי בכל אותם יומיים ולא הרגשתי שמץ של עייפות. ידית ההילוכים במיקום נוח מאוד, והחלפת ששת ההילוכים ממש קלילה וכמעט ולא מורגשת. דוושת המצמד אינה דורשת הפעלת כוחות חזקים מדי, גם בעת המתנה בפקק מעייף שדורשת לחיצה חוזרת ונשנית על דוושת המצמד.
קלות הנהיגה מזכירה רכב פרטי, למעט מעט שיקולים של הרוחב והגובה - בסך הכול הנהיגה  פשוטה למדי. מראות מצוינות ושטח ראייה טוב מלפנים, כל אלה עושים את הנסיעה ליותר נוחה. מרצדס גם מעניקים פתרונות נכונים להעמסה. כך נוצרה מערכת של רצועות לקשירה שהיא מגובה בפסי נעילה מיוחדים לאורך כל תא המטען, עם נקודות עגינה מקבילות לאורך הקורות בתא המטען. מישהו כאן השקיע מחשבה ולא הסתפק בלולאות נעילה הסטנדרטיות. מרצדס נערכה עם כמה חברות אירופאיות שמעניקות פתרונות של דרכי העמסה וציוד מיוחד שהותאם לדרישות מרצדס, לכן המזמינים את הרכב כדאי שיבדקו את האופציות המוצעות.

פס הייצור

הספרינטר של חברת מרצדס, שחקנית מנוסה במגרש המסחריות. הספרינטר הקודם יוצר  בשינוי קל, תחת השם פולקסוואגן LT. שניים עשר שנים סחב הרכב המסחרי את התואר של "מסחרית טובה, מבית טוב". במשך אותו זמן נמכרו בעולם 1.3 מיליון יחידות של "ספרינטר". הסחורה קצת התיישנה והגיע הזמן להחליף. המפעל החדש, בלודוויגספלד שנמצא מדרום לברלין, נבחר כיעד לשינוי של ה'ספרינטר'. המפעל המתוחכם, נקי עד קנאה ואינו נזקק לעובדים רבים. חלק ממערך ההרכבה של הרכבים אלה רובוטים, שכידוע פטורים מתנאי העסקה, ועדי עובדים ושאר הזוטות שעוצרות לא פעם בשביתה פס ייצור... מפעל נוסף שמייצר את הספרינטר החדש נמצא בדיסלדוף.  מסתבר שחברת 'פולקסוואגן' ממשיך בקשר על פס הייצור עם הספרינטר החדש. במפעל בלודוויגספלד, בפס הייצור השוקק חיים, בין סמלי המרצדס הגדולים בחזית, מפעם לפעם אפשר לראות גם את סמל פולקסוואגן. על אותו פס ייצור מורכבים שני הרכבים. גם המתחרה, ה'קראפטר' של פולקסוואגן, מקבל יחס שווה מאנשי מרצדס בפס הייצור. הדימיון בין שני הרכבים כמעט  מושלם. הספרינטר מעודן בעיצובו ומעוגל, הפולקסוואגן, אחיו לפס הייצור, מקבל חזית קצת יותר קשוחה וחסונה. השוני בין שתי המסחריות בעיקר בקרביים, במנועים ובגירים, וכמובן בסמל הענק שקבוע בחזית הרכב.

עיצוב ידידותי

יד מעצב ענוג נגעה בספרינטר החדשה, ליטוף של אהבה אפשר להגדיר את עבודת המעצב, מכסה המנוע משתפל בזווית נוחה, שאינה מסתירה את קידמת הרכב לנהג. המכסה, בולט באלגנטיות מעודנת. סמל העיגול והחיצים של מרצדס גדול, בעל נוכחות, תפוס היטב בחזית ומשלים את התמונה הגריל היפה. פגוש חסון בצבע שחור, סוגר את התמונה, בחלקו העליון כאילו טבוע חיוך נסתר בחריץ המאורך, שבסך הכול נועד להכניס אוויר צונן ולעזור למצנן להתקרר. שני פנסים ענקיים, מעט מלוכנסים, מוסיפים שובבות למראה של החזית. אלה פנסי 'קסנון' שקורעים את החשיכה בתאורה מצוינת, נוסף להם גם מיימד חכם שמאפשר לפנסים לעקוב אחרי פניית הרכב, מחזירי האור זזים בהתאם לפניה ומאפשרים לנהג תאורה עוקבת אחר הסיבוב.
חלון קדמי ענק מעניק למסחרית מקדם גרר של 0.32, נתון טוב יחסית לרכבים מסחריים. שדה ראיה לפנים טוב, בצדדים יש קורות צד, דקות יחסית לרכב מסחרי, וממעטות את השטח המת. דלת הנהג נפתחת מעט יותר מ-90 מעלות מה שמאפשר כניסה ויציאה נוחה. שתי הדלתות האחוריות נפתחות לצורך העמסה 90 מעלות, עם אפשרות שינוי קל לפתוח פתיחה מלאה וגם להצמיד את הדלתות לצידי המרכב. כניסה נוחה לנהג דרך מדרגה ארוכה, ממנה הדרך קצרה ביותר לכיסא הנהג. חלונות הצד משתלבים בעיצוב המעודן גולשים מעט כלפי מטה כדי להשלים את דרישת המעצב למראה הזרימה. בתוך תא הנהג ממשיך העיצוב הנעים. אפשר להבחין בכמה גווני אפור, הדשבורד חסון ועשוי מחומרים פלסטיים טובים וקשיחים, אפילו שניסינו לטלטל, כדרך השב"כ, בעדינות נחושה, יכולתנו הדלה אפילו לא הזיזה לקשיחות הדשבורד. כיסא הנוסעים הוא חלק מפינוקי האבזור. סביבת הנהג מרווחת ונעימה, אינה צפופה ומאפשרת נוחות בנהיגה, מרווח נוח ומתחשב גם בנוסעים. לוח השעונים מחופה בכנף, המיועדת לשמור שהתאורה לא תפריע לנהג בעת נהיגה בלילה, ולא תשתקף בחלונות, לוח השעונים שקוע מאחורי מסתור הכנף. התאורה על לוח השעונים בשעת לילה רכה ונעימה. 

ספרינטר חדש בישראל


הספרינטר החדש מציע שלושה סוגי מנועים ארבעה צילנדרים, בנפח 2,148  סמ"ק. ('הקארפטר' האח שמייצרת פולקסוואגן באותו מפעל, מצוייד במנוע של חמישה צלנדרים), מגוון של הספקים, מ-88 כ"ס ועד 150 כ"ס, קיים עוד מנוע, שישה צילנדים שמספק 180 כ"ס, המנוע מצויד במסילה משותפת הדור השלישי, מדגש טורבו עם מצנן ביניים. מערכת הטורבו במנועים סבלה עד עתה בהשהייה קלה, עתה נפתרה הבעיה על ידי הוספת מדגש לפעולה בסל"ד נמוך. כך ההשהייה המעצבנת נעלמת לחלוטין. מנוע הספרינטר עומד בתקן זיהום האוויר יורו 4. 
תיבת ההילוכים המשודכת למנועים היא בת שישה הילוכים, ידית ההילוכים מותקנת במיקום נוח על הדשבורד, בדגם הגדול 315 (שמיועד לרישיון ג') יש אפשרות לתיבת הילוכים אוטומטית 5 הילוכים.
בשורה התחתונה אפשר להגדיר את הנסיעה כנוחה למדי. התנהגות הרכב מזכירה נהיגה במכונית פרטית, למעט האורך והרוחב. שתי אופציות יש לבעלי רישיון ב': הגרסה הארוכה שמעניקה 4.30 מ' של תא מטען, או הגרסה המקוצרת שמעניקה 3.26 מ' (והיא הגרסה שאני נסעתי בה). שני סוגי מנוע: 313 שמעניק 130 כ"ס, וגרסה חזקה יותר של 315 שמעניקה 150 כ"ס ובדגם הזה יש גם אופציה לגיר אוטומטי של חמישה הילוכים.
גג מוגבה בדגם מעניק גובה של 1,94 מ'. הדגמים שמגיעים מצויידים בטורבו כפול. 
מחיר: דגם 313 קצר - 242.000 שקל. (לא כולל מע"מ).
מחיר: דגם 313 ארוך - 251.000 שקל (לא כולל מע"מ).          
תוספת למנוע חזק יותר 150 כ"ס - 12,000 שקל.
תוספת לגיר אוטומטי - 13.000 שקל (חמישה הילוכים).
 

======================

תעודת זהות


מנוע: 4 צילנדרים בטור (6 צלינדרים, בזווית 72 מעלות). 
מספר שסתומים: 4.
נפח מנוע: (4 צילנדרים) 2,148 סמ"ק.
הספק: 129 כ"ס ב-3,800 סל"ד.
וסת עצמת בלימה: ebd משפרת את ביצועי הבלימה בכל מצבי הנהיגה.
מערכת מניעת נעילת גלגלים:  abs .
פנסים ראשיים: בי-קסנון מערכת עזר בפנייה.
מערכת בקרה אוטומטית של לחץ הצמיגים.
מערכת בקרת יציבות אלקטרונית: esp.
מערכת נוספת: עזר לבלימה BAS שנועד להעניק מסלול נסיעה ישר בבלימת חירום. 
שלדה עם תא נוסעים רגיל: רוחק סרנים - 3,250 מ' - 4,325 מ'.
קוטר סיבוב: 13.6 מ'. 
מערכת נעילה ופתיחה אוטומטית: מערכת Keyless.
משקל כללי ריק: 2,015 ק"ג.
משקל כללי עמוס: 3,550 ק"ג.

 

 

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים