מכה בטיחותית לשברולט Aveo
ציון של 2 כוכבים בלבד במבחני ההתנגשות החזיתיים
 
מבחני ההתנגשות האירופאים, ה- NCAP, ממשיכים לספק ממצאים מפתיעים באשר לרמת הבטיחות הפסיבית שמספקים דגמי הרכב השונים. במבחנים שנערכו לאחרונה באירופה קיבל דגם ה- Aveo החדש ממותגי שברולט ציון גרוע של 2 כוכבים בלבד במבחני ההתנגשות החזיתיים, כאשר פירושו של דבר הוא שהנוסעים זוכים לרמת הגנה נמוכה ביותר בעת תאונה חזיתית-צידית. בולט במיוחד לרעה הסיכון שנשקף לחזהו של הנהג בתאונה חזיתית. עורכי המחקר מדגישים כי מדובר בסכנת חיים גבוהה ומוחשית, ולכן הם התעקשו על מתן ציון של 2 כוכבים בלבד, המעידים על רמת בטיחותו הפסיבית הגרועה של הרכב.
מדובר אומנם בדגם שנכלל בקטגוריית הסופר-מיני, אלא שבמהלך השנתיים האחרונות גם בפלח שוק קומפקטי זה חלו תמורות מפתיעות, וכיום הציון המקובל הוא של 4 או 5 כוכבים. יש לציין שעורכי המבחנים באיגוד ה- NCAP אף שוקלים ליצור ניקוד חדש, בן 6 כוכבים, וזאת לאור ריבוי הדגמים שזוכים לאחרונה בציון המקסימלי של 5 כוכבים.
אם בדגמי השברולט הקומפקטיים עסקינן, הרי שיש להזכיר את הציון הנמוך שקיבל גם דגם המאטיז ממותגי שברולט (שניהם לשעבר של דייהו). עורכי המחקר העניקו לרכב זה ציון של 3נקודות בלבד, כשהם מציינים כי לנוסעי הרכב נשקפת סכנת פציעה חמורה בחזה, וזאת בתאונה צידית. במקביל לכך, זהו דגם הרכב היחידי שאינו כולל מערכת תזכורת לחגירת חגורות הבטיחות. כל שאר הדגמים האחרים כוללים מערכת זו שהיא חיונית מאוד. במידה והנהג והנוסעים אינם חגורים, אזי הסיכוי לפציעות קשות וקטלניות גדל במידה נכרת.
חשוב לציין (שוב) שהציון של ה- Aveo ושל המאטיז הם חריגים מאוד גם בקטגוריה אליה הם משתייכים, ובמיוחד הוא בולט לרעה לאור הציונים שהשיגו דגמי הפונטו, היאריס וה- 1007, שקיבלו 5 כוכבים במבחני ההתנגשות.
גם דגם הסראטו של קאיה לא זכה לניקוד מעורר השתאות במבחני ההתנגשות האחרונים. הדגם קיבל ציון של 3 כוכבים בלבד, וזאת על אף אבזור הכריות המרשים שלו. עורכי המחקר מציינים את הסיכון הגבוה לפגיעה בחזהו של הנהג במהלך תאונה צידית.
 
ציון גבוה ל- 207 של פיג'ו ול- 159 של אלפא
 
בקטגוריית הסופר-מיני יש גם הפתעות חיוביות. דגם ה- 207 החדש של פיג'ו קיבל את הציון המירבי של 5 כוכבים, כאשר לכך מצטרפת הגנה מקסימלית מיטבית לילדים היושבים מאחור (4 כוכבים), וציון גבוה של 3 כוכבים (מתוך 4 ) באשר למידת ידידותו של הרכב להולכי הרגל שעלולים להיפגע ממנו.
שבחים ניתנו גם לאלפא 159. זהו הדגם הראשון של אלפא שקיבל ציון של 5 כוכבי בטיחות, והצפי הוא שהמתכננים האיטלקים ימשיכו בתכנון הקפדני. יחד עם זאת, תכנון החזית אינו ידידותי להולכי הרגל, וכאן זכה הדגם לציון של כוכב אחד בלבד.
 
 
סיכום התוצאות
 
קטגוריית סופר-מיני
 
פיג'ו 207
הגנה על הנוסעים: 5 כוכבים
הגנה על הילדים ברכב: 4 כוכבים
הגנה על הולכי הרגל: 3 כוכבים
 
 
סוזוקי SX4
הגנה על הנוסעים: 4 כוכבים
הגנה על הילדים ברכב: 3 כוכבים
הגנה על הולכי הרגל: 3 כוכבים
 
 
קטגוריית מכוניות משפחתיות קטנות  
 
קאיה סראטו  
הגנה על הנוסעים: 3 כוכבים
הגנה על הילדים ברכב: 3 כוכבים
הגנה על הולכי הרגל: כוכב אחד
 
שברולט AVEO
הגנה על הנוסעים: 2 כוכבים
הגנה על הילדים ברכב: 3 כוכבים
הגנה על הולכי הרגל: 3 כוכבים
 
קטגוריית מכוניות משפחתיות גדולות  
 
אלפא רומאו 159
הגנה על הנוסעים: 5 כוכבים
הגנה על הילדים ברכב: 4 כוכבים
הגנה על הולכי הרגל: כוכב אחד  
 
קטגוריית רכבי שטח קטנים  
 
יונדאי Tucson
הגנה על הנוסעים: 4 כוכבים
הגנה על הילדים ברכב: 3 כוכבים
הגנה על הולכי הרגל: כוכב אחד
 
 
 

 

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים