ילדת סנדוויץ'
ה-FE של וולבו - אחות גדולה ל-FL, אחות קטנה ל-FH - מה שנקרא במקומותינו: ילדת סנדוויץ'. כילדת סנדוויץ', כך התרשם נציג 'רכב ותחבורה', היא ילדה מוצלחת במיוחד, אבל כילדים אחרים ממעמד הסנדוויץ' היא זקוקה להילחם על מקומה. וכך היא אכן עשתה, ובהצטיינות יתרה, באמצעות מנוע חדש, שידוך של גיר מתקדם ועוד אביזרים מפנקים
 
דובי זכאי
 
"הכחולה או הלבנה?" שאלתי את האחראי על המסירות בוולבו, ראשון לציון. "הכחולה, בוודאי הכחולה, אמר לי, אתה לא רואה שהלבנה היא L.F.?". לרגע התכסיתי בזיעה קרה. לא נעים, מה יחשוב עלי? איך אני לא מבחין בהבדל?. אבל האיש של וולבו ממש לא צחק. בסלחנות שלח אותי למשאית הכחולה, "הן קצת דומות" - הוסיף לי חיוך עידוד - "אבל שתיכנס ותפעיל אותה תראה איזה כוחות יש לה".
"הכחולה"/ "התכולה" (להלן יהיה שמה), עמדה מבוישת. משני צדדיה עמדו שומרי הסף האיתנים של ממלכת "וולבו" - שתי משאיות FH  חייתיות, גבוהות ממנה בחצי קבינה - והיא, הכחולה, כלואה בין שתי המפלצות, מחכה לרגע שמישהו יושיע אותה ויחלץ אותה מהסד שבו היא תקועה. הצבע הכחול - או אולי יש לומר: הצבע התכול - משום מה מרכך את המשאית, לטעמי, מוסיף לה חן שנעלם שעה שהמשאית לבנה. כאילו מדובר באיזה פרייבט מהודר. האמת, הצבע הכחול מזכיר סרבל עבודה, וזו צבעה מעודן יותר תכול - כי משוך עליה צבע כחול עדין ונעים לעין.
 
ילדת סנדוויץ'
 
משאית ה FE -השמיעה שני צפצופים כשלחצתי על מפתח השלט. לי נשמעו הצפצופים כמו שתי שריקות של אושר -  הנה מישהו בא ולוקח אותה לסיבוב... לכן, לא חיכיתי הרבה, הינעתי וחילצתי אותה משתי "המפלצות" שלצידה. כך, אחד על אחד, נוכל להתבונן בקפדנות בכל פרט. הכחולה שלנו נוהמת, המיית מנוע שקט. שילוב בהילוך וכבר היא עומדת יחידה מול שורת המשאיות. השארתי את המנוע דולק וירדתי לראות בשלום חלקיה הנסתרים של המשאית. 
ה"תכולה" שייכת למשפחה חדשה ב"וולבו משאיות". משפחת ה-FE - אחות גדולה ל-FL, אחות קטנה ולא מעצבנת ל-FH, מה שנקרא במקומותינו, ילדת סנדוויץ'. כילדת סנדוויץ' היא ילדה מוצלחת במיוחד, כילדים אחרים ממעמד הסנדוויץ היא זקוקה להילחם על מקומה. וכך היא עושה בהצטיינות יתר, במנוע חדש, שידוך של גיר מתקדם ועוד אביזרים שנרחיב עליהם כאן. המשאית פותחה ונבנתה להובלה יעילה. משקל שנע בין 18 -26 טון, מנועים בני 6 צילינדרים שמספקים 240, 280, או 320 כ"ס. תיבות הילוכים מתקדמות שמעניקות לנהג אופציית בחירה של 6 או 9 הילוכים, תיבה ידנית, או תיבה אוטומטית. ה"תכולה" שלנו עדיין עומדת, רוטטת, מול שורת המשאיות, לרגע זקפה קומה כאילו הרגישה שהיא הנבחרת מבין כולם לסיבוב ניצחון. אבל רגע, ילדה, אל תמהרי, קודם כל נערוך הקפה, ונציץ לך קצת בעיצוב מסביב, קצת במכלולים ואחר כך נרכב יחד אל השקיעה שבאופק... 
 
עיצוב נקי ופשוט
           
אם תשוו את המשאיות לפני שנת 2000 למשאיות של 2007 - תוכלו לראות את ההתפתחות. בינתיים, העין התרגלה לכללי העיצוב החדשים, השינויים בין הדגמים אינם כה גדולים וצורמים, אבל ה"תכולה" שלנו כבר לא מבוישת ומקבלת ציביון סולידי, נאה בעיצובה, עיצוב נקי, לא נועז מדי וגם לא פשוט. אמר פעם אחד היצרנים הגדולים של מכוניות יוקרה: "עם המכוניות שלנו תוכלו לנסוע גם בעוד 20 שנה, הן ייראו כאילו נגזרו כרגע מדף העיצוב, עיצוב נקי ופשוט משרת את הרכב גם בשנים הבאות. בחלק התחתון - פגוש חסון, בשני צדדיו פינה כהה, עליה מותקנים שני פנסים. החור שנפער במרכז הפגוש מזכיר כמו חיוך מעודן. תפקידו של החלל המחויך, כפול שתיים, הזרמת אוויר למערכת הצינון וגם מדרגה לאפשר לנהג להגיע  לניקוי כל חלקי החלון הקדמי. רווח בין הפגוש לגוף מקנה קבינה "צפה", לספוג כמה שיותר זעזועים. גם כאן רווח נאה ומסורג, להחדרת אוויר לצינון המנוע. בחלק העליון מתבררים קווי העיצוב החדשים; כל קו מעודן חורץ את אופייה של המשאית. גריל מעוגל, שעליו נמתחים קווים ארוכים, עליהם מוטבע האלכסון המפורסם שנושא את סמל "וולבו". החלון הקדמי משתתף בחגיגת העיצוב, נוטה כלפי מטה, כדי להקל על הנהג לראות ממש למרגלות המשאית, וגם כדי להעניק את העיצוב המיוחד. אל החלון מטפסות שתי פינות נאות, על כל אחת כונס אוויר חייכני שמוסיף את הנחישות לקו האופי, בין שאר תפקידיו לשמור ניקיון על ידית פתיחת הדלת מרטיבות ובוץ. 

שתי מדרגות מובילות אל הקבינה. המדרגה התחתונה בולטת ונועדה להקל על הדריכה הראשונה, והשנייה שקועה. חלונות הצד מקבלים שיפוע המאפשר יותר מרחב ראיה לנהג. התוספת של הקבינה מיועדת לשינה. שלושה תאי נהג לבחירה, תא יום - בעומק של 1,6 מ'. תא נוחות - בעומק של 2,0 מ'. תא שינה - בעומק של 2.2 מ' שבו המיטה רחבה ונוחה. קבינה מושקעת בעיצובה בקווים מעוגלים וצבעים תכלת אפור רכים. ה'דשבורד' נראה כגל מעודן במבט על, שיאו הבולט בין שני המושבים, עליו מולבשים כל המתגים, בטווח הושטת יד, לוח השעונים שקוע מאחורי ההגה, מצויד במסך LCD קטן המעניק את כל האינפורמציה.
 
טכנולוגיה מתקדמת
 
שלושה מנועים מוצעים למשאית, וכולם שייכים לסדרת החדשה D7E , שישה צילנדרים עם דרישות פליטה המתאימות לתקן יורו 4-5. המנועים מספקים 230 כ"ס, 280 כ"ס, 320 כ"ס - הספק מירבי, ב-2300 סל"ד. המנוע חדש לחלוטין, בעל נפח של 7 ליטר, גל זיזים עילי ו-4 שסתומים לצילנדר. המנוע מגודש טורבו, כולל מצנן ביניים. בשל המומנט הגבוה כבר מרמת סיבובים נמוכה, לכן מתאים לנוע עם הרכב בתחום עירוני. הזרקת מסילה משותפת ומערכת ניהול אלקטרונית. הטיפול בגזי הפליטה מעניק לו את התקן המבוקש יורו 4 ויורו 5. 
השלדה מוכנה להתאמה לבוני הארגזים עם תושבות לחיבור המרכב, חורים לגרור וקורות הגנה תחתיות. מערכת החשמל והאלקטרוניקה מוכנה לטובת בונה הארגזים, כך הרכב מגיע מהמפעל. תא הנהג מעוצב אוורודינמי, עם עודף תאי איכסון וכאן עומד לרשות המזמין בחירה בין כמה מושבי נהג/ נוסע. תא השינה הגדול מרווח מספיק כדי לתת מנוחה לנהג שיש לו זמן המתנה בין העמסה לפריקה.
תיבת ההילוכים יכולות להיות ידנית או אוטמטיות, שישה הולוכים או תשעה הילוכים עם הילוך זחלן. תיבת ההילוכים האוטומטית שישה הילוכים ניתנת להגדרה לכל הגירסאות תיבת ההילוכים מתאימה למשקל כולל מורכב של 30 טון. 
מערכת הבלמים שיש לוולבו FE פנאומוטיים צלחות בילום מאווררות, בלמי הדיסק בעלת מניעת נעילת גלגלים EBS  מערכת בלמים המפוקחת על ידי מחשב.מערכת המשולבת במערכת ה-ABS נועל דיפרנציאל וערבול בלמים, המערכת החכמה מנצלת את בלמי הרכב לבלימה אחידה למנוע שחיקה לבלמים ולצמיגים. וולבו גם מציעה המלצות שונות ופיתחה 6 אפשריות לבחירת המשאית המתאימה. 18 טון מיועדת למשאית הובלה רגילה, משאית עם משטח רכינה ומשאית איסוף אשפה. 26 טון היא גם משאית משאות רגילה, משאית עם משטח רכינה 6x2 ומשאית עם משטח רכינה 6x4, כדאי להתייחס להמלצות החברה, הן כוללות בתוכן כבר את תיבת ההילוכים, השילדה, הסרנים ומארז השילדה וכמובן את הרכב החבילה כולה.
 
נהיגה בקלי-קלות
           
המשאית לנסיעת המבחן המתינה במגרשי חברת וולבו, בראשון לציון, וולבו FE, 320 כ"ס, 4x6. בזמן המבחן הייתה עמוסה בשקי חול במשקל של כ-10 טון. נעילת המטענים ברצועות ביטחון חזקות. הקבינה מקבלת אותי בפינוק, תא הנהג נוח, שימושי, עם ראיה מקיפה מסביב. תא הנהג מצויד במתלי אוויר נוחים. הגג מצויד בחלון גג, המאפשר כניסת אור ואוויר, (חלונות הגג, מוצעים במספר גירסאות). העלייה לקבינה נוחה, דרך שתי המדרגות הופכת לקלילה ללא מאמץ. הישיבה וכיוון של ההגה פשוטה. המשאית מצוידת בתשעה הילוכים, שכולל גם הילוך זחילה. ידית ההילוכים במיקום מאוד נוח והחלפת ההילוכים עם הגיר הזה קלה. אם לרגע נביט החוצה נראה שמערכת המראות כוללת שתי מראות בכל צד, מעבירות מראה נכון של צידי ואחורי המשאית, מבט קדימה מביא את החלק הקדמי למצב של ראיה מאוד קרובה לפגוש, ראיה לצדדים נוחה ומקיפה. לוח השעונים קרוב, התצוגה ברורה ונקייה, מסך הקטן מופעל בקלות רבה מידית קטנה על יד ההגה. המשאית מצוידת בכפתור שעוזר לתחילת נסיעה מבלי צורך להרים את בלם היד; לחיצה על הכפתור מעניקה השתהות בבלימה, החזקת המשאית נבלמת ואז נהג זריז מסוגל להניע את המשאית לתחילת נסיעה מבלי שתהייה בעיה בזינוק בעליה. ההגה רך כחמאה, רדיוס סיבוב מצוין, אני חייב לציין שההנאה בסיבוב ההגה גרמה לכמה סיבובים מיותרים במגרש חניה ריק מאדם במערב ראשון לציון...
נראה שצריך להתאמן קצת לחידושים; לי, למשל, היה קשה להתרגל לידית האיתות שמשרת גם את הדלקת האורות, אבל כמו כל שינוי מתגברים ולומדים. מערכת נוספת שאני מניח שתיכנס לכל משאית בעתיד - זוהי המערכת שבעזרת כפתור מוחזקת המשאית עוד כמה שניות עם הבלם כדי להקל על הנהג בזינוק בעליה. זו מערכת פשוטה יחסית ונחמדה מוכנסת כסטנדרט במשאיות וולבו FE.
הנהיגה במשאית פשוטה למדי. משקל ה-10 טון היה קלי-קלות עבורה, אפילו לא הטריחה את עצמה להשמיע קולות גניחה בעליות. החלפת ההילוכים מתבצעת בקלות ובמהירות, זהו גיר מפוצל שדורש העלאת כפתור, כדי לעבור להילוך חמישי. הנהיגה נעימה בתוך הקבינה מאוד שקט והצבעים והריפוד משאירים נינוחות נעימה. 
המסלול שערכתי את הנסיעות היה סביב ראשון לציון, ושכונה מסוימת בנס ציונה שמצטיינת בעליה קשה. המשאית עמוסה כזכור ב-10 טון, תפקדה מצוין כמעט ולא הורגש המטען. המנוע אינו דורש לעלות לטורים גבוהים לקראת החלפת ההילוכים, החלפת ההילוכים נעשית בטורים נמוכים יחסית. גם במאמץ של עליה התקיימה העברת ההילוכים עם טיפה יותר האצה של המשאית. המראות מעניקות לנהג ראיה טובה לאחור, מראה רגילה גדולה ומראה קטנה פנורמית. התנועה בקבינה נוחה, אם כי אין צורך בתנועה מיותרת בקבינה למעט להגיע למיטה. בגלל מבנה הקבינה המופרדת מהחלק התחתון שבו המנוע התנועה קלה למדי והקבינה כמו צפה באוויר. בנסיעה בכביש מהיר המשאית הגיעה למהירות מקסימלית במהירות, נסיעה שקטה ונוחה. ירידה לדרך מעט קופצנית הראתה שהקפיצים ומערכות מתלי האוויר עושים עבודת שיכוך מצוינת.
 
--------------------
תעודת זהות
 
מנוע: D7E דיזל, 6 צילנדרים בטור.
נפח: 7.2 ליטר.
מדגש: טורבו ומצנן ביניים.
מערכת הזרקה: מסילה משותפת.
הספק: 320 כ"ס ב-2300 סל"ד.
תחום סיבובי מנוע חסכוניים: 1200-1700 סל"ד.
תיבת הילוכים: ידנית ZTO 1109 9 הילוכים עם הילוך יתר בהילוך גבוה. אפשרות לגיר אוטומטי, אליסון 6 הילוכים.
מערכת האטה: בולם פליטה בהספק 177 כ"ס (אופציה, בלם דחיסה, ריטארדר הידראולי).
היגוי: הגה כוח בעל זווית פנייה עד 50 מעלות.
 
 
 
 
 

 

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים