האירופאים מעוניינים לחייב את הרכב הכבד בהתקנת מערכת בקרת יציבות

 

מחוקקי התקנות האירופאים UN/ECE מטעם האו"ם (United Nations Economic Commission for Europe)
שוקלים לחייב את התקנת מערכת בקרת היציבות האלקטרונית בקטגוריות מסויימות של רכב כבד ואוטובוסים תיירותיים, וזאת על מנת לשפר את בטיחות תנועת הרכב הכבד בכבישים.
כזכור, מחוקקי התקנות בארה"ב ובישראל כבר החליטו לאמץ ע"פ חוק את מערכת בקרת היציבות (או בשמה המקצועי – ESP או ESC). על אף יתרונותיה המוכחים של המערכת ומחירה שצונח במהירות, מחוקקי התקנות האירופאים נמנעו עד כה מקבלת החלטה מחייבת בנושא. ההחלטה הנוכחית היא מפתיעה, בעיקר שהיא מתייחסת לקטגוריות שונות של הרכב הכבד, וזאת בניגוד להחלטה שנתקבלה בארה"ב שמתייחסת דווקא לחובת ההתקנה בכלי הרכב הפרטיים ובמסחריות הקלות.
מדובר בעדכון של תקנת הבלימה הוותיקה (UN/ECE braking Regulation 13) שתחייב את התקנת המערכת בכלי הרכב הללו החל משנת 2010. יש לציין שרק 10% מיצרני המשאיות והאוטובוסים הנכללים בקטגוריות אלו מספקים את המערכת כסטנדרט, אולם רבים נוספים מציעים את המערכת כאופציה בלבד. בעקבות הירידה במחיר המערכת, יש להניח כי יצרנים רבים יעברו להציע את המערכת כסטנדרט, וזאת עד לשנת 2010, גם ללא התקנה המחייבת.
יצרנית מערכות הבלימה WABCO מברכת על ההחלטה המסתמנת. החברה הציגה את מערכת ה- ESC מתוצרתה לשוק עוד בשנת 2001, וכן היא השתתפה בקבוצת העבודה שארגן ה- UN/ECE בנושא תקינת מערכות הבלימה העתידיות. להערכת אנשי החברה, אם תאושר התקנה המתגבשת, הרי שאין ספק שמדינות רבות ילכו בעקבות התקינה האירופאית ויחייבו אף הן מערכות בקרת יציבות בכלי הרכב הכבדים. 
כידוע, מערכת ה-  ESCמזהה מצב של התחלת החלקה. במצב זה, המערכת מפעילה בצורה סלקטיבית את אחד או יותר מגלגלי הרכב או הגרור, וזאת על מנת ליצב את הרכב ולמנוע מצב שבו הנהג מנסה לתקן את ההחלקה באמצעות היגוי אגרסיבי - וכך הוא עשוי לאבד את השליטה על הרכב. מצבים אלו יכולים להיווצר תוך כדי כניסה לסיבוב במהירות גבוהה מידי, תוך כדי ניסיון הימלטות מאובייקט מסויים שנמצא על הכביש, ניסיון עקיפה וחזרה מהירה לנתיב, או עקב שיפוט והערכה לא נכונים (או טעות) של הנהג באשר להתנהגות הרכב במצבים 'בעייתיים'. המערכת מתערבת בצורה אוטומטית בהפחתת סל"ד המנוע וכן בהפעלה סלקטיבית של מערכת הבלימה במשאית ו/או בגרור. הפעלת מערכת הבלמים נעשית בצורה סלקטיבית, בדיוק לגלגל/ים שאותם יש להאט על מנת לייצב את הרכב, וזאת לפרקי זמן קצרים ביותר. במרבית המקרים הנהג כלל לא חש את התערבות המערכת, ורק נורת בקרה בלוח המחוונים מעידה על הפעלתה השקטה. בשורה התחתונה: המערכת מייצבת את הרכב ומונעת אובדן שליטה וסיכוני התהפכות מיותרים. כשמדובר באוטובוס המסיע עשרות נוסעים, או במשאית העשויה להוביל חומרים מסוכנים, הסכנה חמורה שבעתיים.מערכת בקרת היציבות מפחיתה את תופעת ההחלקה, וכן היא מונעת 'מצב ד' ((jack-knife בין המשאית והגרור.

.

 

 

 

 

 
 

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים