האחיות לבית רנו

רנו הזמינה את כל הפורום הנכבד של עיתונאי אירופה לחגוג עמה את שידרוג שני דגמי המסחריות, רנו טראפיק ורנו מאסטר. שני דגמים ותיקים שעברו שידרוג וטיפול נאמן של אנשי רנו. נציג 'רכב ותחבורה' בחן את הדגמים והוא מדווח

דובי זכאי, פריז 

 
זו הייתה נסיעה חפוזה; להגיע, לראות, לבחון ולחזור -  סך הכול 24 שעות - פריז וחזרה. אנחנו, ארבעה עיתונאים ישראליים שעשינו את כל המרחק ממדינה רחוק יחסית. שאר העיתונאים הגיעו ממדינות אירופה סמוכות, לכן 24 שעות הספיקו להם. לנו, זה היה קצת צפוף.
לחברת רנו משקל רב במכירות רכבים מסחריים באירופה, כ-14.6 אחוז, למעלה מ-300,000 אלף כלי רכב, נתח השוק נאה בשנת 2005. הפעם הגענו לאתר גדול, לא רחוק מפאריז, כ-70 ק"מ, אתר ניסוי ענק ששייך לשתי חברות: רנו ואודי הגרמנית. האתר שווה כתבה בפני עצמה. אתרים כגון זה נחשבים למקומות הכי סודיים לכל יצרן, ואלה שומרים בקפדנות רבה על כך שאנחנו, המבקרים, חלילה לא נסטה מגבולות המסלול שהוקצה לנו. זאת למרות שאם התאמצנו קצת יכולנו לראות את גירסאות הניסוי של רנו ושל אודי חולפות בנתיבים מקבילים, במסלול הארוך המקיף את המקום. עוד מילה על האתר: רוב המסלולים ושטחי הניסוי מחופים בעצים גבוהים, כדי שצלמי הפפארצ'י לא יעלו עם מסוק לצלם את הדגמים החדשים. שטח צבאי סגור. טופ סיקרט.
 
דגמים משודרגים

נעזוב את עניני הריגול, ונחזור למציאות. רנו הזמינה את כל הפורום הנכבד של עיתונאי אירופה לחגוג עמה את שידרוג שני דגמי המסחריות, רנו טראפיק ורנו מאסטר. שני דגמים ותיקים שעברו שידרוג וטיפול נאמן של אנשי רנו.
תחילת שנת 2002 . אופל ויארו ורנו טרפיק התייצבו יחד על ה"פודיום" כדי לקבל את התואר הנכסף 'ואן השנה'. מיזם משותף הביא את שתי החברות, ג'נרל מוטורס ורנו, לייצר תפיסה חדשה בעיצוב הרכב המסחרי. נשברו הכללים של רכב קופסא משעמם, ושתי החברות ייצרו רכב עם עיצוב חדשני, המזכיר במקצת את גירסאות הימים האלה - פנסים מתוחים, חזית יפה ומושכת - עיצוב המזכיר במעט את סרטי המדע הבדיוני. אמנם בלהט היצירה נשכחו מעט האחוריים של הרכב, אך מספיק להביט בחזית כדי להתאהב במוצר החדש.  הטרפיק/ויארו פותח על ידי החברה הצרפתית, רנו, ויוצר במפעל ג'נרל מוטורס, בלוטון שבבריטניה. אז תוכנן להציף את השוק בכמות של 86,000 מסחריות לשנה.
למתעניינים היה ברור שהגירסה החדשה של הטרפיק חייבת להגיע. אירופה כולה זזה לכיוון התקן  המחמיר למניעת זיהום ורעש, יורו 4, כך שממילא היו זקוקים לרענון של המנוע והמיכלולים לקראת יום הדין.

מתיחת פנים

מסתבר שעיצוב בלבד לא מספיק כדי למכור, וצריך מתיחת פנים לדגם היפה. וכך, חיצונית נוספו כמה שינויים; הפגושים הוגדלו ונעשו יותר משמעותיים, הוסף כוח וגודל לסמל רנו, מערך התאורה בדגם שונה והפך ליפה יותר. בתא הנהג חלו גם שינויים; לוח המחוונים הפך להיות עם תצוגות מרשימות, על מסךLCD  עם תצוגות גראפיות, של מד החום ומד הדלק. מחשב הדרך מצורף לכל רכב ומוצג בגאווה על הדשבורד. בקרה ושליטה ישירות מההגה לכל המתגים. האירופאים האומללים, שחוו השנה גם ארבעים מעלות ליד פאריז, מיהרו להתקין מיזוג מסודר עם פתחי איוורור רבים - הן ברצפה והן פתחים מיוחדים לספסלים האמצעיים והאחוריים. אם תרצו להתעסק בזוטות, פטנטנים כמו הפעלה אוטומטית של המגבים בזמן גשם והדלקת תאורה לעת חשיכה נוספו למערכת הגימיקים.
אבל רנו, כידוע, אלופה בעיצוב, לכן הם השקיעו גם במראה הצד של הטרפיק; החלונות נפתחים בהזזה, אבל שסוגרים אותם הם מייצרים משטח זכוכית חלק, זאת על ידי פטנט (אני מניח ייחודי) של החלון הקופץ עם הסגירה ומיישר קו עם החלק החיצוני - פטנט זה משאיר את הצורה הנאה והחלקה של הרכב, ובנוסף מונע את הרעש המעצבן של שריקת הרוח בזמן נסיעה. המנועים החדשים של הטרפיק כמובן יעמדו בתקן של יורו 4, אנו נסענו עם מנוע של 2.5 ליטר 150 כ"ס ב-3,500 סל"ד. המנוע הקטן יותר 2.0 ליטר שמספק 115 כ"ס והוא מגלה בנסיעה עצלנות חביבה, אך מספק שקט ושלווה לנהג. גירסת הגיר האוטומטית נוחה אם כי יש השהייה בהעברה בין הילוך להילוך, תיבה ההילוכים הידנית מצוידת בשישה הילוכים שעוברים בקלות ונעימות, גם בגלל המיקום המצויין של ידית ההילוכים על הדשבורד.  
בישראל יתייצבו בראשית חודש דצמבר המסחריות החדשות, במסגרת שינוי בחברת רנו עם דגש מיוחד על המסחריות, הטרפיק תגיע בגירסת 2.0 ליטר בינתיים. 
 

רנו מאסטר

האחות הגדולה של הטרפיק נראית ותיקה הרבה יותר מהכלי המעוצב והזריז, הטרפיק. המאסטר כבר בת 13 שנה, צורתה פחות מעוצבת, אם כי שמרו כאן על חזית דומה לטראפיק. המסחרית בנויה לשאת משקל גדול יותר כמסחרית גדולה. בנסיעת המבחן הוסיפו לה מאחור משקל של 600 ק"ג, כדי למנוע מהמנוע להשתולל במידה והיא ללא מטען. מערכת הקפיצים גם היא שופרה ועתה היא מזכירה את רכות הנסיעה של הטרפיק, הרעשים עדין חודרים לחלל הקבינה מהמנוע - אין כאן את העידון המושקע של הטרפיק. הנהיגה מאוד נוחה; ישיבה גבוהה, העברת ההילוכים מצוינת, גם ברכב זה יש את האופציה הידנית והרובטית (אוטמטית) של שישה הילוכים. המאסטר מצויידת במנוע החדש של 2.5 ליטר, גירסה שמספקת 150 כ"ס ב-3,500 סל"ד. בנסיעה עדיין יש את רעשי הפח המקרקש, מכה שכל המסחריות הארוכות "מצטיינות" בו, הפעם הרעשים חלשים ומגיעים לעיתים רחוקות. צריכת דלק, לא יכולנו למדוד (נתון חשוב בימים אלה), אך היצרן מדבר על 11.5 -12.7 ק"מ לליטר. העלייה למאסטר נוחה, מדרגה רחבה, הישיבה מול ההגה מעניקה תחושה של פשטות (לעומת הפינוק של הטרפיק), איני יודע, אולי בגלל הבחירה של הצבע החום שנצבעו בו רכבי המאסטר משרה איזה שהוא תחושה של עצבות. הנהיגה מאוד קלילה, שוטטנו בין כפרים קטנים בכבישים רזים, בין שדות ירוקים שדרות של עצי דולב, הנסיעה נוחה הראות לאחור מצוינת.

בשורה התחתונה
 
לסיכום: הטראפיק זוכה לעדכון נאה. המסחרית, המובילה בעיצוב, גם מעניקה לנהג יתרונות במנוע שקט וחזק (יחסית, 2.0 ליטר מעט עצל), החלפת ההילוכים קלה ויעילה ויש אופציה רובוטית בתוספת מחיר. המאסטר זקוקה לעוד קצת ריענון בכמות הרעשים שחודרים מהמנוע, אך צורתה החיצונית עדיין לא מביסה את המתחרות. הנהיגה בה נוחה ונעימה.
בכל אופן, אנשי רנו בארץ מתכוננים ל"מתקפת" החדרה של שני הרכבים. 

-----------------
תעודת זהות (משותפת)

מנוע: טורבו דיזל, 4 צילנדרים, 16 שסתומים
נפח: 1,995 ליטר ומנוע נוסף 2.496 ליטר
הספק מירבי: 115 כ"ס ב-3,500 סל"ד. 150 כ"ס ב-3,500 סל"ד.
תיבת הילוכים: 6 הילוכים ידני ותיבה רובטית (אופציה)
מרכב: בטרפיק - כמה גירסאות לתא נוסעים מפואר, סגור או נוסעים. במאסטר- גם דוגמאות של קראוונים מאובזרים היטב. 
תצרוכת דלק: 11.5 -12.7 ק"מ לליטר
אחריות: 36 חודשים

 
 
 

 

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים