QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד

גבי בן-הרוש, יו"ר מועצת המובילים:
"עוד וועדה ועוד חקיקה, אבל הדברים לא מיושמים"


הכנס המרכזי של מועצת המובילים והתאחדות בעלי מפעלי הובלה התקיים לאחרונה בסימן "ארגון ושיטות ניהול" ב"אדם וחווה" שבמרכז הקונגרסים בחיפה.


הכנס התקיים בנוכחות דוד כוכבא, מנכ"ל מועצת המובילים והתאחדות בעלי מפעלי הובלה, גבי בן–הרוש, יו"ר מועצת המובילים והתאחדות בעלי מפעלי הובלה, יונה יהב, ראש עריית חיפה, דורית ניצן, סגנית ראש המערך המסחרי בבנק לאומי, רוית חורב, סמנכ"לית  חטיבת ניהול ציי רכב, איתוראן, טובי כהן, מנכ"ל חברת הכפתור, אמיר בן - צבי, מנהל מכירות, חטיבת הרכב הכבד, חברת מאיר ועוד.
במסגרת הכנס, התקיים פאנל: "יחסי גומלין בין המגזר העסקי ותהליכים רגולטרים – כנסת/ ממשלה", בהנחייתו של ד"ר יורם זבה, נשיא לשכת הספנות הישראלית  ובהשתתפות: חה"כ ד"ר ענת ברקו, חה"כ יצחק וקנין, אבי אדרי יו"ר איגוד עובדי התחבורה, ההסתדרות החדשה וגבי בן - הרוש, יו"ר המועצה וההתאחדות. בנוסף, דוד כוכבא, מנכ"ל המועצה וההתאחדות קיים בכנס ראיון אישי עם חה"כ ניצב בדימוס מיקי לוי (יש עתיד), ולשעבר סגן שר האוצר ומנכ"ל אגד תעבורה.
גבי בן - הרוש, יו"ר מועצת המובילים: "ענף ההובלה וההסעה משרת את הכלכלה בישראל ואת מערכת הביטחון ומה שמעיב עלינו ב - 5 השנים האחרונות זוהי העלייה הדרמטית של מעל 30% בתאונות הקטלניות באוטובוסים ובמשאיות. לפני שנתיים בכנס שלנו, לאחר שהצגתי בפניו את חוליי ענף ההובלה וההסעה התחייב שר התחבורה להקים אמנה בין הממשלה למועצת המובילים ובאותו מעמד הנחה את המנכ"ל שלו להכין את האמנה הזו בשביל ליישם את כל הדוחות וההמלצות של הוועדות השונות שעוסקים בהכשרת הנהג, תשתית ראויה, מחסור בנהגים וכל מה שהממשלה לא יישמה משנת 2002. אך כמובן עד היום זה לא קרה, אני לא מבין למה לא מיישמים את מסקנות כל הוועדות שהממשלה הקימה? כולל המכון הרפואי שאין לו תרומה ורק מחמיר את המחסור בנהגים וכבר מזמן התחייבו לבדוק ולשנות את זה."
בן - הרוש פנה לחברי הכנסת והוסיף: "וועדת הכלכלה, חוץ מאשר הכפלת הקנסות ב - 10 השנים האחרונות, לא מצאה לנכון לבדוק במבחן התוצאה האם זה תרם להפחתת התאונות, ועובדה שעדיין יש עלייה מבהילה בקטל בכבישים, צריך ללכת שנתיים - שלוש אחורה ולראות האם זה בכלל היה אפקטיבי."
דוד כוכבא, מנכ"ל מועצת המובילים: " ענף ההובלה הינו ענף עתיר הון עתיר כוח אדם, מפעיל ציוד שעומד בחזית הטכנולוגיה, מעסיק כ - 100,000 עובדים בתנאי שכר טובים, תומך בכלל ענפי המשק: חקלאות, תעשיה, מסחר, תשתיות, ביטחון וכו'. אין ספק שמדובר במנוע צמיחה חשוב מעין כמוהו.  הטכנולוגיה גילתה ב - 10 השנים האחרונות את ענף הרכב, החל ממנועים משוכללים יורו 6, מערכות לניהול צי רכב, מערכות מדידה והערכה של תפקודי הנהג, וכמובן הרכב האוטונומי. כל אלה יוצרים סביבת עבודה מודרנית עם דרישות מקצועיות גבוהות מבעלי החברות והדרג הניהולי, וכל זה
בשוק תחרותי שמתמודד על אחוזי רווח נמוכים שמתקבלים מתפעול יעיל של ציוד יקר, ניהול מערך תחזוקה חכם, גיוס הון מקצועי וכלים כמעט מדעיים לביצוע מעקב והערכות מצב שוטפים, על מנת לגלות בזמן באגים ונפילות במערכת שפוגעים אפילו זמנית ביעילות. אנחנו למעשה מתווכים בין ספקים ללקוחות, ולא אחת נלחצים בין שני המערכות הללו, כל אחת והאינטרסים שלה, לרוב בין אינטרסים מנוגדים, בתוך משחק סכום אפס, הרווח של האחד הוא ההפסד של האחר. כאן מועצת המובילים נכנסת לתמונה, כאשר אנחנו מייצגים את האינטרס הציבורי, ולמעשה משחררים את חברת ההובלה מלעמוד לבד מול הלקוח וייתר השחקנים."
יונה יהב, ראש עריית חיפה: "כשפנו אלי והזמינו אותי לכנס הזה, הסכמתי ישר, אבא שלי עבד בחברת המניע, אחת החברות הטובות בענף ההובלה ואני חייתי את הענף הזה מילדות. חיפה היא עיר מובהקת של תחבורה - רכבת, מטרונית, מנהרות הכרמל והנמל שלכם יש קשר יומיומי איתו.  הנמל בחיפה ייהפך לנמל שטעון של הודו וסין והוא ישפיע עד גבול לבנון, נמל אשדוד למשל ישפיע רק על תל  אביב, כך שבנמל חיפה מדובר בעוד עשרות אלפי מקומות עבודה חדשים/"
ח"כ יצחק וקנין: "הרגולציה מכבידה על המעסיקים ועל הנהגים וכל פעם מוסיפים עוד נדבך ועוד נדבך, מי ילך להיות נהג עם העומס הזה? צריך לקחת את מי שיושב פה ולשים אותו במשרד התחבורה כדי ששם יבינו איך המערכת עובדת בשטח, הם לא מכירים את המציאות הזאת, פעם בחודש לפחות אני מדבר עם גבי בן - הרוש, יו"ר מועצת המובילים ואני רואה שהבעיה המרכזית היא הנתק שבין המערכת למעלה לזאת שלמטה, הם לא יורדים למציאות היומיומית של הנטל שיש במערכת הזאת, פלא שהיא בכלל שורדת, יש בעיה של שטחיות כשמביאים את הדברים  לחקיקה, מעטים מהחכ"ים יושבים בדיון מתחילתו ועד סופו ויכולים לרדת לעומק הדברים, להטמיע ולשנות."
וקנין הוסיף כי ועדת הכלכלה מטפלת במגוון רחב מידי של תחומים ועל כן לדעתו יש להקים ועדה שתוקדש רק לנושא התחבורה: "הפכנו למדינה שגוזרת סרטים, עוד מחלף ועוד מחלף, אבל  התקציב של משרד התחבורה צריך ללכת למלחמה בתאונות הדרכים וזה יקרה רק אם ישבו עם אנשים מהשטח כמו גבי בן - הרוש ורק אם יקימו ועדה ספציפית לנושא."
ח"כ ד"ר ענת ברקו: "יש להפוך את מקצוע הנהג המקצועי למקצוע מועדף. הגשתי הצעת חוק בנושא, זהו הפיתרון הטוב ביותר לבעיית המחסור בנהגים, נהגים מקצועיים בצבא עוברים את ההכשרה הכי טובה במקצוע הזה, יש להם נסיעות מבצעיות על בט"שיות, מה יותר מזה?"
אבי אדרי, יו"ר ארגון עובדי התחבורה בהסתדרות החדשה: "יש לנו פרטנר בליכוד - ישראל כץ, ישבנו איתו בדיון והוא מוכן לתקצב מקצוע מועדף. הבעיה היא שהרגולציה הפנימית בין משרדי הממשלה היא בעייתית , רק אם משרד התחבורה, משרד הכלכלה ומשרד האוצר יישרו קו, נהג מקצועי יהפוך למקצוע מועדף.
מיקי לוי: "המחסור הקריטי בנהגים יוביל לכך שיראל תשלם מחיר יקר, לדעתי צריך להפוך את זה למקצוע מועדף בהוראת שעה ל - 5 שנים בכדי שנוכל לבחון את תוצאות המהלך הזה. אני מתחייב שאם מועצת המובילים תעביר לי מכתב מסודר שבו יפורט מהו הנזק הכלכלי, מהן דרכי הפיתרון וכו', אני אטפל בנושא מול ועדת הכספים שהיא הוועדה עם הכי הרבה שיניים בכנסת."
לוי הוסיף כי הוא תומך בהצעתו של ח"כ יצחק וקנין: "עכשיו נושא התאונות מטופל ע"י משרד התחבורה, המשרד לביטחון פנים שאחראי על אגף התנועה במשטרה, משרד הכלכלה שאחראי על ההכשרות ומשרד המשפטים מהצד של בתי המשפט המטפלים בעבריינות בכביש, ועדה נפרדת שתוקדש לנושא התחבורה, תוכל לטפל במגוון התחומים בענף, יש מספר חברי כנסת כמו דב חנין, ד"ר ענת ברקו, איציק וקנין וגם אני שאנו משוגעים לדבר ונוכל לסייע.

 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים