QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד

   היום בכנסת: שימוע לתחבורה הציבורית
 

דיון ראשון בוועדת הכלכלה במסגרת שימוע לתחבורה הציבורית בישראל. לשימוע יוזמנו  נציגי הממשלה הרלוונטיים: מנכ"לית משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, משרד האוצר, מרכז השלטון המקומי, מפעילי התחבורה הציבורית. נוסף להם ייקחו חלק גם אנשי המקצוע המובילים בתחום וכן ארגוני החברה האזרחית.
 
מדינת ישראל נמצאת כיום במצב קטסטרופלי מבחינת עומסי תנועה, כולנו מרגישים זאת - הפקקים הפכו למכת מדינה. אחת הסיבות המרכזיות לכך היא  העובדה  שלאורך שנים לא נבנתה תכנית אסטרטגית לתחבורה ציבורית בישראל. 
מצב התחבורה בישראל בכלל והפקקים בפרט אינו יכול להישאר כפי שהוא היום, על כן ועדת הכלכלה של הכנסת לקחה על עצמה את הטיפול בנושא ויוצאת לסדרת דיונים במסגרת "שימוע לתחבורה הציבורית בישראל". לשימוע יוזמנו  נציגי הממשלה הרלוונטיים: מנכ"לית משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, משרד האוצר, מרכז השלטון המקומי, מפעילי התחבורה הציבורית. נוסף להם ייקחו חלק גם אנשי המקצוע המובילים בתחום וכן ארגוני החברה האזרחית. 
הדיון הראשון יתקיים ביום שני, 29.1 בשעה 12:30 בוועדת הכלכלה,  תחת הכותרת  "ישראל עומדת" -  הגיעה העת לתכנית לאומית לתחבורה ציבורית. בדיון יוצגו נזקי הפקקים והעומסים בכבישים למשק הישראלי, הצורך בתכנית על לתחבורה ציבורית, והמתווה הנדרש ליצירת פתרונות אמתיים. במסגרת הדיון יוצגו מסקנות ועדת המשנה לתחבורה ציבורית בראשות ח"כ דב חנין,  ותוצג מפת דרכים לקידום התחבורה הציבורית בישראל.
 
ח"כ תמר זנדברג מיוזמי הדיון אמרה, "מדינת ישראל תקועה בפקק. לא רק בשעות עומס, אלא לאורך כל היום. לא רק בתוך הערים, אלא לאורך הכבישים המהירים. הפקקים בישראל הם מכת מדינה, כשהורים עומדים בפקק יותר זמן ממה שהם שהם מבלים עם ילדיהם. ובזמן שבכל העולם המערבי מעודדים ומפתחים תחבורה ציבורית בת קיימא, בישראל הולכים אחורה: ממשיכים לעודד רכישה של מכוניות פרטיות, גוזרים סרטים על נתיבים ומחלפים וממשיכים להעמיס על הכביש, דבר שמוביל לפגיעה אנושה באיכות החיים ובפריון במשק. הגיע הזמן לשינוי". 
 
ח"כ דב חנין, יו"ר ועדת המשנה לתחבורה וגם מיוזמי הדיון אמר,  "הגיעה הזמן לשינוי אמיתי. הפקקים, זיהום האוויר ותאונות הדרכים פוגעים בכולנו. כיום כבר ברור לכולם, הפתרון היחידי הוא – מהפכת תחבורה ציבורית. כדי לעשות אותה לא צריך לבנות את המדינה מחדש, אלא בעיקר לשנות לגמרי את המדיניות: לתת עדיפות ברורה לתחבורה ציבורית בכבישים, במימון, בהצטיידות, בתנאי הנהגים ובחשיבה על הנוסעים״. 
 
יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל אמר:  ״מצב התחבורה בישראל הפך למכה לאומית, אין אזרח שלא מרגיש זאת באופן הקשה ביותר מדי יום ולכן את הבעיה הזאת חייבים לפתור ולאלתר. כל יום שחולף מוביל לשבר עוד הרבה יותר עמוק עד שישראל הפכה למדינה עומדת. אין תפיסה תחבורתית וההשקעות, גם אם השתפרו, רחוקות מלהתמודד עם המציאות בשטח. שכונות חדשות וותיקות נמצאות במצור יומי ולא נראה באופק שיחול שיפור. החלטתי יחד עם חבריי בוועדת הכלכלה להיכנס לעובי הקורה על מנת למצוא פתרונות לטווח הקצר הבינוני והארוך למשבר. זה לא עוד דיון אלא סדרה של חמישה דיונים שבסופם נוציא תוצר משמעותי תחת ידינו.״

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים