קליקAדיל  וולוו: טכנולוגיית PLUG-IN HYBRID קליקAדיל
רוצה לקנות משאית חדשה ולחסוך אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!

משאיותת

  שרות רכב ותחבורה 

חטיבת האוטובוסים של וולוו החלה לאחרונה בניסוי מקיף לאוטובוסים היברידים שניתנים לטעינה במערכת החשמל, בטכנולוגיית ה- PLUG-IN HYBRID BUS.   בוולוו טוענים לחיסכון עצום בעלויות האנרגיה, בחיסכון שעשוי להגיע ל- 75% בכמות הדלק וחיסכון של עד 60% בצריכת האנרגיה המשולבת (דיזל והנעה חשמלית), וזאת בהשוואה למנוע הדיזל הקונבנציונלי.
הטכנולוגיה ההיברידית אינה חדשה.  וולוו לבדה מכרה למעלה מ- 1000 אוטובוסים היברידים ברחבי העולם עד כה, כשהביקוש של ציי ההסעה רק הולך ומתעצם. כעת החליטו בוולוו לצעוד צעד משמעותי קדימה , ולהגיע לחיסכון משמעותי נוסף בדלק, כמו גם בפליטת המזהמים.
הפחתת צריכת האנרגיה הכוללת ב- 60% פירושה חיסכון משמעותי מאוד בהוצאות התפעול של האוטובוס במשך שנות העבודה הארוכות. במהלך הניסוי הנוכחי תבדק מהימנותם התפעולית של האוטובוסים, וכן התגובות של הנהגים והנוסעים. הללו יספקו מידע בשאלונים שיוצגו להם, וינותחו לאחר מכן בצורה מקיפה בידי צוות הבדיקה המקצועי.
בכך לא מסתיים האתגר הטכני. בחטיבת האוטובוסים של וולוו מתכננים להשיק במערת ההיברידי המשולב מנוע שניתן לתפעלו באמצעות ביו דיזל. בשלב זה כבר ניתן יהיה להפחית את תחמוצות הפחמן בשיעור של 90% !.
הניסוי הנוכחי מבוצע על אוטובוסים היברידים של וולוו שכבר הוכיחו את עצמם במהלך השנים האחרונות. מדובר בדגם Volvo 7900 Hybrid שבו יושמה טכנולוגיית ה- PLUG-IN HYBRID. המשמעות היא שניתן לטעון את מצברי הליתיום-יון בשעות הלילה וכן בהפסקות התפעוליות שבהן האוטובוס נמצא באחת התחנות המרכזיות שבהן הותקנה נקודת הטענה. אפשרות חלופית, טובה יותר, היא טעינת האוטובוס באמצעות 'קולט אנרגיה' שמותקן על גג האוטובוס. המגע בחוטי החשמל העיליים יאפשר את הטעינה במהלך הנסיעה. המצברים גם הם יהיו גדולים יותר, כך שקיבולת החשמל תהיה מירבית. בפועל, האנרגיה החשמלית תאפשר לאוטובוס הכבד לנסוע כ- 70% מהמרחק, כ- 7 ק"מ בכל פעם, בנסיעה שקטה המבוססת על חשמל, וללא הפעלת מקור אנרגיה מזהם. יתרון נוסף של המערכת טמון בטעינה המהירה. המצברים נטענים בפרק זמן שנע בין 6 ל- 10 דקות, כך שניתן לנצל פרקי זמן קצרים להטענה מלאה או כמעט מלאה.
הטכנולוגיה שמשיקה וולוו היא טכנולוגיה מהפכנית שעדיין אינה זמינה לשימוש. הצפי הוא שהטכנולוגיה תהיה בשלה למכירה ושימוש רחב רק בעוד מספר שנים, וזאת לאחר שיושלם הניסוי הנוכחי (שכולל שלושה אוטובוסים בלבד), ויורחב לאחר מכן לניסויים בהיקפים גדולים יותר. הניסוי הנוכחי שנערך בעיר גוטנבורג שבשבדיה אמור להוביל להצגה פומבית של הטכנולוגיה, אי שם במהלך שנת 2014. הכוונה היא שכבר בשנה הבאה יתופעלו 8 אוטובוסים בטכנולוגיית ה- PLUG-IN HYBRID, כשחלקם יופעלו בשטוקהולם.
בוולוו מדגישים שאין צורך בהשקעה עצומה בתשתיות טעינה. טכנולוגיית ה- PLUG-IN HYBRID היא רק אופציה תפעולית להגדלת החיסכון בדלק. גם בלי התשתיות הללו, האוטובוסים הללו יכולים לתפקד כאוטובוסים היברידים לכל דבר ועניין. המשמעות היא שהם יתפקדו כאוטובוסים היברידים חסכניים בדלק שמצבריהם נטענים, לדוגמא, בעת שימוש במערכת הבלימה. בדרך זו רק יושג חיסכון צנוע יותר בדלק ובזיהום האוויר.
הפיתוח הנוכחי של וולוו הושג הודות לשיתוף פעולה הדוק עם מספר חברות נוספות, כשהבולטות שבהן הן Göteborg Energi , Business Region Göteborg, Trafikkontoret  ו-  Västtrafik.
תמיכה כספית חלקית לפרויקט ניתן ממועצת השוק האירופאי ומתאגיד Life+.
 
 
רוצה לקנות מסחרית חדשה ולחסוך
אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!


מסחריות


 
 
הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים