QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
   
   כל הדרכים מובילות לרכב – גם ללא הון עצמי


מכוניות אוטונומיות עדיין לא בנמצא ועל תחבורה ציבורית קשה להסתמך, כך שלפי שעה נזדקק למכונית פרטית, אך מהיכן נשיג את המימון? מסתבר כי גם אם אין לכם עדיין את כל הכסף בחשבון, קיימות עוד כמה אפשרויות לגיוס הסכום הנדרש


מאת: שולי הזלקורןעולם התחבורה כפי שאנחנו מכירים אותו צפוי להשתנות בשנים הקרובות מן הקצה אל הקצה. למעלה מתריסר חברות הציגו בתערוכת Consumer Electronics לשנת 2018 שהתקיימה בלאס וגאס כלי רכב אוטונומיים. אין ספק שהשינויים הצפויים בתעשיית הרכב בעקבות מהפכת האוטומציה, שנמצאת עדיין בעיצומה, עמדו בראש סדר היום במושבי התערוכה השונים. נראה כי מכוניות רובוטיות שיוכלו לנסוע ולהוביל עצמאית מנקודה לנקודה במקום להמתין לבעליהן בחנייה הן עתיד ורוד וקרוב מתמיד, אך בהווה רובנו עדיין זקוקים לכלי רכב משלנו כדי להגיע לעבודה, לבקר את ההורים ולפגוש חברים. וכדי להחזיק במכונית פרטית, דרוש גם הון עצמי שעבור רובינו אינו עניין של מה בכך.
באוגוסט 1978 יוצרה בישראל המכונית האחרונה מדגם סוסיתא. מאז ועד היום כל ישראלי המעוניין לרכוש רכב פרטי קונה אותו מתוצרת חוץ. על פי נתוני רשות המסים, ב-2016 יובאו לישראל לא פחות מ- 348,231 כלי רכב פרטיים. מדובר בזינוק של 51% בהשוואה לשנת 2015, וסביר בהחלט להניח שנתוני 2017 יצביעו על המשך מגמת העלייה. למחירה הבסיסי של כל מכונית מתווספים מיסי יבוא גבוהים, כך שהשורה התחתונה לצרכן תופחת לממדים שהופכים את הרכישה למשימה מאתגרת במיוחד עבור רבים. אך בישראל כמו בישראל, תמיד ישנה דרך להתמודד עם המכשולים ולשנות את המצב לטובתנו. הנה כמה אפשרויות העומדות בפני מי שמעוניין לרכוש רכב גם ללא הון עצמי מספיק.

קשר משפחתי
משפחה לא בוחרים, אך אם בחרו בשבילנו טוב, אזי נפלנו למשפחה שתהיה שם בשבילנו גם כשמדובר בעזרה במימון הרכב, בלי להפיק מכך כל רווח. יכול להיות שהריבית שתושת עליכם תכלול עזרה בעריכת קניות, או את הכורח להקפיץ לפעמים את הדוד נטול הרכב בחזרה לביתו, אבל בשורה התחתונה אין ספק שזו עסקה אידאלית לכל הצדדים.

לא מספיק לי אפילו לשלגון
"אין לי כסף, אין לי, אבא כך אומר הלוואי והיה לי יותר..." שר גידי גוב בשיר המפורסם על הילד שדמי הכיס מההורים לא מספיקים לו. ייתכן בהחלט שמצבם הכלכלי של ההורים או קרובי משפחה אחרים טוב משלנו, אבל זה לא בהכרח אומר שמצבם טוב מספיק כדי שיוכלו לסייע לנו בסכומים הנדרשים, גם אם מדובר בהלוואה שבכוונתכם להחזיר עד השקל האחרון. כשזה המצב, תוכלו לפנות אל מי שמתן הלוואות היא המקצוע שלהם. מרבית הבנקים בישראל מציעים ללקוחותיהם, כמו וגם ללקוחות של בנקים אחרים, אפשרות להלוואה המיועדת לרכישת רכב או לחילופין הלוואה לכל מטרה.
הלוואה לרכישת רכב כשמה כן היא, ייעודית למימון רכב. גובה הלוואה זו מגיע לרוב עד לשווי של כ-85% מערך המכונית, ופירעון ההלוואה יכול להתפרש על פני תקופה של כמה שנים. בשונה ממנה, הלוואה לכל מטרה מוצעת לתקופת זמן ארוכה אף יותר, כוללת מסלולי פירעון מגוונים ואת הבנק כלל לא מעניין מה תעשו עם הכסף, כך שתוכלו כמובן לייעד אותו למכונית החמודה שתמיד רציתם.
 
קסמי הליסינג
ההלוואה שקיבלתם מהבנק או מההורים אינה מספיקה לרכב בו אתם מעוניינים? אפשרות אחת היא להתפשר על דגם ישן יותר שכבר עבר כמה ידיים, אך פשרה זו עלולה להתגלות בטווח הארוך כפחות משתלמת אם מכונית הפשרה תבקר לעיתים תכופות מדי במוסך. אפשרות אחרת היא לפנות לאחת מחברות הליסינג, הפועלות בארץ. שוק הרכב המקומי שינה את פניו מאז כניסת אפשרות הליסינג, או החכרה בעברית, למשוואה. מה שהתחיל בליסינג תפעולי שיועד לחברות המחזיקות ציי רכב, הגיע גם למגזר הפרטי. במסגרת עסקת הליסינג תוכלו לקבל רכב מיד ראשונה או שנייה תמורת תשלום על חלק משוויו, כשאת היתרה תעבירו בתשלומים חודשיים. במשך כל התקופה יעמדו כמובן הרכב לרשותכם, אולם רק בגמר התשלום תהפכו באופן רשמי לבעליו על כל המשתמע מכך, לרבות האפשרות למכור אותו בעתיד. החברות השונות הפועלות בארץ מציעות מגוון מכוניות בתשלומים חודשיים משתנים, ואין ספק שזוהי אפשרות אטרקטיבית למי שההון העצמי שלו נמוך יחסית. חשוב כמובן לוודא איזה מסלול מתאים לצרכיכם בהווה ובעתיד הנראה לעין, וכמו בכל חוזה חשוב לעיין באותיות הקטנות.

עסקת מימון רכב - כשאין כסף וגם אין זמן
האפשרות האחרונה שנציג כאן היא פנייה לחברות מימון לרכב. חברות אלו יעניקו לכם הלוואה שלרוב תתפרס על תקופה של בין 36 חודשים ל60 חודשים. תוכלו לעשות זאת בשתי דרכים. בראשונה, בדומה לליסינג, תשלמו  מקדמה גבוהה, ולאחר מכן תשלום חודשי קבוע במהלך כל חודשי המימון. בדרך השנייה הסכום הגדול יישמר לתשלום האחרון. הגעתם לתשלום האחרון בשעה טובה? ברוב המקרים תוכלו לבחור לשלם אותו במכה אחת או לחלק גם אותו למספר תשלומים.
יתרון מרכזי בשיטת מימון זו הוא הנוחות: העסקה נסגרת במקום, נציגי יבואן הרכב סוגרים לכם את הפינות מול חברת מימון ובמקרים מסוימים תוכלו אפילו לקבל הלוואה בשווי של עד 100% מערך הרכב. אך אליה וקוץ בה: הסדרי המימון מוענקים לרוב בריבית גבוהה בהשוואה לזו שגובים הבנקים.
 
ההוצאה על רכישת רכב נחשבת לאחת הגבוהות ביותר של כל משק בית ויכולה להאמיר עד לכדי עשרות אלפי שקלים לפני הוצאות נלוות כגון ביטוח ודלק, אך עם הקושי צצים הפתרונות. בכל מקרה של בחירה בהלוואה מכל סוג שהוא כפתרון, זכרו לבדוק ולוודא במדויק את גובה הריבית, בררו מהו התרחיש במקרה של פיגור בתשלומים ומאידך בדקו האם ישנה אפשרות לשלם את יתרת החוב בתשלום אחד ללא עמלת פירעון מוקדם, למקרה שבעתיד תקבלו סכום כסף גדול שלא ציפיתם לו. המהפכה הטכנולוגית בתעשיית הרכב טרם הושלמה, אבל בכל הנוגע לעריכת סקרי שוק והשוואת מחירים אנחנו כבר בעתיד. עשו שימוש במרשתת לאיתור ההלוואה המתאימה לכם וכמובן אל תשכחו לנהוג בזהירות. 
 


הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים